MG4 Electric je prostorný pětidvéřový hatchback s moderním designem, nízkým těžištěm a rozložením hmotnosti 50/50 mezi oběma nápravami, které slibuje výborné jízdní vlastnosti. O pohon se stará jen 59 kg těžký elektromotor.

Ten nabízí výkon 125 kW v případě menší 51 kWh baterie a 150 kW s větší 64 kWh baterií. V prvním případě vůz akceleruje na stokilometrovou rychlost za 7,7 s a s větší kapacitou baterie za 7,9 s. V obou případech elektromotor pohání zadní nápravu.

V případě 51 kWh verze se využívá chemické složení LFP (lithium-železo-fosfát). U 64 kWh verze jde o NMC (nikl-mangan-kobalt). Podle WLTP jdou dojezdy 350 km u menší 51 kWh verze a 450 km u 64 kWh verze.

Rychlosti nabíjení jsou u obou verzí také rozdílné. Menší baterii lze nabíjet maximálně 6,6 kW (AC) a 117 kW (DC). Větší sada si poradí až s 11 kW (AC) a 135 kW (DC).

  • Nový model MG4 Electric si můžete podorbně prohlédnout i na tomto videu:
Zdroj: Youtube

MG4 získal pětihvězdičkové hodnocení od společnosti Euro NCAP, což potvrzuje jeho vysokou úroveň bezpečnosti. Všechny verze tohoto vozu jsou vybaveny systémem MG Pilot, který obsahuje širokou škálu bezpečnostních vybavení.

Tento balíček zahrnuje funkce jako aktivní nouzové brždění, adaptivní tempomat, asistent pro udržování jízdního pruhu, asistent dálkových světel a další. Pětihvězdičkové skóre Euro NCAP znamená také první úspěch pro modulární platformu MG (MSP), která je navržena pro budoucí generace vozidel MG v Evropě.

Model MG ZS patří k vůbec nejlevnějším kompaktním SUV, jaká v Česku koupíte
MG ZS je dobrou volbou pro šetrné a praktické ženy. Jako celek příjemně překvapí

Bonusem je standardní funkce V2L, která umožňuje připojit k autu různé elektrické spotřebiče až do výkonu 2,2 kW. Auto tedy funguje jako jakási powerbanka, na kterou lze připojit například elektrickou sekačku na trávu. 

A kolik tento vůz stojí? Cena nového modelu MG4 Electric ve verze Emotion (51 kWh) začíná na 779 960 Kč vč. DPH. Vyšší verze Elegance (64 kWh) a dojezdem 450 km stojí 884 960 Kč vč. DPH.

První dodávky vozidla MG4 Electric jsou naplánovány na konec letošního května.