VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cukráři mají frmol

Královéhradecko, Nová Paka /FOTO/ - Vánoce přicházejí a s nimi i neodmyslitelné vánoční mlsání. Některé kuchařinky vsázejí na své ověřené recepty, zatímco mnohé sáhnou po sladkostech od výrobců.

O kontejnery na textil je zájem

Královéhradecko, Jičín - Ve městě přibudou další čtyři kontejnery na textil. Přijdou do lokalit u ZŠ Soudná, do Allanových sadů, k autobusovému nádraží a do ulice U Javůrkovy louky na Pražském Předměstí.

Na projekt na zónu u Cidliny je jeden rok

Královéhradecko, Jičín - Podoba Odpočinkové zóny Cidlina na Novém Městě by měla vyplynout z vypsané architektonicko - krajinářské soutěže. Podle vybraného návrhu pak bude zpracována projektová dokumentace.

Jičín má připravený vyrovnaný rozpočet

Královéhradecko, Jičín - Návrh rozpočtu města pro rok 2019 počítá v příjmové a výdajové části se sumou 442 953 600 Kč. Zastupitelé budou o rozpočtu rozhodovat při veřejném zasedání 19. prosince.

Starostové musí na kobereček kvůli střetu zájmů

Královéhradecko - Starostům, místostarostům a zastupitelům se dlouhodobě nelíbí zákon o střetu zájmů, který mimo jiné umožňuje nahlédnout do jejich seznamu majetku na internetu. Komunální politici doufají ve změnu zákona a do té doby nechtějí své majetkové poměry zveřejňovat.

V lékárně u Zlaté číše řádili čerti

Královéhradecko, Nová Paka /FOTO/ - Medikamenty, mastičky i léčivé čaje vydávali ve středu v novopacké lékárně U Zlaté číše čerti, andělé a Mikuláš. Zákazníci byli zaskočeni, obslouženi byli jedině za písničku nebo básničku.

Mělo jít o nehodu, šlo o pokus vraždy

Královéhradecko, Jičín /VIDEO/ - Policisté uzavřeli případ pádu chlapce a dívky z ochozu Milohlídky v Jičíně. Osmnáctiletý mladík je podezřelý z pokusu vraždy a hrozí mu až osmnáct let vězení.

Turnovský babybox zachránil první miminko, je to Světlanka

Východní Čechy/ Turnov /ZAUJALO NÁS/ - V pondělí odpoledne se rozezněl telefon, který ohlásil první miminko v turnovském babyboxu. Šlo o zdravou holčičku.

Vlak narazil do ženy, která ležela v kolejišti

Královéhradecko, Nová Paka - Policie vyšetřuje nehodu na železniční trati ve Svatojánské ulici, ke které došlo v pondělí odpoledne. Na místě narazil projíždějící osobní vlak do ženy, která ležela v kolejišti.

Komárku, opravdu ti to tady sluší, moc hezky tě tu pověsili!

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Snové obrazy Vladimíra Komárka zdobí zámeckou galerii regionálního muzea. Expozice v Jičíně tak připomíná devadesát let od narození významného malíře, grafika a ilustrátora.

Do adventu jsem někde vklouzli tiše, jinde s burácením

Královéhradecko, Jičínsko - Čas adventní uvedly vánoční trhy s rozsvěcením vánočních stromů.

Otevřete své srdce a pomozte opuštěným klukům a holčičkám

Královéhradecko, Hořice - Hořický spolek Okno do srdce po čtrnáctileté odmlce opět pomáhá dětem bez rodin.

Budoucí farmáři získávají zkušenosti v nových stájích

Královéhradecko, Hořice /FOTO/ - Zemědělská akademie v Hořicích se specializuje na výuku zemědělství, chovatelství a farmářství. Po dokončené rekonstrukci chovných stájí se stala jednou z nejmodernějších škol ve svém oboru v kraji.

Jičín ozdobí sedm vánočních smrků

Královéhradecko, Jičín - Sedm vánočních stromů ozdobí během adventu město, na Valdštejnovo náměstí se stěhoval stříbrný smrk z ulice Na Vrchách. Adventní výzdoba v Jičíně se rozzáří v neděli 2. prosince.

Porotce zaujaly postavy z pěti muzikálů i cachtající se žirafa

Královéhradecko, Nová Paka /FOTO/ - Světový pohár cukrářů a kuchařů v Lucembursku hostil účastníky ze 75 zemí. Mezi nimi i cukráře Střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky.

Bílé zlato mizí z polí

Královéhradecko, Libuň /FOTO/ - Sklizeň cukrové řepy se blíží na Jičínsku k závěru. Na pozemcích v Libuni sklízí „bílé zlato“ podnik Agro Chomutice.

Na půdě školy objevili poklady

Královéhradecko, Kyje /FOTO/ - Při rekonstrukci místní roubené školy vystavěné roku 1874 za císařství rakousko-uherského byly nalezeny historicky a místopisně významné exponáty mapující nejen historii školy, ale také mnoho významných událostí až do roku 1962.

Cesta do hor je volná

Královéhradecko, Nová Paka - Hlavní tah do Krkonoš je bez problémů průjezdný, silničáři dokončují rekonstrukci úseku silnice první třídy od Kumburského Újezdu do Nové Paky.

Mlázovičtí hasiči prodali svoji práci

Královéhradecko, Mlázovice - Jednotka mlázovických hasičů převzala v Brně ocenění za vynikající páté místo v osmém ročníku celorepublikové ankety.

OBRAZEM: Betlémy v Suchardově domě

Královéhradecko, Nová Paka - Do šestého ledna jsou k Suchardově domě vystaveny betlémy našich řezbářů. Uvidíte zde betlémy ze dřeva, ale i z filce a hlíny.

Chodec přežil střet s kamionem bez zranění

Libuň - O velkém štěstí může mluvit muž, který se v sobotu po půlnoci vracel zřejmě z oslavy nebo restauračního zařízení.

Na polské hranici začaly kvůli summitu kontroly

Náchod - Namátkové hraniční kontroly zahájili na hranici polští celníci a policisté. Trvat mají do 16. prosince. Polsko je zavedlo kvůli mezinárodní klimatické konferenci v Katovicích. Ta se uskuteční od 3. do 14. prosince a bude hostit zhruba čtyřicet tisíc delegátů z celého světa.

Den mobility v Jičíně

Královéhradecko, Jičín - Město ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty připravilo v místním biografu setkání na téma městské mobility. Cílem bylo zahájit veřejnou debatu o podobě budoucí automobilové, pěší, cyklistické a veřejné hromadné dopravy v Jičíně.

Výlovy na Jičínsku jsou u konce. Ryb bylo méně

Královéhradecko, Jičín - Místní rybáři ukončili výlovy rybníků na Jičínsku. „Úroda“ byla menší, než se očekávalo. Na vině je suchu a teplo.

V Hejtmánkovicích vzplála jízdárna. Koně před ohněm utekli

Královéhradecko, Hejtmánkovice - Celkem pět jednotek zasahovalo ve středu ráno (3.27 hod.) u požáru jízdárny v Hejtmánkovicích.

Neklid v Libáni. Ospráky tu nechtějí

Královéhradecko, Libáň /FOTO/ - Bojí se obyvatelé Libáně říct pravdu? Nakolik agenturní pracovníci změnili život malého městečka? Radnice je téměř bezbranná a starosta Jaromír Přibyl je rozčarovaný. Město nemá žádné páky, aby počet cizinců regulovalo.

Matkám s dětmi i sociálně slabším nabízí město domov

Královéhradecko, Nová Paka - Přestavba domu č. 399 za 12,4 milionu korun na sociální byty je u konce. Město vybudovalo sedm malometrážních bytů se státní dotací 8,9 milionu korun.

Radní v Jičíně si rozdělili gesce

Královéhradecko, Jičín - Sedm jičínských radních si rozdělilo gesce, 21. listopadu by mělo návrh schválit zastupitelstvo města.

Krovy opraví do Vánoc

Královéhradecko, Jičín - Radní schválili nabídku společnosti Staving, která opraví poškozené střešní krovy nad jevištěm Masarykova divadla.

Podnikatelé zuří, oprava ulice se protahuje

Královéhradecko, Nová Paka - Rekonstrukce Komenského ulice se protahuje a obyvatelům města dochází trpělivost. Mnozí si kladou otázku, proč se do ulice investovalo téměř patnáct milionů, když se výrazně nezměnila. Naposledy totiž prošla úpravou v roce 2009.

Dvě stě párů soutěží O cenu města Jičína

Královéhradecko, Jičín - V sobotu oslavíme nejen státní svátek, ale také padesátý ročník taneční soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích O cenu města Jičína.

V Nové Pace vyučí nově i sládky

Královéhradecko, Nová Paka - Od září plánuje Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace vyučovat nový obor sladovník - pivovarník. Nabírat bude zájemce z celého Královéhradeckého kraje, kde doposud tento vzdělávací obor chybí.

Pardoubek je bez vody, čeká ho čištění

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Město zahájilo odbahnění rybníku Pardoubek, který naposledy čistili v roce 2003. Součástí akce je odstranění panelů ze dna, které zřejmě brání vyvěrání spodního pramene.

Náhradní termín voleb v Kbelnici je 26. ledna

Královéhradecko, Kbelnice - Jediná obec v kraji, kde se neuskutečnily říjnové komunální volby, je Kbelnice na Jičínsku. V obci s dvěma sty obyvateli projevil zájem o práci v zastupitelstvu pouze jeden kandidát. Současná starostka Dagmar Michalčíková už nechtěla ve funkci setrvat.

Hold Vladimíru Komárkovi

Královéhradecko, Jičín - Malíř, grafik, ilustrátor, ale i učitel a skvělý vypravěč Vladimír Komárek by se letos dožil devadesáti let.

Jičín se poklonil válečným veteránům

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - U pomníku obětem I. a II. světové války před smuteční síní položili představitelé města společně se zástupci dalších složek kytice jako vzpomínku na padlé ve válkách.

Ocenění knihovna roku míří do Libošovic

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Při setkání knihovnic a knihovníků jičínského regionu v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně převzaly knihovnice a dlouholeté kamarádky Eva Pantlíková a Alena Pospíšilová ocenění Knihovna Jičínska 2018.

Špitály investovaly do přístrojů i lůžek

Královéhradecko - Velké investice pumpuje krajský zdravotnický holding do nemocnic v Trutnově, Náchodě i Jičíně.

Tak trochu jiní lidé v Jičíně

Královéhradecko, Jičín - Výstava v Jiráskově ulici v Jičíně představuje anomality lidí.

Sedmnáctá benefice Apropa o snech a přáních

Královéhradecko, Jičín - „Každý člověk rád sní a má svá přání, a tak jsme i my chtěli ukázat, že naši klienti mají tuto odvahu. Sesbírali jsme jejich sny a přání a na sobotním pořadu některé z nich ožijí,“ uvádí nás do děje sobotní benefiční akce ředitelka sdružení Apropo Jitka Králová.

Dubčekovy vábničky přežily i koupel na Sibiři

Královéhradecko, Vidochov /FOTO/ - Alois Vitvar, vedoucí polesí Pustá Proseč na Novopacku a myslivec, byl po válce prvním výrobcem vábniček na zvěř. První použil k ozvučení vábničky jazýček z plastu.

Advokáti opozice chystají stížnost

Královéhradecko, Jičín - Na výsledek voleb chystá stížnost jičínská opozice. Volební komise podle ní ovlivnila výsledky ve prospěch sdružení Za prosperující Jičín s TOP 09 a STAN.

Koruna se otřásala jazzem

Královéhradecko, Hořice - Čtyřiadvacátý ročník hořického jazzobití pod horami, oficiálně nazývaného JazzNights, přivál do hořické Koruny hudebníky zvučných jmen.

Z obcí zmizela pětina obchodů

Královéhradecký kraj - Za osmadvacet let se v Královéhradeckém kraji uzavřela pětina venkovských obchůdků. Jen za poslední tři roky jich byly dvě desítky. Teď hejtmanství hledá způsob, jak jejich „úmrtnost“ zastavit.

Akce Komenského: firmě roste pokuta

Královéhradecko, Nová Paka - Více než měsíční skluz nabrala rekonstrukce Komenského ulice, hlavní magistrály, která přivádí dopravu do centra města.

Památkám počasí příliš nepřálo

Královéhradecký kraj - Sezona památek se uzavírá, i když některé hrady a zámky přichází s nabídkou programů až do vánočních svátků.

Ostroměř u soudu neprošla, v Rašíně se mění zastupitelé

Královéhradecko, Ostroměř - Ke krajskému soudu v Hradci Králové doputovaly po komunálních volbách z Jičínska tři stížnosti na průběh voleb. Návrh jednoho z obyvatel Ostroměře na neplatnost voleb krajský soud zamítl.

Šlo to i bez koaličních smluv

Královéhradecký kraj - Zatímco v některých městech následovala po volbách dlouhá vyjednávání, rychle bylo „uvařeno“ v Trutnově.

Vaia: Téměř tropická říjnová noc, vichřice o síle orkánu

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Když meteorologické úkazy dostanou jméno, končí legrace. Tlaková níže Vaia zatočila s počasím v celé republice. Přinesla nejteplejší říjnovou noc a s ní vichr, který na Sněžce v nárazech dosáhl rychlosti téměř 180 kilometrů za hodinu.

Události týdne: Památka zesnulých, ocenění knihovny či zdobení Safari Parku

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT