Byt se nachází v 8. patře a žije v něm mladý pár. Před rekonstrukcí byl v původním stavu. Byly vybourány nenosné příčky a tvárnicemi vymezena nová dispozice 2+kk namísto původní 3+1. Betonové panely dělníci očištili od původní omítky, kvůli prasklinám vyspravili rektifikační maltou a natřeli jednotícím nátěrem.

Stylová výzdoba zdí.
Levná rekonstrukce bytu v Kařezu se povedla. A ještě z něj dýchá ženskost

Původní kuchyně byla propojena s koupelnou a změněna na wellness s finskou saunou, vanou a sprchovým koutem. Takzvaná mokrá zóna má z okna výhled na západ. Kvůli napájení sauny a indukční desce byla do bytové jednotky přivedena třífázová přípojka.

Ve východní částí dispozice je umístěna pracovna oddělená od okolních prostor polykarbonátovými stěnami. V případě potřeby lze tak pracovnu snadno opticky uzavřít skládacími okenicemi.

Několik způsobů využití

Spojovací prostor mezi vstupním prostorem, pracovnou a hlavním obytnou místností slouží jako kuchyně. Hlavní obytný prostor má hned několik způsobů využití. Poslouží jako jídelna, tělocvična, ateliér, herna pro virtuální realitu a k relaxaci po wellness i během dne. 

Kladenské rozdělovské věžáky jsou nemovitou kulturní památkou.
Fenomén paneláky: nejde o podřadné "králíkárny" a ani výmysl komunistů

Právě v hlavním obytném prostoru investor využil skutečnosti, že žije v panelové domě typu BP-70-OS-R. Ten totiž jako jeden z mála nabízí možnost mít balkónové okno po celé délce zdi.

„V prostorách balkónu vznikla malá zimní zahrada plynule přecházející z balkónu do interiéru bytu, kde vytváří posezení, úložné prostory a vyvýšený prostor pro postel. Balkonové dveře je možné zcela otevřít a propojit tak prostor se zimní zahradou,“ uvedli investoři Ondřej Slowik a Lucie Šponarová.