VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MUDROVÁ

Jana Mudrová / Krkonošský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sečetli, kolik toho uklidili

Královéhradecko, Jilemnice - Krkonošské město je na léto částečně uklizené od odpadků. Pomohly k tomu dvě brigády v rámci celostátní akce Ukliďme Česko.

Výstava Já pěstoun má podpořit náhradní rodinnou péči o děti

Královéhradecko, Vrchlabí - V rámci projektu Hledáme rodiče vznikla výstava Já pěstoun. V pondělí ji otevřeli na vrchlabském zámku.

I hasiči z Krkonoš pojedou slavit výročí republiky. K Vltavě

Trutnovsko/Semilsko - Řeka Vltava se v sobotu 2. června ve 22 hodin stane místem, kde dobrovolné jednotky hasičů ze všech krajů České republiky za technické a logistické podpory profesionálních hasičů ovládnou gigantické množství vody a vytvoří unikátní umělecké dílo.

Projekt plní přání mnohým seniorům

Královéhradecko, Trutnovsko - Šestý ročník projektu Plníme přání seniorům odstartoval. Až do 16. března se mohou seniorské kluby a organizace přihlásit s přáními, zaměřenými na aktivní trávení volného času.

Jazzinec odstartoval jubilejní dvacátý ročník ovacemi vestoje

Královéhradecko, Trutnov - Čtvrtečním koncertem v Uffu začal v Trutnově jubilejní, dvacátý ročník mezinárodního festivalu Jazzinec.

Opilý cizinec sjel s autem do příkopu, u lékaře byl agresivní

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Opilý cizinec havaroval v úterý večer s vozidlem audi na křižovatce ve směru na Dvůr Králové nad Labem - Vítězná Huntířov. Zřejmě se plně nevěnoval z důvodu opilosti řízení a sjel do břehu silničního příkopu. Provedená zkouška na alkohol ukázala 1,24 promile alkoholu v dechu.

V kostce z regionu: Startuje bezplatné testování na HIV onemocnění

Královéhradecko, Trutnovsko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V týdnu od 17. do 24. listopadu se koná Evropský testovací týden. Celoevropská kampaň zpřístupní bezplatné testování na HIV infekci.

Trutnovské dračí slavnosti velebí řeku. Zazní i Smetanova Vltava

Královéhradecko, Trutnov - Přípravy na letošní trutnovské dračí slavnosti Už ho nesou ve čtvrtek vrcholily u Úpy. Právě jejímu zaříkávání pořadatelé ze Spolku Trutnov - město Draka dvanácté slavnosti věnovali. Na nábřeží mohli kolemjdoucí sledovat nevšední podívanou.

V případě nouze volejte horské záchranáře na číslo 1210!

Krkonoše – Pro zjednodušení kontaktu turistů v nouzi se záchranáři Horské služby  začne od soboty platit jednotné nouzové číslo, a to 1210.

Cesta na krkonošský hřeben je hotova

Špindlerův Mlýn – Stavbaři završili druhou etapu rekonstrukce silnice ze Špindlerova Mlýna na krkonošský hřeben. Komunikace je hotova a může před zimou sloužit motoristům, kteří se vydávají ke Špindlerově boudě.

Melida zlevnila. Skipas stojí jako loni

Špindlerův Mlýn – Těsně před zahájením  sezony se příznivci zimních sportů dočkali verdiktu.  Společnost Melida zlevnila a vydala definitivní ceník.

Kolik bude stát skipas? Špindl měl zdražit, ale záměr odložil

Špindlerův Mlýn - Kolik bude nakonec stát skipas ve Špindlerově Mlýně? To stále není jasné, ale mimo sezonu by měla být cena stejná jako 
v minulém roce.

Malé ježky zachrání před krutou zimou útulek

Vrchlabí – S přicházející zimou začínají lidé do Útulku pro poraněná divoká zvířata Správy KRNAP nosit zvířata. Nejčastěji jde o ježky. Zachraňovat tvorečky s bodlinami se stalo dlouholetou tradicí.

Horským cestám dali nový punc

Vrchlabí – Více než 71 kilometrů cest po Krkonoších opravili správci nejvyšších českých hor během uplynulých letních měsíců. Udržování a opravy turistických chodníků, stezek, svážnic a dalších komunikací považují ochranáři za důležitou součást své činnosti. 

Stařenku v lese u Braunova Betléma nenašli ani psi

Žireč – Parkoviště u Braunova Betléma zřejmě nepamatuje tak dlouhou kolonu policejních vozů a zástupy uniformovaných mužů, jako tomu bylo včera ráno. Přibyli i záchranáři Horské služby a cvičení psi. 

Skiareál spojující Pec a Černou horu podraží o 30 korun

Pec pod Sněžkou – Zaplněný sál v hotelu Horizont v úterý odpoledne předznamenal, že  v horském středisku místní napjatě očekávají, co  přinese  Mega Plus jako nový provozovatel  do zdejšího lyžařského areálu. 

Krkonoše: Smlouvu podepsali, vleky možná nezdraží

Špindlerův Mlýn – Úterní den přinesl zvrat do provozování zdejšího Skiareálu. Přestože  ČSTV oznámil, že si zimní sezonu ve Špindlu zrežíruje, a zdražil základní celodenní jízdné, vše je jinak.

Labskou boudu koupila kyperská společnost

Špindlerův Mlýn – Hřebenová Labská bouda změnila vlastníka. Majitel Martin Pumr ji prodal společnosti Salvario Holdings Limited, která má sídlo na Kypru.

Vleky ve Špindlu i přes sliby podraží, mohou za to daně

Špindlerův Mlýn  –  Na nedávné veřejné prezentaci v krkonošském středisku  společnost Tatra Mountain Resorts, jež má  do pronájmu získat Skiaerál a provozovat ho spolu se společností Snowhill, deklarovala, že letos nedojde k zvýšení ceny permanentky v hlavní sezoně. Situace se však vyvinula jinak.

Na vrcholu Sněžky už vzniká stanice lanovky

Pec pod Sněžkou – Výstavba nové lanové dráhy na Sněžku zdárně pokračuje. I když v místě, kde bude umístěna dolní stanice, nastal zhruba tříměsíční skluz díky neočekávanému objevení a následnému odstraňování skalního masivu, zemní práce se zde blíží k závěru.

Cyklobusy převezly méně lidí

Vrchlabí - Vozy najely 74 586 kilometrů po Krkonoších i v Podkrkonoší. Přepravily skoro 31 tisíc cestujících a 3826 jízdních kol.

Nedobrovolný „poškolák“ řešil situaci skokem

Vrchlabí – Sedmiletý žák první třídy ZŠ Školní zůstal omylem ve třídě a situaci vyřešil skokem z okna v prvním patře. S lehkým zraněním skončil chlapec v královéhradecké nemocnici.

Změna nájemce skiareálu ceny nezvýší

Špindlerův Mlýn - Budoucí provozovatelé Skiareálu z Tater  hovořili o svých záměrech.  Nájem ve Špindlerově  Mlýně potrvá dvacet let.

OD SOUSEDŮ: Vyhrávají nad nenasytnou dřevomorkou

Vrchlabí –  Bývalá stará radnice, která je jedním z nejcennějších historických objektů ve městě, prochází od začátku letošního léta rekonstrukcí.

Útulek ve Dvoře má tunu granulí. Za kliky na internetu

Dvůr Králové nad Labem –  Vítězem druhého ročníku kampaně Nakrm psa. Zn. Spěchá To.cz je opět psí útulek na Trutnovsku.

Babí léto v horách? S kartou vyjde levněji

Krkonoše – Meteorologové slibují na následující dny babí léto. Blížící se prodloužený víkend, slunečné dny a klid na turistických cestách vybízejí k výletům i aktivnímu odpočinku.

Tuzemák koupil před měsícem. Teď má otravu a bojuje o život

Jilemnice - Šestatřicetiletý muž vypil několik panáků rumu, který sehnal v lomnické večerce.

V Krkonoších se stále hledá sedm divů, návrhů je padesát

Vrchlabí – Součástí oslav, které chystá Správa Krkonošského národního parku na příští rok, je i soutěž. Veřejnost se v ní může utkat o nejzajímavější přírodní fenomény nejvyšších českých hor. 

I když na Sněžku to jde jen pěšky, pomohou dvě lanovky

Pec pod Sněžkou – Ukončení provozu lanové dráhy na nejvyšší český vrchol začátkem září neznamená, že se na Sněžku nedostaneme.

Strážci na koních? V Krkonoších už v sedlech huculů potkáte tři

Krkonoše –  Tři strážci národního parku usedají v těchto dnech do sedel koní a vydávají se na objížďku horského terénu. Ten mají pro letošek zkušebně vytyčený, a to na trase Janova Hora – Rovinka – Horní Mísečky. 

Kočičí hlavy prodražily opravu cesty ze „Špindlu“ na hřebeny

Špindlerův Mlýn –  Rekonstrukci komunikace na horský hřeben ve Špindlerově Mlýně komplikují nečekané skutečnosti.Když se totiž stavbaři pustili do prvního úseku k Dívčím lávkám, zjistili, že pod povrchovým asfaltem jsou kamenné kostky, tedy kočičí hlavy.

OD SOUSEDŮ: Nezvěstného hledali i vrtulníkem

Špindlerův Mlýn – Šťastně skončilo noční pátrání členů Horské služby Krkonoše, které se protáhlo do včerejšího rána. Hledali 45letého muže v hřebenových partiích pohoří. 

Ve Špindlu věří, že Skiareál se pod novým vedením rozvine

Špindlerův Mlýn –  Informaci o pronájmu nejlukrativnějšího krkonošského skiareálu do rukou konsorcia společností Tatra Mountain Resorts a Snowhill místní lidé  přijali spíše pozitivně. Věří totiž v rozvoj.

Provozovatelé Luční boudy: Zachráníme Labskou. Rychle

Krkonoše - Na Labské boudě  v Krkonoších by měly 
podle nových provozovatelů být znát 
změny již od soboty.

Stavba lanovky pokračuje, prodražení o deset milionů pokryje dotační rezerva

Pec pod Sněžkou - Třiašedesátiletá stařenka už je poloviční. Na Růžovou horu pojede naposledy v neděli 2. září, pak ji stavbaři definitivně srovnají se zemí.

Obce teď mohou vytahovat 
ze šuplíků zapadlé projekty

Trutnovsko/Semilsko – Novela o rozpočtovém určení daní dostala zelenou a v obcích se mohou těšit na peníze. Dostanou je od 1. ledna příštího roku.Dvanáct miliard korun není malá suma.

Václav Klaus se na Sněžce tradičně zdravil s poutníky

Pec pod Sněžkou – Poslední Svatovavřineckou pouť ve funkci prezidenta České republiky absolvoval včera Václav Klaus. Do Krkonoš zavítal i s chotí Livií. Před cestou na vrchol nejvyšší české hory se manželský pár zastavil na Luční boudě, kde ochutnal pivo Paroháč z místního pivovaru, který byl také včera slavnostně zprovozněn.

Mapa republiky taje, mizí Slovensko, pak Čechy

Pec pod Sněžkou – Už jen pouhé dny budou zřejmě stačit místu v Krkonoších, nazývanému Mapou republiky, aby zmizelo z povrchu.

Tetřívci v Krkonoších dotokali, jejich počet mírně klesá

Královéhradecko – Sčítají se jen tokající samci, neboť sečíst plaché a téměř neviditelné samičky je prakticky nemožné. Chráněným ptákům škodí hlavně jejich přirození nepřátelé – divoká prasata a lišky.

Školáci zachránili muže a za to jim patří poděkování

Vrchlabí – Nevšední čin si v pátek připomněli žáci Základní školy ve Školní ulici a stali se svědky předání pamětních listů od policie dvěma spolužákům.

Borůvkáři zůstali doma, kontrola nikoho nepostihla

Krkonoše - Kontrolní akce, kterou v úterý časně zrána uspořádali zaměstnanci Správy Krkonošského národního parku, nezastihla ve sledovaných lokalitách žádné hříšníky.

Škola dostane miliony na nové technologie

Trutnov - Královéhradecký kraj v uplynulých dnech potvrdil finanční podporu ve výši 9 milionů 311 korun Střední průmyslové škole.

FOTO: V Krkonoších hořela chata Horalka nad Hromovkou

Špindlerův Mlýn - Požár, který zachvátil ve čtvrtek odpoledne chatu Horalka, nacházející se vblízkosti hotelu Hromovka, se podařilo hasičům lokalizovat.

Lyžařské tratě se budou upravovat i přes Velikonoce

Krkonoše - Správa Krkonošského národního parku prodloužila až do pondělí 13.dubna období, ve kterém mohou ještě provozovatelé strojově upravovat lyžařskétratě.

Atomový hřib v televizi budou řešit jen jako přestupek

Trutnov - Skupina Ztohoven, která se v červnu roku 2007 v krkonošském Černém Dole nabourala do vysílání České televize a simulovala v něm atomový výbuch, nebude už souzena pro spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, nýbrž maximálně pro přestupek.

Jeden z talířů observatoře na Sněžce se utrhl

Pec pod Sněžkou - Po problémech se statikou, kterým čelí polský hotel s meteorologickou stanicí na nejvyšším českém vrcholu, se Poláci v pondělí rozhodli uzavřít pro veřejnost turistické trasy. Čeští správci parku trasu po žluté zatím neuzavřou.

Výherkyně Sazky se bude soudit se zlodějem tiketu

Trutnov - Žena, která loni v listopadu ztratila na autobusové zastávce potvrzení o vysoké výhře ve Sportce, už má vyplacenou téměř celou výhru.

FOTO: V Rokytnici nad Jizerou spadla rolba do potoka, 11 lidí zraněno

Krkonoše - Jedenáct zraněných osob, ztoho pět dětí, si vyžádal pád přepravní rolby do potoka, ke kterému došlo dnes před polednem vRokytnici nad Jizerou. Na místě zasahovalo šestnáct horských záchranářů.

Soud se skupinou Ztohoven byl odročen

Trutnov - Okresní soud se dnes dopoledne opět zabýval případem simulovaného výbuchu atomové bomby, se kterým se včervnu roku 2007do vysílání České televize nabourali členové umělecké skupiny Ztohoven. Kromě dvou byli procesu přítomni všichni její členové.

Krkonoše jsou před Silvestrem téměř plné

Trutnov - Najít ubytování na poslední noc v roce bude teď den ode dne těžší. Podle zpráv z informačních středisek v krkonošských městech je totiž kapacita horských hotelů a chalup téměř plná.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT