VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změna dopravní situace má i svá úskalí

Rychnov nad Kněžnou – Lidé si na nové značení brzy zvyknou. Co se jim však určitě líbit nebude, je zpoplatnění parkoviště u řeky v Dobrovského ulici.

26.11.2011
SDÍLEJ:

Vyřeší dopravní situaci v centru?Foto: Jolana Zeidlerová

Parkování zdarma u řeky v Rychnově se stane minulostí. Jednou ze změn, které se uskuteční v rámci obměn dopravního značení v centru, je totiž jeho zpoplatnění. Rada města to již schválila.

„Vyhláška platí od prvního prosince, avšak parkoviště bude zpoplatněné až po umístění parkomatu, a také se musí vybudovat betonová podložka,“ uvedla místostarostka Rychnova Michaela Zimová.

Studie ohledně změn v dopravě byla zveřejněna již o prázdninách a podle ní se postupuje. Ve středu však dopravní komise musela v plánech udělat nějaké úpravy. „Něco se muselo změnit, to znamená, že dřívější návrh již není platný. Policie ještě musela zasáhnout do plánů,“ vysvětlil Jiří Brandejs z odboru výstavby a životního prostředí.

Nejnovější úpravou je změna přednosti a vybudování zpomalovacího retardéru s přechodem pro chodce v Sokolovské ulici. Na jaro příštího roku je v plánu zhotovit další retardér.

„Chtěli jsme to udělat už teď, ale bohužel na to zastupitelstvo nemělo peníze. Celá Sokolovská ulice totiž bude kompletně hlavní, jako tomu bylo dříve. Stopka tam bude zrušena a vedlejší ulicí se stane opět ulice Hrdinů odboje,“ uvedl Jiří Brandejs.

To, že plánované změny nejdou tak rychle, jak si město představovalo, potvrzuje i místostarostka Michaela Zimová. „Myslela jsem si, že to půjde rychleji. Bohužel to nejde. Jsou tam prodlevy, které podléhají schválení úřadů. Není to jednoduché, další ze zpomalovacích prahů se postaví až příští rok,“ řekla Michaela Zimová, která dodává, že se budou budovat až příští rok. „Když uděláme jeden nebo dva, tak budeme rádi. Naplánováno jich je více, ale finanční situace nám nedovoluje to, abychom je vybudovali všechny naráz,“dodala Zimová.

Až ke změnám dojde, budou pro jistotu v prvních dnech na situaci dohlížet městští strážníci, aby nedošlo k nějakým nehodám. „Policie již nyní počítá s tím, že situaci, alespoň kolem náměstí, bude nějak koordinovat,” upřesnila Zimová.

Ulice, v nichž dojde ke změnám, a k jakým:

V Sokolovské ulici zatím došlo jen ke změně v její spodní části, kde se z ní stala hlavní silnice. Ta směrem k náměstí je nyní vedlejší. Příští rok by měla být celá ulice hlavní.

Dojde totiž k tomu, že příjezd na náměstí bude možný pouze z jednoho směru, to znamená ze Svatohavelské ulice, tedy od kostela.

V omezeném způsobu bude možné vjet na náměstí i ulicí Anatola Provazníka, tedy ve spodní části náměstí, ze zóny kde jsou domy a zásobování. Touto ulicí budou smět na náměstí vjet pouze zásobovací vozidla a obyvatelé zdejších domů. Ostatním bude vjezd umožněn pouze Svatohavelskou ulicí.

Výjezd z náměstí ulicí Balbínovou směrem k autobusovému nádraží bude zachován. Také se bude moci vyjet Palackého ulicí (tedy směrem k policii), která se se stane jednosměrkou. Nyní je to obráceně.

Pro dopravu bude uzavřena ulice Komenského, v úzkém profilu asi zhruba od náměstí pod tržnici. Vrchní část bude obousměrná, tak, aby se tam lidé mohli dostat.

Další změny budou v parkovacím systému města. Má být zpoplatněno parkoviště v Dobrovského ulici. V souvislosti s tím, že bude zobousměrněna vrchní část Komenského ulice, tedy bude parkování naopak zrušeno.

Autor: Kamila Císařová

26.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení