VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MUDROVÁ

Jana Mudrová / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Sedmikrásce vaří pro děti v nové kuchyni

Královéhradecko, Trutnov - Necelé čtyři miliony korun investovalo během prázdnin město do rekonstrukce kuchyně Mateřské školy Sedmikráska na Kryblici.

Kostel rozezní premiéra skladby soudobého autora Eduarda Douši

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Zářijové koncerty s premiérou skladby význačného soudobého skladatele jsou tradičním obohacením kulturního života ve Dvoře Králové. Letošní bude už desátý v pořadí a uskuteční se v neděli od 16 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. 

Levínská Olešnice uspořádá slavnost k výročí republiky

Královéhradecko, Levínská Olešnice - U pomníku padlým v Levínské Olešnici se v sobotu uskuteční slavnost ke stému výročí vzniku Československé republiky, spojená se vzpomínkou na oběti první světové války.

Žena kradla pod pultem. Natočily ji kamery

Královéhradecko, Bernartice - Drzost zlodějů nezná mezí. To, že se nezaleknou ani kamer v obchodě, dokládá příběh z Bernartic.

Na Sněžku se pěšky z Růžohorek dva roky turisté nedostanou

Královéhradecko, Krkonoše - Některé turisticky frekventované úseky v Krkonoších jsou od 10. září pro turisty nedostupné. Důvodem jsou jejich rekonstrukce. Úplná uzavírka se týká i tras, které omezí přístup na Sněžku.

Benefiční Food festival spojí lidi v Klášterní zahradě

Královéhradecko, Vrchlabí - Klášterní zahrada se v sobotu stane místem třetího ročníku Food festivalu.

Cyklistům postaví nový úsek stezky

Královéhradecko, Trutnov - Milovníci jízdních kol se mohou těšit na nový úsek cyklostezky. Jak v pondělí oznámili zástupci trutnovské radnice, plánovaná novinka ulehčí cestu cyklistům, kteří míří podél řeky Úpy do oblasti Poříčí, a to v úseku od loděnice až k Bílé lávce.

Do závodu Škoda Auto už se může jet Dělnickou ulicí

Královéhradecko, Vrchlabí - Dělnická ulice je již otevřena. Zrekonstruovaný tříkilometrový úsek zajišťuje přístup do průmyslové zóny ve Vrchlabí. Obnova přišla na 62 milionů korun, investorem je Královéhradecký kraj.

V Galerii Uffo představuje Miloš Šejn projekt Opera Corcontica

Královéhradecko, Trutnov - V Galerii Uffo byla otevřena nevšední výstava z díla Miloše Šejna, která nese název Chorea Corcontica.

Bývalý kulturní dům na Nivách se změní na centrum zdravé duše

Královéhradecko, Trutnov - Do dvou let vznikne v Trutnově nové Centrum duševního zdraví za více než 55,5 milionu korun. Oznámili to představitelé Královéhradeckého kraje.

Na Svatou Kateřinu opět zamířily Mercedesy

Královéhradecko, Chotěvice - Do kempu Svatá Kateřina se každoročně touto dobou vydávají majitelé automobilů značky Mercedes Benz, aby ukázali své naleštěné kamarády na čtyřech kolech nejen sobě navzájem, ale také veřejnosti.

Oheň zachvátil přípravnu krmiva, závada ho nezpůsobila

Královéhradecko, Dolní Lánov - Objekt sloužící v areálu zemědělského družstva jako přípravna krmiva pro dobytek a zázemí pro ošetřovatele začal hořet ve středu večer, zhruba deset minut po 22. hodině.

Srážka dodávek blokovala provoz na hlavním tahu do Krkonoš

Královéhradecko, Kocbeře - Dvě dodávky se srazily na silnici I/37 v části obce Nové Kocbeře. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby.

Náklaďák se srazil s osobákem. Nehodu odnesli zraněním tři lidé

Královéhradecko, Trutnov - Dopravní nehoda, ke které došlo v pátek ve Starém Rokytníku, si vyžádala zranění tří pasažérů.

Vozíčkáři se vydali za huculy na Janovu horu a ochutnali i med

Královéhradecko, Trutnov - Letní radovánky si užívají i členové Klubu vozíčkářů. O prázdninách například navštívili farmu Hucul pod Janovou horou ve Vítkovicích v Krkonoších.

Při odbočování srazil cyklistu v protisměru

Královéhradecko, Chotěvice - Řidič osobního auta Mazda srazil na křižovatce u Obecní hospody muže na kole Amulet.

Firma musí zaplatit pokutu za špatně vyčištěné odpadní vody

Královéhradecko, Rudník - Pokutu ve výši 200 tisíc korun musí zaplatit firma Avon Automotive, která na Trutnovsku vyrábí hadice pro automobilový průmysl.

Opilý cizinec si tři roky nezařídí

Královéhradecko, Trutnov - Pokutu třicet tisíc korun a zákaz řízení na tři roky. Takový trest vyfasoval 21letý cizinec, který v sobotu hodinu po půlnoci řídil v opilosti Mercedes. U Uffa ho zadrželi strážníci a zjistili, že dechová zkouška na alkohol je pozitivní.

Festival Pilníkovský písničkář bavil posluchače na hřišti

Východní Čechy, Pilníkov - Fotbalové hřiště v sobotu odpoledne zaplnili příznivci folku. Konal se tam šestý ročník minifestivalu Pilníkovský písničkář. 

Záchranáři z Krkonoš pomáhali v pátrání s pomocí dronů

Krkonoše, Dobruška - Po chlapci, který je už od noci ze soboty na neděli pohřešován v okolí Dobrušky, pátrali i členové Horské služby Krkonoše s pomocí dvou dronů s kamerami.

Symbolický pramen Labe vyschnul, řeku to neovlivní

Krkonoše - Vyschlý pramen Labe na Labské louce zveřejnil v pondělí ve svém videu na facebookovém profilu uživatel Luděk Bouška. Amaterské video ukazuje vyschlé koryto, jímž jindy voda teče a poukazuje na smradlavou břečku ve skruži.

Události týdne: Pouťová slavnost, folklorní festival, květinová výstava

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Osudy sudetoněmeckých křesťanů připomene výstava

Královéhradecko, Horní Maršov - Výstava Svědkové lidskosti - Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 - 1945 bude v sobotu zahájena v prostorách obecního úřadu.

Afričané v Safariparku uchvacují bezprostředností

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Taneční skupina IYasa završuje v těchto dnech letošní turné po České republice, zahájené 8. července v Třeboni.

Křížek v Suchém dole září novotou

Královéhradecko, Horní Maršov - Každý opravený prvek kulturního dědictví je vítanou iniciativou. Kompletní rekonstrukce se dočkal díky péči Správy Krkonošského národního parku 156 let starý litinový křížek v Suchém dole pod Rýchorami.

Kohoutov se tradičně stane centrem pozornosti v regionu

Královéhradecko, Kohoutov - Malá obec na Královédvorsku bude v sobotu jako každý rok touto dobou od 9 do 17 hodin doslova praskat ve švech. Konají se zde totiž Slavnosti lidových řemesel.

Čas pouťových radovánek. Svatý Vavřinec inspiroval Jilemnici

Královéhradecko, Jilemnice - Druhý ročník Svatovavřinecké pouti se uskuteční v sobotu od 8 do 17 hodin v Jilemnici u kostela svatého Vavřince. Své výrobky nabídnou známí prodejci z farmářských trhů.

Řidič Fiatu začal předjíždět, když byl sám předjížděn

Královéhradecko, Trutnov - Nesprávné předjíždění se stalo příčinou nehody řidičů, kteří se pohybovali v úterý v podvečer mezi obcemi Bernartice a Zlatá Olešnice.

Nizozemský orchestr AD HOC na Krakonošově náměstí

Královéhradecko, Trutnov - V rámci Trutnovského hudebního léta zahraje v pátek na Krakonošově náměstí od 17 hodin Mládežnický symfonický orchestr AD Hoc z Nizozemí.

Horko provázejí požáry, a to nejen v lesních porostech

Královéhradecko, Trutnov - Vysoké teploty jsou nyní častou příčinou vzniku požárů, zvláště, když někdo z nedbalosti odhodí například oharek od cigarety.

Skoro tři promile naměřili policisté řidičce, která narazila do skruže

Královéhradecko, Rtyně v Podkrkonoší - Alkohol před jízdou se stal osudným devětačtyřicetileté řidičce, která v sobotu odpoledne při otáčení na silnici narazila vozem do betonové skruže.

Auto vylétlo ze silnice a skončilo na zahradě

Královéhradecko, Královec - Zranění dvou osob si vyžádala nehoda, ke které došlo na česko-polské hranici v Královci.

U Žacléře chovají lva ve středověkém hradu

Královéhradecko, Žacléř - Pumu, lva, lvici a nově i tygra chová soukromý majitel nevšední pevnosti v Černé Vodě u Žacléře.

Mši v Chotěborkách před koncertem celebroval Dominik Duka

Královéhradecko, Vilantice - V rámci 24. Hudebního léta, které se koná v části obce Vilantice - Chotěborky, se v sobotu uskutečnila mše celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou.

Vlčici museli v Krkonoších uspat narkotizační střelou. Je v Safari Parku

Špindlerův Mlýn – Dramatický vývoj se dnes strhl kolem mladé vlčice, která byla v pátek vypuštěna do volné přírody z ovčí ohrady, do níž se chytila. Radost zoologů z přítomnosti vlka v Krkonoších vystřídaly starosti.

Zvýší benefity návštěvnost Českého ráje?

Východní Čechy/ Turnov - Regionální karta hosta, kterou mohou využívat návštěvníci Českého ráje už třetím rokem, přináší nové slevy. Zájemci si je mohou vyhledat v letáku, který je k dispozici v informačních centrech.

Hodnoty sinic a chlorofylu v Dolcích spadly na polovinu

Královéhradecko, Trutnov - Zhruba o polovinu nižší jsou hodnoty sinic a chlorofylu ve vzorcích odebraných v pondělí Zdravotnickým ústavem v Hradci Králové. V pátek dorazily výsledky a aktuálně byly odebrány další vzorky.

Pšenici kombajn už neposekal. Zradila ho elektroinstalace

Královéhradecko, Trutnov - Řidič kombajnu v Hajnici se právě připravoval vjet do pole s pšenicí a už si chystal stroj ke sklizni pšenice, když spatřil, že z místa pod kabinou vychází kouř. 

Sochaři pod širým nebem v areálu Vejsplachy opracovávali kámen

Královéhradecko, Vrchlabí - Festival Kakocuco, na který se sjíždějí sochaři z různých koutů republiky, skončil nedělní vernisáží děl.

Dům pod Jasanem ožil řemeslnou tvorbou desítek zájemců

Královéhradecko, Trutnov - Tkalcovské muzeum ve Voletinách se proslavilo pořádáním zajímavých tvůrčích akcí. Den krkonošských řemesel v sobotu proběhl pohodově, slunečně a tvořivě.

Prokop, Andršt, Hrubý. Trio skvělých muzikantů na přehradě

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Na Přehradu Les Království dorazí v pátek fenomenální muzikanti a vystoupí tam ve Štěrbově vile.

Slavná Iyasa opět zatančí v Safari parku

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Od úterý až do 15. srpna se mohou návštěvníci Safari parku kochat každý den vždy v 11 a 15 hodin uměním Afričanů ze Zimbabwe.

Špindlmanova mise: naučná stezka s plněním úkolů

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Letní dny v Krkonoších nepředstavují jen túry a adrenalin. Prázdniny jsou příležitostí i k poznávání. Toho si letos mohou do sytosti užít návštěvníci Špindlerova Mlýna. Na Medvědíně totiž Skiareál otevřel novou načnou stezku s názvem Špindlmanova mise.

Do Harrachova se sjíždějí dobrovolníci z celého světa

Východní Čechy/ Harrachov - Pomoc při pořádání Svatoanenského dřevosochání, výlety po Krkonoších i k polským sousedům a mnoho dalších aktivit čeká účastníky mezinárodního workcampu. Začíná v neděli za účasti sedmi dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portugalska, Turecka, Srbska a Španělska.

Mystická hora Kozákov se dočkala zajímavého ztvárnění

Východní Čechy/ Semily /ZAUJALO NÁS/ - V Riegrově chatě na Kozákově, která slaví devadesáté výročí od svého vzniku, byla pokřtěna nová kniha. Věnována je nejen tomuto jubileu, ale také 130. výročí založení Klubu českých turistů (KČT).

Kuks žije muzikou. Zazní tam například předehra k opeře

Královéhradecko, Kuks - Hudební léto Kuks je v plném proudu. Třetí koncert mezinárodního festivalu nabídne v sobotu od 18 hodin přední české komorní seskupení - dechové kvinteto Belfiato Quintet.

Sochaři tvoří na sympoziu u Kačáku

Královéhradecko, Vrchlabí - Sochařská dláta a další nástroje již po dvanácté berou do rukou účastníci dvanáctého sochařského sympozia ve Vrchlabí.

Řidiči před jízdou stále častěji pijí alkohol a někteří fetují

Královéhradecko, Trutnovsko - Řidiči za volanty stále riskují a ohrožují nejen své životy. Jak včera oznámili policisté, hned pět z nich nerespektovalo zákon a v uplynulých dnech vyjelo do provozu pod vlivem alkoholu, drog či bez řidičského oprávnění.

Nevšední program dětí s rodiči

Královéhradecko, Kuks - Království síly v Kuksu. Takový nese název letní rodinný kemp, který v úterý a v dalších dnech probíhá v perle baroka.

Ve školách a školkách vládne stavební ruch. Potrvá celé léto

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Přestože školáci mají prázdniny, školy a školky opuštěné nezůstanou. Pracovníci odboru rozvoje, investic a správy majetku dvorského městského úřadu připravili řadu stavebních akcí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT