Snímek Gran Turismo je zajímavý tím, že na něj s nadějí i obavami čekají hned dva tábory. Kromě toho, že je filmem o autech a závodění, je také filmovou adaptací stejnojmenné videohry. Leckdo by možná řekl, že automobilový závodní simulátor, jehož aktuální sedmý díl vyšel loni na konzoli Playstation, nemůže mít z principu filmovou adaptaci, když nemá příběh. Jenže jeden příběh by tu byl – a je dokonce zcela reálný.

Speciál Porsche 911 „Hoonipigasus“ postavený pro Kena Blocka
Odkaz Kena Blocka žije dál. Šestnáctiletá dcera Lia dokončí, co začal její otec

Film sleduje příběh skutečného britského závodního jezdce Janna Mardenborougha. Ten se v roce 2011 ve svých 20 letech zúčastnil soutěže GT Academy, kde právě ve hře Gran Turismo porazil dalších 90 000 účastníků, a dostal tak příležitost usednout za volant skutečného závodního speciálu. Film sleduje jeho začátky jako snílka, který v pokoji v domě svých rodičů sní o závodní kariéře, a to i přes výtky, že do tohoto světa nemá šanci proniknout.

Čerstvě zveřejněný oficiální trailer můžete zhlédnout zde:

Zdroj: Youtube

První uveřejněná upoutávka na film vyvolala oprávněné obavy jak v příznivcích závodění, tak v hráčích. Gran Turismo se totiž zatím tváří, že bude více lidským dramatem, než filmem ze závodního prostředí. Trailer ukazuje Janna, jak se dohaduje se svými rodiči, a jak se posléze setkává s nedůvěřivým trenérem, který má vůči mladému hráči předsudky. Zatím je ovšem předčasné film soudit.

Režie se ujal osobitý jihoafrický režisér Neill Blomkamp, který se dosud angažoval především ve sci-fi filmech. Hlavní role Janna se zhostí mladičký herec Archie Madekwe, po jeho boku však uvidíme i Orlanda Blooma nebo Davida Harboura.

Gran Turismo se objeví v kinech v srpnu tohoto roku.