VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádnou kritiku neberu na lehkou váhu a zabývám se jí

Rychnovsko - Odpovídá stávající starosta Rychnova nad Kněžnou a lídr kandidátky Politického hnutí Nestraníci Jiří Rokl.

3.9.2010 5
SDÍLEJ:

Starosta Jiří Rokl hovoří o zamýšleném bazénuFoto: DENÍK/Miloslav Dostálek

Štafeta k radnici

Neznáte některé lídry politických stran a uskupení? Mnohé o nich prozradí nový seriál Deníku Štafeta k radnici, který dnes startuje. Všem lídrům v Rychnově nad Kněžnou postupně položíme dvanáct stejných otázek. Dozvíte se, jaké mají vzory, jak snášejí kritiku atd. Úkolem každého z oslovených je připojit třináctou otázku, která směřuje na dalšího kandidáta.

Jako první odpovídá rychnovský starosta Jiří Rokl. Sedmnáct let pracoval ve stavebnictví. Má vystudovanou státní konzervatoř v Praze, přes třicet let učil na základní škole. V politice je od roku 1993, kdy kandidoval za Občanské fórum, čtyři roky byl místostarosta a šestnáct let je starostou.

Co považujete za největší problém Rychnova nad Kněžnou a jak byste ho řešil?

Zastávám názor, že v současné době neexistuje závažný problém, který by bylo nutno akutně řešit. Samozřejmě, že každodenně je třeba se zabývat záležitostmi, které převážně vyplývají z potřeb občanů na základě jejich podnětu.

Jakou část města máte nejraději?

Jako rodilý Rychnovák mám rád celé město, protože od útlého věku jsem mohl pozorovat jeho proměny a vývoj.

Kterou nebo které budovy města byste rád zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Za minulého režimu byla zbourána velká část centra města. Nechtěl bych bořit žádné domy, jsem přesvědčen, že dobrou cestou je domy opravovat a rekonstruovat.

Kam by měla vést nová silnice z města, aby se zrychlil provoz, nebo vytvořilo úplně nové spojení?
Považuji za dobrý návrh nové komunikace Rychnov n. K. – Častolovice vedoucí mimo obce Slemeno a Synkov. V blízké, možná i vzdálenější budoucnosti nelze počítat s plánovaným obchvatem vzhledem k jeho velké finanční náročnosti a zcela jistě i k problémům souvisejících s výkupem pozemků.

Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?

Od chvíle, kdy se člověk stane starostou, je starostou 24 hodin denně včetně sobot a nedělí. Tím, že je statutárním zástupcem města, musí pracovat tak, jak to vyžaduje chod města.

Koho byste pozval do úřadu jako prvního, kdybyste se stal znovu starostou?
Nezval bych jmenovitě nikoho, za důležité považuji vyjasnit si kompetence a výhled se zvolenými místostarosty a vedoucími jednotlivých odborů.

Jaké schopnosti vašeho předchůdce byste rád měl?
Měl jsem jenom jednoho před 20 lety a velice pozitivně na mě působil jeho smysl pro humor a přiměřený nadhled v dobách, kdy jsme se prodírali „křovím“ a neznámem a někdy v dosti bouřlivém prostředí.

Jak snášíte kritiku?

Pokud je věcná, tak se snažím kritizovanou záležitost napravit. Pokud je míněna cíleně jako prostředek vedoucí k úmyslnému ublížení, snažím se mít nadhled. Žádnou kritiku však neberu na lehkou váhu a zabývám se jí.

Máte osobní vzory? Koho?

Nemám vyhraněný osobní vzor, ale obdivuji všechny, kteří dokázali v životě něčeho významného dosáhnout.

Přispíváte na charitu?

Ano.

Za jakých okolností byste řekl: Jsem naprosto spokojen?

Nepředpokládám, že by nastaly okolnosti, abych mohl říci, jsem naprosto spokojen. Je však dosti příležitostí, kdy jsem rád, že mohu říci, jsem spokojen. Obzvláště pokud se podaří vyřešit ke spokojenosti nějaký závažnější problém.

Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
U nás kníže Karel Schwarzenberg, ze světových politiků rád sleduji postoje amerického prezidenta Baracka Obamy.

Nyní můžete sám položit otázku dalšímu kandidátovi.

V případě, že se chystáte předložit v rámci volebního programu nějaký ambiciózní návrh, z jakých zdrojů jej hodláte financovat?

3.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení