Právě spolupráce s Fordem a ikonické úpravy Mustangů patří mezi nejznámější Shelbyho díla. To, že při výběru elektromobilu, jemuž bude věnována tuningová péče zaštítěná Shelbyho jménem, padla volba právě na elektrický Mustang, tedy berme jako samozřejmost.

Přestože byl Caroll Shelby hrdým Američanem a stejně tak je americká i tuningová společnost Shelby American, tuningový balík Shelby Mustang Mach-E GT je ryze evropskou záležitostí. Zdůvodnění je jednoduché – v Evropě je větší množství potenciálních nadšenců do elektromobilů, a tedy i potenciálních zákazníků.

Bugatti Bolide
Bugatti ukazuje finální verzi speciálu Bolide. Je to krasavec!

Jelikož je tuning představen v roce stého výročí narození Carolla Shelbyho, je počet aut, na kterých se objeví, striktně omezen na 100 kusů. Kdo by však čekal nějaké velkolepé navyšování výkonu, bude zklamán. Kompletní pohonné ústrojí, tvořené dvojicí elektromotorů o výkonu 487 koní a maximálním točivém momentu 860 Nm, zůstalo zachováno nezměněné. Po stránce jízdní dynamiky jsou jedinou změnou nové snížené pružiny, které snižují podvozek auta o „více než palec“, tedy o něco přes 25,4 milimetru.

Možná nejpozoruhodnějším prvkem celé úpravy je ovšem systém Active Performance Sound System od výrobce výfuků Borla. Ten při jízdě elektromobilu pouští ze zadní části vozu zvuky osmiválce. Zhodnocení tohohle prvku necháme na každém zvlášť.

Jak zní falešný zvuk osmiválce pro elektromobil v podání Borla si můžete poslechnout ve videu zde:

Zdroj: Youtube

Součástí jsou dále i karbonové díly – jmenovitě kapota, přední maska, přední spojler, kryty zrcátek a spodní lišty dveří. Nechybí ani znaky Shelby, nalepovací rychlé pruhy s nápisy na zadních blatnících, koberečky nebo plaketa na palubku s jedinečným číslem. I když se jedná jen o relativně skromný tuningový balíček, dostane každý vůz svůj záznam v registru Shelby a každý majitel se také stává členem Team Shelby.

Tuningový balíček Shelby Mustang Mach-E GT lze už nyní objednávat přes evropskou divizi Shelby European. Každý kus přitom vyjde na nemalou částku 24 900 euro, což je v přepočtu 585 tisíc korun.