VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KOTALOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Potravinová sbírka pomůže lidem v nouzi

Dobruška - „Darujte jídlo těm, kterým schází“ je mottem Adventní potravinové sbírky, která se koná od 2. do 23. prosince v Dobrušce. Pořádá ji Charita ČR spolu s místním děkanstvím římskokatolické farnosti.

Česko zpívá koledy už za pár dní

Deštné v Orlických horách - Známé české koledy zazní ve stejnou dobu - 12. prosince od 18 hodin hned na několika místech Rychnovska v rámci projektu Česko zpívá koledy.

Úřad omezí provoz

Kostelec nad Orlicí - V příštím týdnu omezí provoz Městský úřad v Kostelci nad Orlicí.

Bezplatná právní poradna se vrací do Dobrušky

Dobruška - Jste starší padesáti let a uzavřeli jste nevýhodnou smlouvu? Nevíte, jak se jí zbavit? Trápí vás dluhy nebo exekuce? I s těmito problémy máte možnost se obrátit na mobilní právní poradnu, která příští týden opět zavítá do Dobrušky.

Autobusy začnou jezdit podle nových řádů v neděli

Rychnovsko - Nové autobusové jízdní řády vejdou v platnost už tuto neděli.

Kapři podraží, ale stromek seženete i za „retro“ cenu

Královéhradecký kraj - Stromeček a kapr - to jsou jsou hlavní symboly českých Vánoc. Většina lidí si Štědrý den bez osmažené rybí podkůvky a rozzářeného stromečku neumí představit.

Požár způsobil škodu za 15 tisíc korun

České Meziříčí - Požár v jednom z domů v Záhumenské ulici v Českém Meziříčí způsobila krabice s papírem odložená na kamnech.

Řídili bez dokladů a zdrogovaní

Rychnovsko - V pátek časně ráno zastavili policisté u jedné z benzinových pump na hlavním tahu z Hradce Králové na Kostelec nad Orlicí řidiče osobního auta bez řidičského oprávnění.

Žena měla bezmála pět promile alkoholu v krvi

Kostelec nad Orlicí - Neuvěřitelných téměř pět promile alkoholu v krvi měla žena, která „si ustlala“ před jednou z prodejen se smíšeným zbožím v Kostelci nad Orlicí. Našli ji zde policisté a nebyla pro ně neznámou.

Poslední mošt od zahrádkářů

Opočno - Český zahrádkářský svaz nabízí poslední mošt v lahvích.

Skiareál zahajuje provoz

Deštné v Orlických horách - Od soboty můžete vyrazit na lyžovačku do Skiareálu Šerlišský mlýn v Deštném.

Orlickým horám by od aut mohla ulevit kyvadlová autobusová doprava

Orlické hory - Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán zavítal do Rokytnice v Orlických horách.

Nemocnice má podporu starostů

Rychnov nad Kněžnou - Přestavbu, zachování provozu a v neposlední řadě i osamostatnění rychnovské nemocnice podporují starostové obcí na Rychnovsku.

Inspektoři si posvítili na rychnovské obchody a restaurace

Rychnov nad Kněžnou - Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci. Zaměřila se na obchody a restaurace v Rychnově nad Kněžnou.

Kino láká na maďarská vína

Dobruška - Vína z maďarského Badačonu oslovují svou jedinečnou vůní a chutí, víno tu vyrůstá na půdě sopečného původu, pokryté čedičovým pískem a jílem.

Muž nevycházel z bytu, skončil v péči záchranářů

Vamberk - Ze svého bytu v Jiráskově ulici ve Vamberku dlouho nevycházel a se svou rodinou nebyl v kontaktu starší muž, kterému nakonec přišli na pomoc ve středu ráno profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou.

Bývalé kino se mění na knihovnu

Rychnov nad Kněžnou - Městskou knihovnu v jedenáctitisícovém Rychnově nad Kněžnou navštíví ročně 35 tisíc lidí. Do konce příštího roku získá nové zázemí v bývalém kině.

Další krok k osamostatnění

Rychnovsko - O plánech na postupné osamostatnění se rychnovské nemocnice jsme už před měsícem informovali. Měla by se tak dostat z „područí“ Oblastní nemocnice Náchod, pod níž od roku 2013 spadá. Krajští radní by o tom měli rozhodnout ještě tento měsíc.

Rokytnice plánuje modernizaci stadionu

Rokytnice v Orlických horách - Město Rokytnice v Orlických horách letos odkoupilo areál fotbalového stadionu a chce se ucházet o finanční podporu na jeho modernizaci. Informovalo o tom na svých facebookových stránkách.

Sražený mladík zemřel, policie hledá svědky nehody

Týniště nad Orlicí - Šestadvacetiletý muž, kterého 17. listopadu ráno u Týniště nad Orlicí srazilo auto, svým zraněním o den později v nemocnici podlehl. Policie nyní hledá svědky tragické nehody.

Přispějte do sbírky

Opočno - Přispěním do adventní potravinové sbírky v Informačním centru Opočno mohou lidé pomoci těm, kteří se z různých důvodů ocitli v tíživé životní situaci. Sbírka se tu koná ve spolupráci s Farní charitou v Dobrušce.

Parkovací systém se dočkal menší změny

Rychnov nad Kněžnou - Město Rychnov nad Kněžnou informovalo o menších změnách v parkovacím systému. Již nyní se vydávají nové parkovací karty s platností do 31. ledna 2020.

Vzniká nadace na podporu rychnovské nemocnice

Rychnov nad Kněžnou - V nemocnicích Královéhradeckého kraje chybí až sto zdravotních sester. Zlepšit situaci mají nadační fondy. Peníze do nich vložené poslouží hlavně jako stipendia studentům zdravotních škol.

Pavel Taussig pokřtil nové knihy

Dobruška - Známý český filmový historik, scenárista, novinář a publicista Pavel Taussig opět zavítal do Dobrušky. Tentokrát proto, aby zde představil a pokřtil své nové knihy Jindřich Plachta s podtitulem Cesta do hlubin hercovy duše a Herci českého filmového nebe.

Peklo? Najdete ho i v ráji - v tom Českém

Východní Čechy - Snad každý si z dětství vzpomene na varování: „Když budeš zlobit, čert si tě odnese do pekla!" Jedno staré pořekadlo také říká: „Kdo mně dá, pojede na zlatém koníčku do nebe. Kdo nedá, pojede na prašivé svini do pekla."

Motorka za víc než čtvrt milionu nedorazila

Rychnov nad Kněžnou - Pátý letošní případ podvodného prodeje dopravního prostředku přes internet vyšetřují rychnovští kriminalisté. Ten poslední poslední oznamovatel nahlásil před pár dny.

Bruslení trochu jinak

Opočno - Ledová plocha Zimního stadionu v Opočně ve středu od 14 hodin láká na veřejné bruslení.

Útočníka si mladík vymyslel. Pobodal se sám

Kvasiny - Podezření z přečinu ublížení na zdraví začali před měsícem vyšetřovat rychnovští kriminalisté. Operační důstojník tehdy přijal oznámení z operačního střediska záchranářů o útoku nožem.

Jednat se bude i o sportovní hale

Dobruška - Město Dobruška na svých webových stránkách oznámilo termín dalšího zasedání místního zastupitelstva. Uskuteční se v pondělí 17. prosince od 17 hodin v malém sále Společenského centra - Kina 70.

Vánoční strom rozsvítí až v úterý

Solnice - Zatímco na většině náměstí i venkovských návsí na Rychnovsku se rozzářily vánoční stromy už o uplynulém víkendu, v Solnici se tak stane teprve v úterý v podvečer.

Auta narazila do stromu

Skuhrov nad Bělou, Trnov - Nárazem do stromu skončily v sobotu dopoledne dvě dopravní nehody na Rychnovsku.

Pavel Taussig chystá křest

Dobruška - Český filmový historik, scenárista, novinář a publicista Pavel Taussig přijede 4. prosince do Dobrušky, aby představil a pokřtil své nové knihy Jindřich Plachta s podtitulem Cesta do hlubin hercovy duše a Herci českého filmového nebe.

Na kruhovém objezdu havaroval autobus

Solnice - Na solnickém kruhovém objezdu havaroval v sobotu ráno autobus s necelou čtyřicítkou cestujících. Nikdo se naštěstí nezranil. Autobus skončil po nehodě nakloněný mimo silnici a hrozilo jeho převrácení.

Při střetu aut a jednoho nákladního se zranili dva lidé

Solnice - K dopravní nehodě dvou osobních aut a jednoho nákladního vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice v pátek ráno. Dvě zraněné osoby převzali do své péče záchranáři.

Česko si zazpívá koledy i v Rokytnici

Rokytnice v Orlických horách - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši - tyto známé vánoční koledy zazní ve stejnou dobu 12. prosince hned na několika místech Rychnovska při akci Česko zpívá koledy.

Vánoční ulička omezí dopravu

Kostelec nad Orlicí - Vánoční uličkou ožije v neděli centrum Kostelce nad Orlicí.

Mikuláš přijíždí, čerti se slétávají

Opočno - Čerti snášející se na náměstí z věže radnice, další předvádějí svou ohňovou show na zemi a nechybí tu ani Lucifer na pekelné bryčce. Nejen tato podívaná bude v sobotu opět lákat na Mikulášskou show do Opočna.

Při nehodě se zranily dvě osoby

Záměl - Mluvčí hasičů Martina Götzová informovala o dopravní nehodě v Záměli, při níž se zranily dvě osoby. U události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí.

Dům přírody Orlických hor má přivábit do Zdobnice více turistů

Rychnov nad Kněžnou - Zatraktivnit oblast kolem Zdobnice, přitáhnout do této oblasti Orlických hor více turistů má projekt Dům přírody Orlických hor. Ten má vzdělávat i v její ochraně.

Opočno chystá na sobotu uzavírky

Opočno - Opočno plánuje v sobotu 1. prosince od 15 do 20 hodin kvůli konání mikulášské akce uzavírku hlavní silnice v části Nádražní ulice, přes Kupkovo náměstí a v části Dobrušské ulice.

Potravinová sbírka pomůže lidem v nouzi

Dobruška - „Darujte jídlo těm, kterým schází,“ je mottem Adventní potravinové sbírky, která se koná od 2. do 23. prosince v Dobrušce. Pořádá ji Charita ČR spolu s místním děkanstvím římskokatolické farnosti.

Vodné a stočné zůstává

Rychnovsko - Ceny vodného a stočného na Rychnovsku se pro rok 2019 oproti předchozím letům nemění.

Adventní dílny i ohňostroj

Doudleby nad Orlicí - Základní a Mateřská škola Doudleby nad Orlicí za podpory úřadu městyse pořádá v pátek odpoledne od 15 do 16.45 hodin v budově školy Adventní dílny pro žáky, rodiče i veřejnost. Program dne toho však nabídne mnohem víc.

Tichý zabiják oxid uhelnatý

Královéhradecký kraj - Zdravotnická záchranná služba upozorňuje na nebezpečí intoxikace oxidem uhelnatým.

Při havárii dodávky se zranila jedna osoba

Lupenice - U Lupenice ve středu dopoledne havarovala dodávka, v níž se zranil jeden člověk. Záchranáři ho převezli do nemocnice.

Novinky v Orlických horách? Delší lyžování i nové ceníky

Orlické hory - Kdy zimní střediska v Orlických horách přivítají první návštěvníky, zatím není jasné. Bude záležet na počasí. Provozovatelé lyžařských areálů už na některých místech zasněžují a doufají, že lanovky spustí do svátků.

Čerti vtrhnou do Opočna

Opočno - Oblíbenou mikulášskou show ožije Kupkovo náměstí v Opočně už tuto sobotu 1. prosince.

V Lípě se opět otevřela prodejna potravin

Lípa nad Orlicí - Obyvatelé Lípy mají důvod k radosti.

Olej do odpadu nepatří, město chystá jeho sběr

Rychnov nad Kněžnou - „Nevylévejte použitý potravinářský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace!“ upozorňuje Gabriela Marková z odboru výstavby a životního prostředí rychnovského městského úřadu.

Dům Orlických hor podpoří turistiku

Rychnov nad Kněžnou - Dům Orlických hor má zatraktivnit oblast Orlických hor pro turisty, ale nejen to. Má je seznámit i se zdejšími produkty a také je vzdělávat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT