VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby 2008: Druhé kolo bez rukavic

Rychnovsko - O hlasy voličů se dnes a zítra ve druhém kole senátních voleb utkají Miroslav Antl (ČSSD) a Václava Domšová (SNK – ED). Miroslav Antl získal v prvním kole na Rychnovsku důvěru téměř 44 procent voličů, Václavu Domšovou podpořilo necelých devatenáct procent. Miroslav Antl může očekávat podporu z levé strany politického spektra, svůj hlas mu přislíbil například neúspěšný kandidát KSČM z prvního kola Bedřich Chasák. Dosavadní senátorka Václava Domšová se bude spoléhat na podporu občanských demokratů.

24.10.2008
SDÍLEJ:

2. Kolo senátních voleb. Vyhraje Václava Domšová (SNK ED), nebo Miroslav Antl (ČSSD) ?Foto: DENÍK

Politická kampaň v senátních volbách vrcholí útoky na kandidáty. Ty se objevily na letácích a údajně se šíří e–mailem.

Během kampaně se objevily na Rychnovsku letáky obviňující Miroslava Antla z nečestného jednání. Dva právníci, kteří byli pod nimi podepsaní, se od nich distancovali v e–mailu.

Prohlášení, které obviňuje z nactiutrhačství Domšovou: "…zřejmě se k Vám dostal lživý a nactiutrhačný text vůči mé osobě,“ zní mj. citace, vydal nyní Antl.

„Od začátku tvrdím, že paní senátorka Václava Domšová je pro mne vážnějším kandidátem, než by byl Vladimír Benák (kandidát ODS, pozn. redakce),“ uvedl pro Rychnovský deník Miroslav Antl těsně po vítězství v prvním kole. Nyní prohlašuje, že současná senátorka Domšová o něm e–mailem rozesílá lživý text.

Mlčení a popírání

Senátorka Domšová veškerá obvinění popírá. Úrovní politického boje je nepříjemně překvapena.

„Doufám ve zdravý rozum voličů, sama jsem vedla svou kampaň v seriózním duchu, pomluvy jsou mi cizí,“ tvrdí. Cítí se poškozena, protože Antl se prý rozhodl až do druhého kola v médiích nevystupovat. Senátorka je přesvědčena, že tím přišla o možnost prezentovat se v diskuzních duelech.
Miroslav Antl od svého vítězství v prvním kole voleb nezvedá mobilní telefon, Deník se ho snažil několikrát kontaktovat i včera.

Miroslav Antl

Narozen: 21. února 1955

Rodinný stav: ženatý, manželka Helena

Bydliště: Hradec Králové

Vzdělání: Právnická fakultu Univerzity Karlovy v Praze, v roce 1980 úspěšně složil rigorózní zkoušku (titul JUDr)

Zaměstnání: od roku 1979 pracoval 22 let jako prokurátor, resp. státní zástupce. Od roku 1986 až do roku 2001 na Krajském státní zastupitelství v Hradci Králové. Od roku 2001 působil přes rok v rezortu Ministerstva vnitra ČR. Poté hostující profesor na katedře trestního práva Policejní akademie ČR v Praze. 2003 až duben 2007 byl výkonným ředitelem pro bezpečnost a bezpečnostním ředitelem Českého Telekomu. V současné době pracuje jako právník a expert na trestní právo a bezpečnost. Je odborným asistentem na katedře sociální patologie a sociologie Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

Členství: čestný člen Českého klubu olympioniků. Člen dozorčí rady Nadace Východočeská onkologie

Záliby: sport (zejména basketbal)

Politická příslušnost: není členem žádné strany

Do Senátu PČR kandiduje za ČSSD

Václava Domšová

Narozena: 23. září 1957 v Ledči nad Sázavou

Rodinný stav:
rozvedená

Děti: Kateřina Domšová - nar. 1983, studuje PrF ZČU Plzeň. Magdaléna Domšová - nar. 1984, studuje PdF UHK

Bydliště: Deštné v Orlických horách

Vzdělání: Vysoká škola zemědělská Praha (1977-1982)

Zaměstnání:
1982 - 89 Velkovýkrmny Smiřice, hospodářství Sedloňov jako zootechnik (zároveň mateřská dovolená). 1990 - 94 tajemnice Obecního úřadu v Deštném v Orlických horách. 1994 - 2002 starostka Obce Deštné v Orl. horách. 2002 - dosud senátorka.

Veřejná činnost:
Na podzim r. 1989 kooptována poslancem MNV Deštné v Orlických horách. 1994 - 96 členka Okresního shromáždění v Rychnově nad Kněžnou. 1994 – 2002 starostka obce Deštné v Orlických horách. 1994 – dosud předsedkyně dobrovolného svazku obcí Region Orl. hory. 1995 – 2006 členka rady Euroregionu Glacensis. 2002 – dosud senátorka.

Záliby:
příroda, turistika, cestování, kultura, koně, pes

Politická příslušnost: není členkou žádné strany

Do Senátu PČR kandiduje za SNK – ED

Autor: Iva Růžičková

24.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení