Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Tahle trojice se stala modlou automobilových fanoušků, a to skrze televizní pořad Top Gear, vysílaný na BBC. Když byl potom Jeremy Clarkson z BBC propuštěn kvůli skandálu s napadením produkčního, zbylí dva moderátoři odešli s ním. Netrvalo dlouho a ujala se jich produkční společnost Amazon Prime – vznikl tak nový pořad The Grand Tour. Ten měl zpočátku prakticky stejný formát jako starší Top Gear, potom se ale transformoval do současné podoby, kdy vychází jen dlouhé cestovatelské speciály.

Zdroj: Youtube

Ten nejnovější bude sledovat dobrodružství trojice moderátorů právě po střední Evropě. Zde Hammond, May a Clarkson absolvují celkem 2 200 kilometrů přes Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Slovinsko – tedy přes země bývalého východního bloku. A pojedou samozřejmě v patřičně podivných vozidlech – konkrétně americkém pick-up kabrioletu Chevrolet SSR, americkém kompaktu Crosley a v nekonvenčním japonském „neo-retru“ Mitsuoka Le-Seyde.

Po cestě však vyzkouší i auta, která jsou pro našince mnohem zajímavější. V traileru je vidět český závodní monopost MTX, historická Škoda 1100 OHC, slovenský projekt létajícího auta Aeromobil nebo úžasný český supersport Praga Bohema.

Kabriolet s vynikajícími jízdními vlastnostmi umí nadělat hodně radosti
Když nechcete být v davu: Přehled dostupných aut s netradičními karosériemi

Nový trailer vypadá skvěle a je vidět, že ačkoliv už hlavní aktéři nejsou nejmladší (Mayovi je rovných 60, Clarksonovi 63, nejmladšímu Hammondovi 53), jejich společná „chemie“, kvůli které si je oblíbili automobiloví fandové celého světa, funguje i nadále.

Nový díl The Grand Tour: Eurocrash vychází 16. června a k vidění je na streamovací platformě Amazon Prime Video. Ta je dostupná formou předplatného, které vyjde pro nového zákazníka na 79 korun, a lze jej kdykoliv zrušit.