VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Farnost získá od Jičína 150 tisíc korun

Královéhradecko, Jičín - Restaurování a opravy kostelů v Jičíně budou pokračovat. 

Děti se dočkají přírodního hřiště

Královéhradecko, Jičín - Zastupitelé rozhodli o zařazení 1,3 milionu na vybudování přírodního hřiště Zahrada indiánů z Větrova.

Monika Stránská: Splnil se mi sen

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Od 24. do 29. září proběhne Týden pěstounství Královéhradeckého kraje na podporu náhradní rodinné péče. Projekt nabídne program pro odbornou ale i laickou veřejnost. Celá akce vyvrcholí Dnem pěstounství, který se uskuteční v sobotu 29. září u Divadla Drak v Hradci Králové.

Zastupitelé podpořili založení nadačního fondu

Královéhradecko, Jičín - Zastupitelé podpořili vznik Nadačního fondu Oblastní nemocnice Jičín, který má sloužit k pořízení zdravotnického materiálu a uhrazení stipendia zdravotních sester a lékařů.

Rušná noc hasičů, zasahovali u 86 událostí

Královéhradecko - Bouřka doprovázená silným větrem udeřila v Královéhradeckém kraji po páteční 20. hodině. Lámala stromy a brala také střechy. V souvislosti s těmito zásahy došlo ke zranění jedné osoby, kdy v Oseku na Jičínsku zavalila utržená střecha pergoly jednu osobu. Hasiči ji pomohli vyprostit a předali ji do péče záchranářů.

OBRAZEM: Ve Valdicích je pamětní deska faráře Toufara

Královéhradecko, Valdice - Poblíž památníku politických vězňů a obětí komunismu byla ve středu na zeď valdické věznice instalována pamětní deska faráři Josefu Toufarovi.

Do komunálních voleb jdou také hasiči. Jako lídry mají starostu i místostarostu

Královéhradecko, Trutnovsko - Do komunálních voleb jdou i hasiči. Budou hasit požáry na radnicích?

Kraj chce odkoupit pozemky na výstavbu domu pro zdravotně postižené

Královéhradecko, Jičín - Radnice doporučuje zastupitelům schválit záměr prodeje pozemků Královéhradeckému kraji o celkové výměře téměř 3300 čtverečných metrů.

Prázdninový oříšek - splynutí tří středních škol

Královéhradecko, Jičín - I přes nelibost mnohých osazenstev škol a starostů přistoupil hradecký kraj k optimalizaci školství. Zeštíhlení se dotklo jednadvaceti středních škol.

Odborníci: Je nejlepší čas na změnu zaměstnání

Královéhradecký kraj - Úřady práce v srpnu opět evidovaly více volných míst než nezaměstnaných lidí.

O nadaci pro nemocnici rozhodnou zastupitelé

Královéhradecko, Jičín - Ve středu zastupitelé Jičína rozhodnou, zda bude založen Nadační fond Oblastní nemocnice Jičín. Počáteční vklad města Jičína má být 48 tisíc korun.

Do konírny nyní za snížené vstupné!

Královéhradecko, Jičín - V muzeu je od dubna ke zhlédnutí interaktivní výstava Konírna imaginární. Na jejím vzniku se podílelo velké množství výtvarníků pod vedením Matěje Formana.

OBRAZEM: Druhý den a další pohádkové minuty v Jičíně

Královéhradecko, Jičín - Pohádkové dění je v plném proudu, do Jičína přijel na úvod festivalu Jičín - město pohádky jeho patron Jiří Lábus, ale i senátor Tomáš Czernin a Nikolaj Palatajkov. Masarykovo divadlo ožilo Prodanou nevěstou divadelníků z Úpice.

Kreslení je jeho život, proto vtiskl svůj příběh do komiksu

Královéhradecko, Nová Paka - Úplně obyčejný den jako každý jiný. Milan Miklík se vydal s pejskem na procházku. Na silnici u Kroměříže, kde zrovna pobýval, ho srazilo auto. Zázrakem přežil, i když mu osobní vůz přejel přes břicho a způsobil četná devastující zranění. Nehoda mu definitivně převrátila život, z malíře komiksů se stal člověk, odkázaný na péči druhých.

Nemocniční pavilon A dostal peníze

Královéhradecko, Jičín - Dobrá zpráva přišla ze zasedání krajského královéhradeckého zastupitelstva. Záměr výstavby pavilonu A v Oblastní nemocnici Jičín včetně financování akce byl schválen. Nový pavilon vyroste místo bývalé budovy interny.

Krkonošské poudačky se stěhují do Jičína, pohádkový festival odstartoval

Královéhradecko, Jičín - Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší dorazilo do Jičína. Ve středu odpoledne začaly ve městě platit pohádkové zákony a na pět dnů převzal vládu dětský parlament.

Jaromír Macoun se na zem rád dívá z výšky

Královéhradecko, Jičín - Devatenáctiletý Jaromír Macoun, absolvent jičínského gymnázia, se na zem dívá rád z výšky. Před třemi lety mu učarovalo bezmotorové létání. I když ho v jeho zálibě podporují rodiče, bez spousty placených brigád by si o létání mohl nechat jen zdát.

Divadlo je v ohrožení, krovy napadli brouci

Královéhradecko, Jičín - Firma MEPRO s.r.o. zpracovala studii a sestavuje kompletní dokumentaci k rekonstrukci Masarykova divadla. Při průzkumu přišla na havarijní stav dřevěných krovů, které jsou rozsáhle napadeny hmyzem a dřevokaznými houbami.

Ovocné stromy se letos prohýbají pod úrodou, palírny mají žně

Královéhradecko, Jičínsko - Z nedostatku vláhy měli strach v letošním létě ovocnáři, obávali se propadu ovoce. Stromy se ovšem prohýbají pod nadúrodou broskví, švestek, jablek i hrušní. Takový rok mnozí pěstitelé nepamatují.

Valdštejnská lodžie se brání vandalům, zastaví je značky?

Královéhradecko, Jičín - Příměstskou vilu se zahradou, nynější Valdštejnskou lodžii a park Libosad založil vévoda Valdštejn na úpatí kopce Zebína v letech 1630 - 1634. V té době se tu volně projížděl na koni, korzoval a osnoval své plány o Jičíně.

Návštěvníci devastují Prachovské skály

Královéhradecko, Prachov - V Prachovských skalách řádili sprejeři, poškodili miliony let starý pískovcový masiv. „Pozdrav“ sprejerů objevil Miloš Zeman, dobrovolný strážce přírody Přírodní rezervace Prachovské skály. Nápis 2,5 x 1 metr je na pískovcovém masivu na veřejnosti nepřístupných místech.

Sprejeři poničili v Prachovských skalách miliony let starý pískovcový masiv

Jičín - Neznámí vandalové poškodili vzácný pískovcový masiv v Prachovských skalách, jedinečné přírodní rezervaci v Českém ráji.

Kempaři se radují, kasteláni pláčou

Sobotka – Zámek Nové Město nad Metují, Náchod, Humprecht, ale i pevnost Dobrošov, Třebechovický betlém, hrad Kost nebo Hospital Kuks. To je jen část národních kulturních památek v našem kraji. A zatímco provozovatelé koupališť si mnou ruce, kasteláni historických sídel pláčou. Léto s extrémními teplotami lidi do historických skvostů neláká.

OBRAZEM: Nevídané ochlazení v rozpáleném Jičíně

Královéhradecko, Jičín - V centru Jičína vyrostla nevídaná atrakce, která přišla velmi vhod v současných letních vedrech.

Vody je málo, vodohospodáři vydali zákaz zalévání

Královéhradecko, Jičínsko - Z důvodu nedostatečného množství pitné vody v některých lokalitách vyhlašuje Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť pitnou vodou z veřejného vodovodu.

Pracovníci technických služeb končí v poledne

Královéhradecko, Nová Paka - Tropické teploty, při kterých žízní lidé, zvířata i vegetace. Technické služby (TS) v Nové Pace, Jičíně i Hořicích mají zatím vody na zalévání městské zeleně dostatek, i když Novopačtí už najeli na úsporný režim.

Přes Havlíčkovu ulici po přechodu

Královéhradecko, Hořice - Do konce prázdnin se Havlíčkova ulice dočká zvýšeného nasvíceného přechodu přes příjezdovou komunikaci do města.

Žně se blíží k závěru, výnosy jsou nižší, farmářům chybí sláma

Královéhradecko - V hradeckém kraji je k 30. červenci sklizeno 74 procent základních obilovin a 96 % řepky. Výnosy jsou nižší, cena za obilí variabilní. Farmářům chybí sláma a píce.

Školy obsadili řemeslníci. Kuchařům v Pace se budou dívat pod pokličku kamery

Královéhradecko, Nová Paka - Zastaralé vybavení a nevyhovující prostory, to jsou hlavní důvody rekonstrukce cvičné kuchyně Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. A kdo by měl mít nejlepší zázemí k vaření než budoucí kuchaři.

Hořice se staly Městem dětí

Královéhradecko, Hořice - Unikátní projekt přeshraniční spolupráce spojil děti z polské Strzegomi s dětmi z Hořicka, Jičínska a Novopacka. Překladatele k dorozumívání většinou nebylo třeba.

Pískovákem brázdila originální plavidla

Královéhradecko, Dolní Bousov - Když nerostou v lese, tak alespoň na vodě. Návštěvníci sobotní dolnoubousovské neckyády jen kroutili hlavami nad nevšedními plavidly, která se vznášela na rybníku Pískovák.

Vesmírné divadlo zklamalo, rudý Měsíc zakrývaly mraky

Královéhradecko, Jičín /OHLÉDNUTÍ/ - Slunce v pátek krátce před 21. hodinou zapadlo a blížilo se jedinečné nebeské divadlo. Na opačné straně oblohy se schylovalo k nejdelšímu úplnému zatmění Měsíce v tomto století.

V Náchodě havaroval motocyklista

Královéhradecko, Náchod - Policie vyšetřuje nehodu, ke které došlo v sobotu odpoledne v Riegrově ulici a při které se zranil motocyklista.

Z bouračky u Jaroměře záchranáři odváželi pět zraněných

Královéhradecko, Jaroměř - K vážné nehodě došlo v sobotu na hlavním silničním tahu z Hradce do Jaroměře. Záchranáři museli ošetřit pět zraněných. 

V Hořicích dozrává umělecký klásek

Královéhradecko, Hořice /FOTO/ - Galerie plastik v Hořicích na Gothardu zve veřejnost na výstavu obrázků a soch mladých autorů. Svoji tvorbu zde představují účastníci prvního Letního ateliéru pro mladé umělce.

V jičínském muzeu se nebudete nudit

Královéhradecko, Jičín - Zdejší muzeum zve na výstavu do galerie, kde ožil tajuplný divadelní a výtvarný svět.

Sochy opouštějí Hořice, stěhují se do krajského města

Královéhradecko, Hořice - Mezinárodní sochařské sympozium se blíží k závěru. Čtveřice umělců, která téměř celý měsíc sochala svá díla v lomu sv. Josefa se s Českem rozloučí v neděli při představení svých prací na nábřeží v Hradci Králové.

S knížkou do života i na deku

Královéhradecko, Jičínsko - Hořická knihovna se zapojila do celostátního projektu na podporu dětského čtenářství, který je zaměřený na ty nejmenší.

U základní školy otevřou původní historické vstupy

Královéhradecko, Jičín - Architekt Jan Čepelák z Prahy má na starosti zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení na obnovu vstupů do budovy ZŠ 17. listopadu. Vstup do základní školy je nyní z boku, tedy z ulice Smiřických.

Dolomity pokořil, chystá se na Ameriku

Východní Čechy, Nová Paka - Sám, bez doprovodného týmu, se vyznavač dlouhých tratí, cyklista Daniel Polman z Nové Paky vydal na nejkopcovitější závod pod sluncem, při kterém absolvoval nejtěžší časovky světa.

Inspektoři rozdávali pokuty v obchodech, restauracích a u benzinek

Královéhradecko, Jičín - Česká obchodní inspekce uskutečnila v Jičíně mimořádný zátah zaměřený na obchody a restaurace.

Jak vyzrát na horko? Jedině na vodě

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Koupaliště Kníže v Jičíně zažívá pravou letní sezonu. Jen ve středu tu v recepci odbavili 1500 příchozích.

Jičínské Íčko odbaví denně tisícovku turistů

Královéhradecko, Jičín - Kam se máme vydat? Co nám doporučíte? Nejčastější otázky turistů na pracovníky jičínského infocentra. A i přesto, že venku je „pálava“ a teploměr atakuje třicítku, návštěvníků tu denně odbaví kolem tisícovky.

AKTUALIZOVÁNO

U Chomutic zemřel po střetu s autem motorkář

Chomutice - V úterý odpoledne došlo k tragické dopravní nehodě na silnici mezi Ostroměří a Chomuticemi. Zemřel při ní motorkář.

Vody je v rybnících málo, kazí se

Královéhradecko, Jičín - Dřívější nástup léta urychlil dozrávání ovoce, zeleniny, farmáři s předstihem sklízí obilí. Mnohem dříve se také ohřála voda v nádržích a rybnících. Horko s sebou nese i problémy. Vážným je deficit vody, alespoň na východě Čech. 

Tělocvičně vymění podlahu

Královéhradecko, Mlázovice - Městys přijal dotaci ve výši 380 tisíc korun z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje, která bude využita v rámci projektu rekonstrukce tělocvičny - 3. etapa.

Na Jičínsku nadstandardní výnosy

Královéhradecko, Žlunice - Nadstandardní výnosy, tak hodnotí sklizeň prvních letošních plodin ředitelka podniku Agro Žlunice Jana Pokorná.

Do Roškopova se vracejí jako domů

Královéhradecko, Roškopov /FOTO/ - Další z dílen přivítala v tomto týdnu děti z celé republiky. Originální roškopovský tábor je tak oblíbený, že během hodiny jsou většinou všechny dílny zabukovány.

Pod Zebínem zarachotí vojenská technika

Královéhradecko, Jičín - Radnice uzavřela dohodu o spolupořadatelství mezi městem a Klubem vojenských vozidel Jičín, z.s. Na tradičním místě pod vrchem Zebín chce klub pořádat sraz sběratelů vojenských historických vozidel, a to ve dnech od 2. do 5. srpna.

Osobnosti můžete nominovat v srpnu

Královéhradecko, Jičín - Do konce srpna můžete nominovat osobnosti na Cenu města Jičína, kterou město předává každý rok v prosinci. Jde o nejprestižnější ocenění určené pro osobnosti, na které Jičín a jeho obyvatelé mohou být hrdí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT