VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ILONA DVOŘÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muzeum a galerie Orlických hor slaví, vydalo novou publikaci

Rychnov nad Kněžnou - V letošním roce si rychnovské muzeum připomíná 125 let od vzniku Muzejního spolku Pelcl v Rychnově nad Kněžnou, jehož sbírky se staly základem dnešního muzea. Světlo světa tak spatřila nová publikace o Muzeu a galerii Orlických hor.

Opočno stále hledá vánoční strom

Opočno - I přes několik výzev se zatím opočenské radnici nepodařilo najít vhodný vánoční strom, který bude o vánočních svátcích zdobit tamní náměstí.

Peníze, které ukradl, stačil utratit

Doudleby nad Orlicí - „Příležitost dělá zloděje“ - toto rčení platí pro případ krádeže, kterou kostelečtí policisté šetřili v Doudlebách nad Orlicí.

Rychnovští policisté hledají svědky dopravní nehody

Rychnov nad Kněžnou - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu hledají svědky dopravní nehody ze sobotního večera.

Dobrovolní hasiči pomáhali při požáru rodinného domu v Polsku

Orlické Záhoří - Dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří a z Deštného v Orlických horách vyjeli na pomoc k požáru do sousedního Dolnoslezského vojvodství.

Skuhrov bez bariér - projekt, který pomáhá

Skuhrov nad Bělou - Skuhrov bez bariér - to je název projektu, kterým se ve Skuhrově nad Bělou snaží zlepšit podmínky pohybu v obci lidem se sníženou mobilitou.

Packým pomůže od bolesti město

Královéhradecko - Dostupnost lékařské pohotovosti je na mnohých místech kraje problematická.

Kostelecké Íčko je nejlepší v kraji

Kostelec nad Orlicí - Informační centrum v Kostelci nad Orlicí se zapojilo do celostátní soutěže „Informační centrum roku 2017.“ O vítězství se ucházelo celkem 422 infocenter z celé České republiky.

Hasiči řešili únik plynu, a to hned dvakrát

Častolovice - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči z Častolovic vyjeli k nahlášenému úniku oxidu uhelnatého. Ten zaznamenali v restauraci v Komenského ulici.

Oslavy budou ve znamení hudby

Rychnovsko - Na mnoha místech na Rychnovsku si tento týden připomenou vzpomínkovým aktem výročí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii.

Ve francouzském Puteaux odhalí památník Františka Kupky

Opočno - Puteaux, partnerské město Opočna, kde žil a také zemřel opočenský rodák a malíř František Kupka, odhalí tomuto světoznámému malíři památník. Stane se tak ve sváteční den 17. listopadu.

Jazz, rock, blues, folk podvečer bude tentokrát ve znamení úsměvů

Rychnov nad Kněžnou - Prostory kina ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou budou patřit ve středu 15. listopadu od 19 hodin pravidelnému cyklu Jazz, rock, blues, folk podvečer s…

Cenu Spokojený zákazník získala rychnovská organizace Pferda

Rychnov nad Kněžnou - Osmý ročník ocenění Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje zná své vítěze.

Mladík převážel léky bez povolení

Rychnovsko - Náchodská kriminální policie obvinila jednadvacetiletého mladíka z Rychnovska z nelegálního převozu léků, sloužících k výrobě omamných a psychotropních látek.

Rychnováky čekají od nového roku zásadní změny v parkování, někde bude zdarma

Rychnov nad Kněžnou - Současná smlouva s pražskou firmou City Parking Group vyprší 31. prosince letošního roku.

Týden vzdělávání dospělých v pátek končí

Rychnov nad Kněžnou - V rámci Týdne vzdělávání dospělých připravil rychnovský Úřad práce i na páteční, poslední den, několik přednášek, které je možné navštívit zdarma.

Ztraceného muže našli až v Polsku

Orlické Záhoří - Na linku 158 zatelefonoval v 1.32 hodin muž a s obavou v hlase sdělil operačnímu důstojníkovi, že má strach o svého kamaráda, který se probudil a najednou odešel z místnosti pryč. Pouze v tričku, teplácích a pantoflích.

Policisté kontrolují rekreační objekty

Rychnovsko - Policie na Rychnovsku zkontrolovala téměř osmdesát rekreačních objektů.

Týden vzdělávání je v plném proudu

Rychnov nad Kněžnou - Po celý týden se na úřadech práce v České republice koná Týden vzdělávání dospělých. Také rychnovský úřad práce připravil sérii přednášek, které je možné navštívit zdarma.

Milovníky bluegrassu v Rychnově už brzy potěší Druhá tráva

Rychnov nad Kněžnou - V pondělí 13. listopadu v 19.30 hodin se Pelclovo divadlo rozezní písničkami skupiny Druhá tráva v čele s osobitým zpěvákem, banjistou, skladatelem a překladatelem Robertem Křesťanem.

Na běžkách potmě? Žádný problém!

Orlické Záhoří - Obec se zapojila do projektu „Poznej Sudety na lyžích“, který je zacílen na zvýšení návštěvnosti společného prostoru v centrální části Orlických a Bystřických hor.

Týniště přivítá Ženu za pultem 2 v podání Kaisera a Lábuse

Týniště nad Orlicí - Pořadatelé festivalu Týnišťský divadelní podzim chystají na neděli 12. listopadu „trhák“ v podobě komedie pražského Divadla Kalich „Žena za pultem 2, Pult osobnosti“ autora Petra Kolečka, s hlavními protagonisty ve čtyřech rolích Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem, pod režisérskou taktovkou Davida Drábka.

Opozice: Mají dělat mnohem víc

Rychnovsko - Necelý rok do komunálních voleb nastává čas na bilancování, co se radnicím podařilo, a které sliby naopak politici nesplnili.

V Dobrušce i Týništi nad Orlicí padaly hlavy

Rychnovsko - Do komunálních voleb, které obmění složení na radnicích i obecních úřadech, zbývá necelý rok, někde však už „škatulata“ zažili. Rozpadly se křehké koalice, odvolávali se, ale i umírali starostové. Změny a politické kotrmelce se nevyhnuly ani Rychnovsku.

Město v tanci na fotografiích

Rychnov nad Kněžnou - Až do 30. listopadu je možné zhlédnout v kavárně Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou výstavu fotografií Viktorie Pavlové ve spolupráci s žáky Základní umělecké školy s názvem „Naše město v tanci“.

Rychnovští kriminalisté objasnili další sérii krádeží

Rychnov nad Kněžnou - Třiapadesátiletý muž pobývající na Rychnovsku se osmkrát vloupal do nejrůznějších objektů. Víc než v polovině případů se terčem jeho nezákonné činnosti staly sportovní kluby v Třebechovicích pod Orebem.

Vánoce v dobách M. D. Rettigové

Rychnov nad Kněžnou - V Muzeu hraček, které sídlí v budově bývalé radnice na Starém náměstí v Rychnově nad Kněžnou, si můžete prohlédnout výstavu s názvem Vánoce v dobách M. D. Rettigové.

Pelclovo divadlo zve na přednášku „Z Čech až na konec světa“

Rychnov nad Kněžnou - V malém sále Pelclova divadla se ve středu 8. listopadu od 18 hodin uskuteční přednáška Jaroslava Plevy s názvem „Z Čech až na konec světa“.

Filmový festival Snow film fest míří do Kostelce

Kostelec nad Orlicí - Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší Snow Film Fest ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

Výstava představuje práce studentů

Dobruška - Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum v Dobrušce připravila na měsíc listopad zajímavou výstavu prací svých studentů s názvem Historie a současnost.

Příběh o pouti beze zraku mezi Indiány

Dobruška - Město Dobruška a místní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých zvou do kina na výjimečný film „Jmenuji se Hladový Bizon“, který zdokumentoval pravdivý příběh nevidomého muže a jeho cestu mezi Indiány.

Do Pelclova divadla přijede písničkový domeček

Rychnov nad Kněžnou - Po roce přijede Hudební divadlo dětem z Hradce Králové do Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou, tentokrát i se svými hosty - chlapci ze sboru Bonifantes z Pardubic.

Vezměte o víkendu své ratolesti do kina na animovaný film

Kostelec nad Orlicí - Kino v SK Rabštejn v Kostelci uvede v neděli 5. listopadu od 17 hodin animovaný film pro děti Příšerky pod hladinou.

V Kostelci platí nová vyhláška

Kostelec nad Orlicí - Zastupitelstvo města schválilo novou vyhlášku, která nabyla účinnosti 13. října a týká se pořádání kulturních podniků v Kostelci nad Orlicí.

Písně kapely Nerez trochu jinak

Opočno - Ateliér Renata v Opočně pořádá v sobotu od 19 hodin hudební večírek s písněmi legendární skupiny Nerez, která vznikla v roce 1981, a její jádro tvořil autorský trojúhelník Zuzana Navarová - Zdeněk Vřešťál - Vít Sázavský.

Silnice u Svídnice byla po dopravní nehodě neprůjezdná

Svídnice - Profesionální jednotka hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí vyjely k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u Svídnice. Jeden z automobilů skončil po nárazu v poli.

Stavbě poldru v Mělčanech už nic nebrání

Dobruška - Povodí Labe získalo výjimku ze zákazu zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů pro stavbu suché retenční nádrže na říčce Dědině v Mělčanech.

Historický skvost a kulturní památka

Bartošovice v Orlických horách - V malebném prostředí Orlických hor se nachází jeden z nejstarších hřbitovů, kterému vévodí Kostel svaté Máří Magdaleny, který je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Ocenění poputuje také na Rychnovsko

Rychnovsko, Hradec Králové - V pátek od 15 hodin v Královéhradeckém Aldisu bude předávat Královéhradecký kraj a Krajská hospodářská komora slavnostní ocenění ankety „Firma škole a Škola firmě 2017“.

Brána recyklace zavítala do Rychnova

Rychnov nad Kněžnou - Od čtvrtečního dne až do 29. listopadu můžete v přízemí Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou zhlédnout putovní výstavu „Brána recyklace“.

Policisté chytili zloděje motorky a elektrokola

Rychnovsko, Hradecko - Policejní hlídka v Hradci Králové si všimla jedoucího osobního vozidla Renault Scénic, které nebylo řádně osvětleno. Vydala se za ním a dala mu pokyn k zastavení. Auto začalo ujíždět a v ulici Zborovská náhle zastavilo. Řidič z auta vyskočil a utekl do přilehlého lesíku. V autě zůstal spolujezdec a v kufru motorka Jawa Babeta.

Na silnice i ke hřbitovům zamířili ve zvýšeném počtu i policisté

Královéhradecko - Policie ČR i letos dušičkovém čase posílila svůj výkon po celém Královéhradeckém kraji a ve vybraných městech. Navíc svoji činnost koordinuje s městskou policií.

V Opočně usilují o záchranu varhan

Opočno - O záchranu historických varhan v kostele Narození Páně na Kupkově náměstí společně usilují spolek PROVARHANY, římskokatolická církev, město Opočno a Opočenská beseda.

Na co kam: Objevte kouzlo mayských pyramid

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Městská knihovna v Rychnově nad Kněžnou zve na cestopisnou přednášku s projekcí nazvanou „Od Karibiku k mayským pyramidám (Mexiko, Belize, Guatemala).“ Uskuteční se ve středu od 18 hodin v malém sále Pelclova divadla a svoje nevšední zážitky z cest vám zprostředkují cestovatel a fotograf Pavel Chlum spolu s Petrem Kvardou.

Začala třetí vlna kotlíkových dotací

Královéhradecký kraj - V pondělí v ranních hodinách byl spuštěn elektronický příjem žádostí v rámci třetí vlny kotlíkových dotací.

Energetici i hasiči zasahovali na mnoha místech i na Rychnovsku

Rychnovsko - V Královéhradeckém kraji bylo evidováno do nedělní 15. hodiny 66 poruch na elektrickém vedení.

Oslavy 28. října provázel kolaps jednoho z účastníků

Hradec Králové /FOTO/ - U pomníku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na Masarykově náměstí v Hradci Králové se v sobotu dopoledne sešli významní představitelé města i kraje, aby společně uctili 99. výročí vzniku samostatného československého státu.

Komedie, která zaručeně pobaví

Kostelec nad Orlicí - V pátek 27. října se ve Sdruženém klubu Rabštejn v Kostelci nad Orlicí odehraje první divadelní představení nové sezony - hra Antonína Procházky Klíče na neděli, v podání Divadelní společnosti Háta.

Policisté odhalili osmnáct přestupků

Královéhradecko - Krajské ředitelství policie ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu uspořádalo v těchto dnech dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na dodržování Zákona o pozemních komunikacích, řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek, dále na aktuální stav vozidel včetně upevnění a hmotnosti nákladu.

Úprava křižovatky přinese komplikace

Týniště nad Orlicí - V následujících týdnech proběhnou stavební úpravy při vjezdu do Mírového náměstí v místě u spořitelny. Jedná se o rozšíření tohoto úzkého a problémového místa především kvůli výjezdu autobusů z náměstí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT