Po odstranění všech zbytečností začal byt zcela sám jakoby zářit. Celkovému lesku napomohl i velký atypický nábytkový blok, který prostupuje celým bytem.

„U vstupu jsou v něm zasazeny dvě technické místnosti i šatní skříň,“ popsala architektka Martina Homolková ze studia Malfinio. Do bloku je pak zasazena i krytá kuchyně a také dvě koupelny.

Zbytek tohoto domova snů je pak už ponechán své jednoduchosti, kdy ložnice lze od zbytku prostoru oddělit a uzavřít mobilní příčkou.

Obyvatelé bytu si mohou užívat dlouhé průhledy prostorem včetně jejich prohlubování pomocí zrcadel.

Atypický blok jako velkoformátové plátno

Celkové pojetí rekonstrukce je svázáno i s celkovým výtvarným dojmem.

„Z pláště atypicky řešeného bloku se stalo velkoformátové plátno, které dokonale pojednala výtvarnice Klára Spišková. Její silná malba kontrastuje s podkladem ze surových MDF desek a dává celku jedinečnou energii,“ míní Martina Homolková.

close Pohled do velmi zajímavě řešené obytné části. info Zdroj: se svolením BoysPlayNice zoom_in Pohled do velmi zajímavě řešené obytné části.

Narůžovělý nádech proplouvá celým bytem

V bytě si pozorovatel nemůže nevšimnout, že …

  • Prostorem proplouvá jen jemný narůžovělý nádech. Ten se postupně proměňuje a vrcholí na obou koncích bytu. Konkrétně jde o malinové sofa v obýváku, v ložnici se míchá s odstíny výrazné červánkové a meruňkové.
  • Velmi citlivě zvolené lněné textilie dvou rozdílných hrubostí obtékají měkkým obloukem postel. Tímto způsobem oddělují část bytu určenou ke spaní a jemně zabarvují pronikající světlo.
  • Křehké narůžovělé tóny jsou postaveny do kontrastu s použitými kovy, které jsou použity.

Nahrává se anketa ...

Koupelny v barvách, které nejsou klišé

Také koupelny jsou tvořeny velmi svěže, ale zároveň přítomnému nabízejí uklidňující dojem.

„Tón červánkové se proměnil do tmavě cihlové až terakotové barvy,“ popsala architektka Martina Homolková ze studia Malfinio.

Celkem má byt 135 metrů čtverečních.

Líbila se vám přestavba pražského bytu? A jste sami docela zruční? Můžete se třeba nechat inspirovat některým z hobby článků níže.