Stavbu investor přihlásil do prestižní soutěže Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu. „Hlavní myšlenkou projektu je symbióza s krajinou,“ uvedl architekt Zdeněk Daniel. Dům má navíc jedinečný výhled na Český ráj. Jde z něj vidět zřícenina hradu Trosky, město Turnov a další krásné části civilizace i přírody.

„Ten výhled z jídelny, obýváku a terasy domku se nedá zaplatit. To je to nejcennější na tomto bydlení, připadám si jako na dovolené,“ uvedl investor Petr.

Objekt krásně splývá s okolní krajinou.
Nejhezčí široko daleko. Symetrický dům vyniká mezi katalogovými stavbami

Z technického hlediska je stavba založena „klasicky“, kdy bylo využito betonu a ztraceného bednění. Nadzemní část je dřevostavba se sedlovou střechou, kdy bylo maximálně využito přírodních materiálů.

O citlivý zásah do krajiny usiloval i stavebník v Ostravici, který postavil dům, co snese nejpřísnější měřítka moderního bydlení v Beskydech. Podívejte se zde. O tom, že se vyplatí i rekonstrukce, ví zase v nedaleké Čeladné, kde opravili stavení z roku 1890

Atraktivní výhled na kopcovitý hřeben s typicky karpatskou mozaikou lesů, horských luk i sadů, zříceninu hradu a město má i inspirativní dům v Brumově-Bylnici

Někteří si zase chtějí postavit dům jen na víkend. To je příklad majitele z Bukovan na jižní Moravě, který nyní relaxuje i v místech, kde dříve stál kozí chlívek.