VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA ZEMANOVÁ

Barbora Zemanová / Rychnovský deník

Barbora Zemanová, redaktorka, Barbora.Zemanova@denik.cz, 605121491

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Virtuózní kytarista vystoupil v kině

Rychnov nad Kněžnou - Skvělý blues & roots kytarista z Velké Británie Justin Lavash vystoupil ve středu v rychnovském kině.

Dobruška si připomene Den vítězství, pokloní se obětem

Dobruška - Den vítězství si připomenou obyvatelé Dobrušky. V pátek 4. května v 10 hodin položí vedení města ve spolupráci se zdejší vojenskou posádkou věnce k uctění památek dobrušských obětí nacismu.

Rychnov bude prodávat nové parcely pro stavbu domů

Rychnov nad Kněžnou - Po bydlení je na Rychnovsku především díky průmyslovému boomu velká sháňka. Je nedostatek rodinných domů, bytů i stavebních parcel. Jedny nové připravil k prodeji Rychnov nad Kněžnou.

Cyklus připomíná vznik republiky

Dobruška - Přednáška etnologa a vedoucího vlastivědného muzea v úterý seznámila obyvatele Dobrušky s osudem českých legionářů.

S nebo bez? Uvidí se ve středu v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - Skupina herců zkouší divadelní frašku. Je pár dní před premiérou a nic není hotové. Technika je flegmatická, režisérka nezvládá krizové situace a mezi herci vzrůstá napětí. Nadchází večer premiéry a situace na jevišti se mění v nezvládnutelné delirium.

Třicet stehů ve tváři a otřes mozku. Oko mladíkovi zachránili

Rychnov nad Kněžnou - Útočník po něm ze třímetrové vzdálenosti hodil skleněnou lahev a ta se mu roztříštila o obličej. Devatenáctiletý Zdeněk Štěpán ze Solnice si z noci ze soboty na neděli moc nepamatuje, je si ale jistý, že napadení, ke kterému došlo před jednou rychnovskou diskotékou, nepředcházel konflikt.

Mladík skončil po brutálním útoku s pořezanou tváří

Rychnov nad Kněžnou - Brutální napadení, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli před jednou rychnovskou diskotékou vyšetřují policisté.

Cyklisté vyjedou vstříc pivovarům

Rychnovsko - Cyklosezona je tady a s ní i otevírání nejrůznějších stezek. Co však Čechy může potěšit víc, než spojit sport se zaslouženým zlatým mokem?

Zastupitelé Rychnova budou řešit peníze i bydlení

Rychnov nad Kněžnou - Zastupitelé okresního města budou na veřejném jednání opět řešit důležité otázky.

Začala oprava silnice mezi obcí Ledce a Opočnem, trvá do sprna

Opočensko - Tento týden začala rekonstrukce silnice II/298 Ledce - Opočno. Jedná se o II. etapu opravy, která začíná za křižovatkou na Polánky nad Dědinou a končí před čerpací stanicí v Opočně.

Na náměstí začala kostelecká pouť

Kostelec nad Orlicí - Začala tradiční kostelecká pouť. Na náměstí v Kostelci nad Orlicí si mohou užít pouťové atrakce děti i dospělí.

Muzeum Sýpka představí historii

Rokytnice v Orlických horách - U příležitosti světového dne památek každoročně Rokytnice a muzeum Sýpka představují známé i neznámé památky Rokytnicka.

Farmářské trhy u doudlebského zámku oslaví příchod jara

Doudleby nad Orlicí - Nedělní doudlebské zámecké trhy se ponesou budou v jarním duchu, s jarními vůněmi i chutěmi a ozdobeny budou jarní nabídkou.

Obyvatelé Rokytnice prozradí, co očekávají od svého města

Rokytnice v Orlických horách - Město připravuje strategický plán, který nastíní rozvoj Rokytnice v dalších letech.

Ochotníci zahrají nový kus: Haló

Týniště nad Orlicí - Již v pátek půjdou s kůží na trh týnišťští ochotníci. Připravili novou hru Haló, která má od 19.30 hodin premiéru v místním kulturním domě.

Kvasiny upravily park. Místní tu mohou relaxovat i cvičit

Kvasiny - Kvasiny přichystaly novinku nejen pro sportovce. Za bytovými domy obec upravila parčík, kde je možné posedět na lavičkách, cvičit na workoutovém hřišti, užívat altán a otevřené ohniště.

Největší pevnost v pohraničí se dočká opravy za miliony korun

Rokytnice v Orlických horách - Části bývalých vojenských areálů z období 2. světové války se dočkají opravy a vybudovaná bude také potřebná infrastruktura pro návštěvníky.

Čestnou občankou Opočna se stane hraběnka Kristina

Opočno - Zastupitelé neváhali, jednomyslně odhlasovali, že Opočno udělí nejvyšší ocenění města, čestné občanství města Opočna, Kristině Colloredo-Mansfeldové.

Uprostřed lesa představí Indii

Kostelec nad Orlicí - Indie je zemí, kde vše, co si dokážeme představit, je možné. Je zemí s velice bohatou tradicí a historickou a náboženskou zkušeností, zemí plnou kontrastů, zdánlivých rozdílů a nepochopitelných protikladů.

Na Rychnovsku chybí lékaři. Problém je s praktiky i zubaři

Rychnovsko - Situace ve zdravotnictví na Rychnovsku je stále velmi komplikovaná - chybí tu lékaři i sestry, přitom pacientů je díky přílivu pracovníků do kvasinské průmyslové zóny hodně.

Fotbalisté z Dobrušky dostanou za 30 tisíc bezpečnější branky

Dobruška - V Dobrušce se zvýší bezpečnost na fotbalovém hřišti. Místní fotbalový oddíl totiž dostane příspěvek ve výši 30 tisíc korun na pořízení závaží s kolečky pro zabezpečení různých velikostí přenosných branek proti jejich převrácení.

Cellisté zahrají pro varhany

Opočno - Oblíbená skupina cellistů Prague cello quartet opět zavítá do Opočna. Zahraje již v úterý od 19 hodin v Kodymově národním domě.

Oprava náměstí v Týništi omezí parkování

Týniště nad Orlicí - Týniště čeká rozkopané léto. Opravovat se bude místní náměstí.

Kostelečtí cyklisté přivítají letos po třinácté jaro na tradiční jízdě

Kostelec nad Orlicí - Kostelečtí se opět po roce chystají na otevření cyklosezony. Jedná se o již třináctý ročník této oblíbené akce, která letos připadne na sobotu 21. dubna.

Řidiči kvůli opravě komunikací nezaparkují na sídlišti Struha

Vamberk - Ve Vamberku se budou opravovat místní komunikace. Kvůli tomu budou mít řidiči problém zaparkovat na sídlišti Struha, a to ve dnech od 9. do 12. dubna.

Lidl by měl v Dobrušce začít růst již příští rok. Město o tom jedná

Dobruška - Již v příštím roce by měla společnost Lidl začít stavět v Dobrušce svůj supermarket.

Kostelečtí musí pro občanku jinam

Kostelec nad Orlicí - Kdo chtěl ve čtvrtek a v pátek na úřadě v Kostelci nad Orlicí řešit třeba novou občanku, měl smůlu. Důvodem bylo stěhování, které se dotklo organizačně-správního odboru.

Pečovatelky v Rokytnici dostaly nové auto do horského terénu

Rokytnice v Orlických horách - Pečovatelská služba v Rokytnici má nové auto pro dojíždění za svými uživateli.

Dobruška je po Nové Pace druhým nejlepším městem pro byznys

Dobruška - Dobruška se vrátila na stupně vítězů ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Získala druhé místo v kraji.

Do úklidu Česka se v regionu zapojí města, obce i firmy

Rychnovsko - Po zimě je třeba pořádně uklidit. A nejen doma, ale také v přírodě. Do pravidelného jarního úklidu Česka se zapojí také obce a firmy na Rychnovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT