VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Workshop stejně úspěšný jako celý projekt

Více než dvouletá práce vyučujících i administrativních pracovnic Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí na projektu s názvem Interaktivní testování v Moodle byla formálně završena v úterý 24. února závěrečným workshopem, jehož se zúčastnili ředitelé partnerských obchodních akademií v Královéhradeckém kraji, starosta Kostelce nad Orlicí František Kinský, ředitel společnosti Federal-Mogul Henri Ramczyk, pracovníci firmy TTV Group, zástupci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, někteří učitelé školy zapojení do projektu a další hosté.

2.3.2015
SDÍLEJ:

Workshop stejně úspěšný jako celý projektFoto: Zdroj redakce

Název projektu možná mnoho nenapovídá; skrývá se pod ním tvorba více než tisícovky interaktivních testů vytvořených ve speciálním veřejně přístupném počítačovém výukovém prostředí Moodle.

Vznikly testy z odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů, které obsahují různé typy otázek. Největší výhodou výstupů projektu je, že dávají vyučujícím nejrůznější možnosti nastavení zpřístupnění testu vybraným skupinám žáků nebo jednotlivcům podle potřeby, možnost generování nekonečného počtu testů kombinací otázek z tematicky oddělených databází, načasování; vyhodnocené testy obsahují správné odpovědi, které mohou být po vyhodnocení počítačem žákům nejenom ukázány, ale i podrobně vysvětleny.

Systém představí výsledky žáků, dá jim srovnání a vyučujícím poskytne informaci o nejproblematičtějších otázkách, které je třeba v další výuce ještě zopakovat. Testy tak slouží nejenom jako nástroj zjišťování zpětné vazby, ale také jako velmi účinný prostředek samostatného procvičování příslušných částí učiva, popřípadě celku, například před maturitou. Během workshopu bylo publikum stručně seznámeno se způsobem tvoření i využívání testů a byly jim předvedeny vzorové testy z cizích jazyků, ekonomiky a matematiky. Test ze zeměpisu zaměřený na severské země si mohli všichni účastníci prakticky vyzkoušet, jejich odpovědi byly vyhodnoceny a každý z nich viděl, jak by uspěl.

Závěrečná část workshopu byla věnována příspěvkům hostů. Velmi si vážíme slov pana starosty, který ocenil naši práci, ale zároveň varoval před přílišným používáním počítačů a s tím souvisejícím „odlidštěním" vzájemné komunikace, zejména mezi mladými lidmi. Také pan Ramczyk nám vyjádřil velkou podporu a hosty ohromil svou výbornou češtinou.

Do diskuze přispěl i Jan Hostinský, který po více než dvaceti letech působení na obchodní akademii odešel do komunální politiky jako starosta Solnice a díky tomu mohl význam projektu zhodnotit z obou pohledů jako autor testů z ekonomických předmětů i jako člověk mimo sféru školství, který vnímá nutnost kvalitního vzdělávání pro budoucí uplatnění absolventů na trhu práce.

Součástí realizace projektu byla i modernizace vybavení školy. Byla pořízena celá velká počítačová učebna pro 32 žáků, prezentační technika a další. Celkem bylo profinancováno více než pět milionů korun, což je investice, která se v budoucnosti odrazí na zvýšené kvalitě vzdělávání.

Prostředky z Evropského sociálního fondu představují pro školu významný zdroj příjmu, který nám pomáhá udržovat vysoký standard středoškolského vzdělávání. Před měsícem jsme ukončili projekt zaměřený na mediální výchovu, v současnosti podáváme další žádosti, jimiž usilujeme o získání finančních prostředků na zahraniční výměnné pobyty, odborné praxe studentů a nová sportoviště a těšíme se na zveřejnění dalších výzev ke zpracování nových projektů pro programové období do roku 2020.

vedení školy

Autor: Redakce

2.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč
29

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč

Ilustrační foto

Okresní „osmička“ před startem sezony

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Rychnovsko - Rekordně nízká nezaměstnanost trápí snad všechny firmy v rychnovském okrese. Problém je ve službách i ve fabrikách.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení