VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrádkáři se starají o květinovou výzdobu i vystavují

Potštejn - Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v obci sdružuje zahrádkáře z Potštejna a Záměle. Má 50 členů a řídí ji výbor, který se pravidelně schází jednou za měsíc.

11.5.2009
SDÍLEJ:

Zahrádkáři Potštejna a Záměle na výstavě Zahrada východních ČechFoto: ZO ČZS Potštejn a Záměl

Práci za minulý rok 2008 jsme zhodnotili na výroční členské schůzi dne 7. 2. 2008, která se konala v Potštejně v restauraci Pod lipami. Součástí výroční schůze byla i přednáška přítele Peřiny z Vamberka o pěstování ovoce, zeleniny a květin.

Naši členové obdrží každý rok, vždy se členskou známkou, Zpravodaj vydávaný ústředím, kde nalézají rady a poznatky k práci na zahradách, ale i novinky a právní pomoc. Základní organizace pak vždy vlastním nákladem vydává materiál s radami, například k chemické ochraně rostlin nebo letos o zalévání a hospodaření s vodou při pěstování rostlin. Tímto způsobem se snažíme o zvyšování odborných poznatků z oboru pěstování a péče o naše zahrady. Na výroční schůze zveme rovněž zástupce obce a partnerských společenských organizací.

Hlavní činností naší organizace je udržování květinové výzdoby v obci. V naší péči jsou záhony u busty TGM, záhony růží naproti novinovému stánku a u kostela, truhlíky na mostě a květinové mísy. V roce 2008 jsme na tato místa v jarní a letní výsadbě vysázeli 1361 kusů květin. Suché léto vyžadovalo časté zalévání záhonů a mís. Jejich udržování bylo dosti náročné. Květinovou sadbu si pěstujeme sami z vlastních výsevů a staráme se o ni až doby výsadby. Vyséváme a pěstujeme macešky, muškáty, petúnie, surfínie, begonie, afrikány, lobelky, jiřinky a tařice. Snažíme se, aby místa o která se staráme, zkrášlovala obec.

Naše organizace se aktivně účastní výstavy v Častolovicích. V loňském roce vystavovalo pět našich členů celkem 35 odrůd ovoce a zeleniny. Poprvé jsme vystavovali samostatně v oddělení určeném pořadateli pro základní organizace. Snažili jsme se, aby naše prezentace byla důstojná a ukázala činnost našich členů.

Pro naše členy a další zájemce jsme uspořádali dva zájezdy. Na jaře jsme navštívili výstavu Narcis v Lysé nad Labem a bonsajcentrum ve Lhotách pod Libčany. Druhý výlet se konal 6. 12. 2008 na Veselý kopec, kde jsme zhlédli vánoční zvyky našich předků. Dále do pražírny kávy v Borohrádku a na zámek v Nasavrkách. Výlety byly vždy zakončeny v Roubence v Týništi, kde jsme se ještě společně pobavili.
Naši činnost průběžně zaznamenáváme do kroniky organizace a současně doplňujeme její přílohu fotografiemi z našich akcí. Kroniku vystavujeme k nahlédnutí členům vždy na výroční schůzi.

Nezapomínáme na naše jubilanty, kterým přejeme k jejich významným životním výročím.
Problémem naší organizace je stárnutí našich členů. Není zájem mladší generace o spolkovou činnost.Velmi rádi bychom uvítali v našich řadách další nové členy. Doufáme, že se nám podaří najít spoluobčany, kteří chtějí být zahrádkáři nejen na své zahrádce.

Za ZO ČZS v Potštejně a Záměli předseda Zdeněk Kubalík

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč
29

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč

Ilustrační foto

Okresní „osmička“ před startem sezony

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Rychnovsko - Rekordně nízká nezaměstnanost trápí snad všechny firmy v rychnovském okrese. Problém je ve službách i ve fabrikách.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení