Bugina nazvaná příznačně Wild One MAX, už je nějakou dobu ve vývoji, který se opozdil kvůli prodlevám v dodavatelském řetězci. Projekt má na svědomí společnost Little Car Company, vyrábějící juniorské repliky vozů zvučných jmen – vždy ručně a v omezených sériích. V nabídce má aktuálně například elektrickou dětskou verzi Ferrari 250 Testa Rossa, zmenšenou na 75 % velikosti originálního vozu.

Ranger se nyní dodává i ve výrazných barvách
První svezení s Fordem Ranger: V terénu se baví a dlouhé cesty už nejsou problém

Nový terénní vůz, který podle všeho už dokáže svézt i dospělé pasažéry, je ale naopak zvětšeninou svojí předlohy. Původní rádiem řízený model od Tamiya, představený už v roce 1985, je totiž původně ve velikosti 1:10, tedy jako desetina velkého auta.

Níže se můžete podívat na dobovou oficiální reklamu na model Tamiya Wild One:

Zdroj: Youtube

Aby byl model Wild One použitelný i jako dospělé auto pro lidi, muselo vedle zvětšení samozřejmě dojít na pár úprav. Tubusové šasi nemá tak vystouplé uložení předních tlumičů, aby z něj bylo lépe vidět, a je také proporčně o něco širší, protože je oproti původním plánům dvoumístné. V interiéru se vedle dvou závodních sedadel Cobra se čtyřbodovými pásy nachází také pětipalcový displej přístrojové desky, doplněný o voděodolné spínače.

Tamiya Wild One MAX od Little Car CompanyPrvní vizualizace toho zatím neodhalují přílišZdroj: The Little Car Company

Celková délka vozu dosáhla 3,6 metru na délku a šířka činí 1,8 metru. Všechna čtyři kola jsou nezávisle zavěšená lichoběžníkovými rameny, o odpružení se starají pružiny Eibach, o tlumení tlumiče Bilstein. Čtrnáctipalcové ráfky obouvají pneumatiky Maxxis, brzdy jsou kotoučové od Bremba a šasi má světlou výšku 270 milimetrů, takže zvládne docela dost terénu.

Pohon je – stejně jako u původního modelu – elektrický. Elektromotor na zadní nápravě dokáže vyvinout s autem o hmotnosti přibližně 500 kilogramů až stokilometrovou rychlost, konkrétní parametry ale Little Car Company neuveřejnila, protože vůz je stále ve fázi testování a specifikace se mohou měnit. Coby baterie slouží osm samostatně vyjímatelných článků o celkové kapacitě 14,4 kWh. Na jednom ze snímků jsou vidět na zádi vozu dokonce i solární panely pro prodloužení dojezdu. Znovu ale platí, že konkrétní data neznáme.

Tamiya Wild One MAX od Little Car CompanyWild One MAX by mohl dostat solární panely pro prodloužení dojezduZdroj: The Little Car Company

Vtipným detailem je, že vůz bude smět normálně na silnici. Lidé, kteří již mají složenou zálohu, většinově rozhodli, že chtějí Wild One MAX homologovaný. Legislativně tedy půjde o čtyřkolku kategorie L7e, která smí na silnice v Evropské Unii a Velké Británii.

Tamiya Wild One MAX od Little Car CompanyTamiya Wild One MAX od Little Car CompanyZdroj: The Little Car Company

Kompletní představení vozu proběhne v létě, kdy by měly vyjít na světlo veškeré údaje i ceny. Poté začne Little Car Company vyrábět úvodní stokusovou sérii Launch Edition, po níž budou následovat ještě další varianty. S ohledem na exkluzivitu lze však očekávat, že ceny budou horentní.