VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ ŠPREŇAR

Jiří Špreňar / Náchodský deník

Píšící pod jménem Jiří Řezník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Buchtovo zelí je nejlepší. „Žádný zázrak v tom není. Jen cibule, kmín a sůl“

Královéhradecko, Božanov - Tři desítky zelmistrů se ucházely o Božanovský zelák.

Klášterního lupiče lapli v místech, kde podle pohádky pobýval loupežník Lotrando

Královéhradecko, Broumov - Přímo v jedné z místností benediktinského kláštera v Broumově zadržela v časných ranních hodinách hlídka místní městské policie nezvaného nočního návštěvníka.

Mrazivé ráno sevřelo i hory

Královéhradecko, Varování meteorologů před vysokými mrazy se v noci na úterý potvrdilo i v trutnovském regionu. Například na Luční boudě klesla rtuť teploměru zhruba dvě hodiny po půlnoci k minus 17 stupňům Celsia, na Labské boudě byl o stupeň menší mráz.

Vichřici odnesly stromy a auta

Královéhradecko, Náchodsko - Vítr lámal i kmeny, ale síly orkánu Kyrill nedosáhl.

Policie žáda svědky nehody o spolupráci

Jaroměř/Josefov – Policie žádá veřejnost o spolupráci při vyšetření nehody, která se stala ve středu 17. srpna v 7:40 na výjezdu z Masarykova náměstí v Josefově ve směru na Nový Ples.

Skauti přivezou betlémské světlo

Náchod –Vsobotu 18. prosinceodpoledne krátce po 14 hodině vyrazí z královéhradeckého nádraží vlak, který bude v jednom z vagónů převážet netradiční náklad – betlémské světlo. A před 15 hodinou přivezou náchodští skauti a skautky Betlémské světlo do Náchoda.

Skalní město očekává o svátcích nápor turistů

Teplice/Adršpach – Na základě zkušeností z minulých let se tento víkend předpokládá zvýšený nápor turistů ve skalních městech. Svátek o prvním květnovém dni každoročně přiláká do Adršpašsko-teplických skal tisíce návštěvníků.

Policie: řidič i kamion byli nalezeni

Náchod /AKTUALIZOVÁNO/ - Úspěšně v úterý 1. září odpoledne skončilo pátrání, s nímž se policisté obrátili na občany.

Narkomany lákají nezralé makovice

Náchodsko - V polích s mákem už zase šlapou milovníci návykových látek. Cílem je objevit nedozrálé makovice, ze kterých lze získat surové opium.

Podvodnice se zaměřují na seniory a okrádají

Náchodsko /VIDEO - OSOBNÍ ZKUŠENOST S PODVODNICEMI/ - Neustále se opakující trestnou činností se staly podvody na seniorech. Z řad nejrůznějších nepoctivců a podvodníků se po jejich odhalení a předání spravedlnosti rekrutují stále další hyeny, které se nestydí okrádat důvěřivé starší lidi.

Jiráskův Hronov nejsou jen divadelní představení

Hronov - V sobotu 8. července vrcholící 79. festival amatérského divadla Jiráskův Hronov není pouze vrcholovou přehlídkou toho nejkvalitnějšího a nejinspirativ­nějšího, co se na českých i zaharničních pódiích v oblasti amatérského divadla urodilo, ale také svého druhu největší vzdělávací institucí.

Hladiny toků po přívalovém dešti zvedaly varovný prst

Náchodsko - Déšť, zaplavené sklepy a silnice zaměstnaly 2. července desítky hasičů na Náchodsku. Hasiči vyjížděli na čerpání vody ze sklepů, odklízení bahna ze silnic nebo čištění koryt řek.

Zemědělci zablokují silnice

Rychnovsko/Náchodsko - Policie upozorňuje řidiče, kteří se budou v pondělí 29. června pohybovat mezi Bohuslavicemi a Dobruškou, na tvoření nebezpečných kolon.

Oheň způsobil škodu za miliony

Východní Čechy/FOTOGALERIE/ - V noci ze čtvrtka na pátek došlo na nádraží v Broumově k rozsáhlému požáru skladovací haly.

VIDEO: V mrazivé lázni vydržel Petr Kocián přes padesát minut

Nové Město nad Metují - Hronovský otužilec zlepšil svůj rekord v pobytu ve studené vodě a ledové tříšti o více než deset minut.

Adršpašské skalní město jede sezónu naplno. I s lodičkami

Adršpach - Nádherné slunečné počasí posledních dní rozhodlo o tom, že v Adršpašských skalách už začala hlavní sezóna.

FOTOGALERIE: Turistická sezóna v Josefově začala dobýváním pevnosti

Jaroměř/Josefov - Slavnostní pochod vojáků v historických uniformách ulicemi pevnostního města v sobotu odpoledne předznamenal blížící se bitvu, která se odehrála nad podzemními chodbami.

Policisté hledají lupiče, který si benzínku otevřel kamenem

Spy -Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují společně náchodskou kriminální službou hledají zloděje, kteří se během pondělní noci vloupali do benzínky ve Spech u Nového Města nad Metují.

Zlodějky prodávaly teplé deky a seniora okradly

Nové Město nad Metují - Policisté z Obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují vyšetřují oznámení důvěřivého seniora, který doplatil na to, že do svého domu vpustil dvě ženy cizí národnosti, které mu vnucovaly deky. Zatímco jedna z žen jej přesvědčovala o jedinečnosti nákupu dek, druhá zatím nepozorovaně prohledala byt.

Oční ambulanci v nemocnici v Opočně uzavřeli zbytečně

Opočno - Nemocnice v Opočně dostala před časem další ránu – nejprve byla zrušena porodnice, potom oční ambulance.

EXKLUZIVNÍ DOKUMENTY: Mrština vystoupil z ČSSD a má důkazy o nevině

Náchod /VIDEO, FOTO, DOKUMENTY/ - Takže nakonec žádné vyloučení z ČSSD. Miloslav Mrština skandalizovaný kvůli svému hotelu Vyhlídka, na který v dobách, kdy zde fungoval nevěstinec, bral dotace od státu, ze strany vystoupil sám. Na úterním jednání jeho domovské organizace v Náchodě položil stranickou legitimaci.

OBRAZEM: Opět zastavili dopravu, teď čekají, s čím přijde hejtman

Česká Skalice - Na minutu přesně po dvou týdnech se ve čtvrtek 12. února opět zastavil provoz v centru města. Občanské sdružení Za obchvat České Skalice dodrželo co předeslalo, a desítky obyvatel města úderem 16 hodiny začaly v uzavřeném hadu opět procházet přes tři přechody na Husově náměstí.

O pivovar projevily zájem tři firmy, dvě komise smetla

Náchod - Ani na tiskové konferenci ve čtvrtek 22. ledna s vedením města se zástupci médií nedozvěděli od náchodského starosty Oldřicha Čtvrtečky podrobnější informace týkající se úterního otevírání obálek s nabídkami zájemců na koupi náchodského pivovaru.

Jaroměřský vrah byl vzat do vazby

Jaroměř–Josefov - Do vazební věznice v Hradci Králové byl převezen 33letý muž, který v sobotu nad ránem ukončil hádku se svou o dvanáct let mladší družkou útokem nožem, který mladá žena nepřežila.

Lidí bez práce přibývá, některé podniky musí omezit výrobu

Náchodsko - „Ekonomická krize se nás nedotkne,“ snažili se ještě před časem chlácholit politici veřejnost, že problémy, které se z USA šířili přes oceán do Evropy se České republice vyhnou.

Náchodská nemocnice se topí v dluzích, kraj jí ale pomůže

Náchod/Opočno - Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod, která je součástí zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, stojí podle královéhradeckého vicehejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Drymla před vyhlášením úpadku. Dlužná částka (přibližně 112 miliónů korun závazků po lhůtě splatnosti) převyšuje hodnotu základního jmění – nemocničních budov a vybavení, což může ohrožovat bezproblémový provoz nemocnice.

V suchém počasí je třeba mít oheň pod kontrolou

Rychnovsko - Mimořádně suché a teplé počasí bez déle trvajících dešťových srážek zvyšuje riziko vzniku požáru v lesích a vůbec v přírodním prostředí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT