Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ILONA DVOŘÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jak vyřešit palčivé problémy průmyslové zóny?

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu odpoledne se v Rychnově konalo setkání k problematice průmyslové zóny Solnice - Kvasiny. Inicioval ho místopředseda vlády Pavel Bělobrádek a zúčastnila se ho většina starostů měst i obcí v rychnovském regionu.

Dobruška ocenila na slavnostním večeru výjimečné osobnosti

Dobruška - Město Dobruška udělilo nejvyšší městské ocenění v podobě zlaté medaile Za zásluhy o rozvoj Dobrušky bývalému starostovi Oldřichu Klobasovi, který zastával nejvyšší funkci ve městě v letech 1998 až 2006 a významnou měrou se zasloužil o navýšení samosprávné funkce Dobrušky na obec s rozšířenou působností tzv. město III. stupně.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Vynikající představení Návštěvy u pana Greena zavítá do Rychnova

Rychnov nad Kněžnou - Ve čtvrtek 19. října od 19.30 hodin budou mít příznivci divadla z Rychnova a okolí příležitost zhlédnout v Pelclově divadle jedinečné představení se Stanislavem Zindulkou v hlavní roli.

V policejní síti uvízli dva řidiči pod vlivem návykových látek

Týniště nad Orlicí - Prvního z nich, čtyřiačtyřicetiletého místního občana za volantem vozu Ford Transit, hlídka zastavila k běžné silniční kontrole poblíž nádraží ve čtvrtek večer krátce po deváté hodině.

Přijďte si zasadit svůj strom

Potštejn - Celosvětový svátek Den stromů se slaví v sobotu 14. října i v Potštejně. Filozoficky a ekologicky laděná akce je určena nejen milovníkům přírody, ale i dětem, které se lásce vůči zvířátkům a stromům teprve učí.

Podílejte se na vzdělávání dětí

Kostelec nad Orlicí - Na území Kostelecka, Třebechovicka a Černilovska už druhým rokem probíhá mapování a debata nad posunem vzdělávání dětí do 15 let. Vstupovat do ní mohou učitelé, rodiče i široká veřejnost.

V Kostelci se v pátek koná „Dýňobraní“

Kostelec nad Orlicí - Dům dětí a mládeže v Kostelci nad Orlicí zve rodiče s dětmi na Dýňobraní. Uskuteční se v pátek od 16 hodin, sraz je v Seykorově parku, kde se budou vyřezávat a zdobit dýně, které si návštěvníci můžou na zakoupit na místě.

Amatérští badatelé shánějí informace

Týniště nad Orlicí - V Týništi nad Orlicí vznikla skupina amatérských badatelů, která se chystá vydat vzpomínkovou publikaci k výročí oslav 1. světové války.

Dobruška pořádá slavnostní večer

Dobruška - Ve čtvrtek od 19 hodin se ve Společenském centru-Kině 70 koná Slavnostní večer města Dobrušky.

Poznejte zvířenu Orlických hor

Rychnov nad Kněžnou - Muzeum a galerie Orlických hor ve spolupráci s městskou knihovnou v Rychnově nad Kněžnou zvou na další přednášku v rámci 125. výročí vzniku rychnovského muzea.

Do Opočna se sjeli sokolníci z celé Evropy

Opočno - Už po padesáté hostí Opočno od středečního rána až do sobotního večera stovku sokolníků nejen z Česka, ale i z dalších zemí Evropy.

Galerie láká na fotky výtvarníků

Rychnov nad Kněžnou - Orlická galerie, II. patro Kolowratského zámku, zve na výstavu Výtvarníci na fotografiích Jiřího Šulce.

V Rychnově trvají dopravní komplikace

Rychnov nad Kněžnou - V pondělí odstartovala čtvrtá fáze rekonstrukce silnice I/14 na průtahu Rychnovem nad Kněžnou.

Prohlédněte si módu hraběnek, švadlenek i známých osobností

Vamberk - Městská knihovna a Muzeum krajky ve Vamberku zvou na netradiční výstavu s názvem „Móda hraběnek, švadlenek i známých osobností“.

Začal Týnišťský divadelní podzim. Hostit bude Kaisera a Lábuse

Týniště nad Orlicí - Už po osmačtyřicáté nabídne tradiční a jedna z největších přehlídek na Rychnovsku to nejlepší z amatérského i profesionálního divadla.

Dvacet cizinců bude vyhoštěno

Rychnovsko - Policisté kontrolovali cizince pracující v jedné z továren na Rychnovsku. Na místě bylo zjištěno, že 20 z 31 kontrolovaných mužů a žen z Ukrajiny pracovalo bez příslušného pracovního povolení.

Diakonie pořádá sbírku šatstva

Kostelec nad Orlicí - Diakonie Broumov, sociální družstvo, ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí vyhlašuje sbírku šatstva, která se koná v sobiotu od 8 do 11 hodin v prostorách Hasičské zbrojnice v ulici Příkopy a v Základní škole Na Skále v Drtinově ulici v Kostelci nad Orlicí.

Řidiči stále častěji bourají po střetu se zvěří

Rychnov nad Kněžnou - „Přibrzdit, nezmatkovat a vypnout dálková světla,“ radí odborníci.

Začíná Týnišťský divadelní podzim

Týniště nad Orlicí - Představením divadelního souboru týnišťské ZUŠ „Prostě čokoláda“ v pátek v 18 hodin v Kulturním domě začíná už 48. Týnišťský divadelní podzim 2017.

Na kontě sbírky na sochu T. G. Masaryka je už 350 tisíc korun

Kostelec nad Orlicí - Veřejná sbírka pro obnovení sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí, která potrvá až do 15. prosince roku 2018, doznala příznivých změn.

Zažádejte si o dar na sportovní činnost

Kostelec nad Orlicí - Město Kostelec nad Orlicí vyhlásilo sběr žádostí na finanční dary Škoda Auto a. s.

Týden knihoven je v plném proudu

Týniště nad Orlicí - Pestrý program připravila v rámci Týdne knihoven, tentokrát s mottem „Braňte knihu!“, Městská knihovna v Týništi nad Orlicí.

Město nakoupí další kompostéry

Rychnov nad Kněžnou - Mikroregion Rychnovsko obdržel dotaci z Operačního programu Životní prostředí na nákup kompostérů.

„Etiopie, naše africká kolébka“ ve fotografiích Robina Böhnische

Doudleby nad Orlicí - V místní knihovně v Doudlebách nad Orlicí se v úterý 3. října v 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy fotografií Robina Böhnische s názvem „Etiopie, naše africká kolébka“.

Česko–polské hlídky opět v akci

Rychnovsko - Hustý provoz opět monitorovaly česko-polské policejní hlídky. Znovu se zaměřily na řidiče jedoucí z Polska do zaměstnání v průmyslové zóně Kvasiny nebo zpět.

„Dobrý den, tady je váš Anděl na drátě“

Rychnovsko - Komplexní dohledová a asistenční služba pro seniory „Anděl na drátě“ odstartuje 1. října, právě na Mezinárodní den seniorů.

Začíná podzimní festival ptáků

Dobré - A Rocha-Křesťané v ochraně přírody spolu s Českou společností ornitologickou pořádají v sobotu Podzimní festival ptáků. Uskuteční se od osmi hodin v ekocentru K. Morisse v Dobrém.

Dvě ceny putovaly na Rychnovsko

Královéhradecko - Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj v dalším ročníku Ceny za přínos v sociálních službách.

Muzeum láká na poklady ze sbírek

Rychnov nad Kněžnou - V pátek 29. září začíná v Orlickém muzeu a galerii výstava „Příroda a krajina Orlických hor a Podorlicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení