VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Ličně vyrůstá nové sportoviště z dotačního programu

Lično - Základní kámen Sokolíka byl položen během oslav 90 let ličenského Sokola.

6.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP


Projekt Víceúčelového sportoviště Sokolík v Ličně splnil všechny předepsané náležitosti a byl Výborem Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod letošního 17. června schválen k poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu.
Schválení projektu potěšila nejen celý výbor TJ Sokol Lično, ale i ostatní členy organizace. Radost jistě udělala i všem spoluobčanům, kteří dosud jezdí trávit volný čas do vzdálenějších obcí na podobná sportoviště, kde v současnosti rostou jako houby po dešti.
Od okamžiku zrodu myšlenky utekly již čtyři roky naplněné prací na nápravě vlastnických vztahů, čekáním na provedení pozemkových úprav, výkupem pozemků, tvorbou dokumentace a projektu, získáním stavebního povolení a hlavně přípravou vlastní žádostí o získání podpory s množstvím různých dokladů v úzké a intenzívní spolupráci s pracovníky Regional Development Agency. Někomu by to mohlo připadat jako příliš dlouhá doba. Rozhodně se však nezahálelo. Jedná se totiž o velmi zdlouhavý a složitý proces.

Snažení se ličenským Sokolům vyplatilo. Podporu získali a dnes jsou opravdu šťastní. Sportoviště významně obohatí infrastrukturu obce a okolí a zejména možnosti sportování a trávení volného času v obci. Radost je o to větší, že nové sportoviště vyrůstá právě v roce 90. výročí založení spolku Sokol v Ličně. Během slavnostního programu v den oslav kulatého výročí na sklonku srpna bylo symbolicky poklepáno na základní kámen stavby.
A jaké bude mít nově vznikající stavba parametry? Ve sportovním areálu TJ Sokol Lično vznikne víceúčelové sportoviště Sokolík se dvěma kurty s umělohmotným povrchem (umělá tráva s křemičitým pískovým vsypem) s oplocením, elektrickým osvětlením a s dětským hřištěm. Samozřejmě také s patřičným sportovním vybavením - brankami, sloupky, sítěmi, koši a podobně.

Stavba byla zahájena po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace a po uskutečnění výběrového řízení. Vše začalo zaměřením stavby, skrývkou ornice, vybudováním odvodňovacího systému, následovala navážka jednotlivých frakcí kameniva a jejich zhutňováním, instalací a zabetonováním sloupků oplocení, pokládkou obrubníků, přípravou elektromontážních prací a v neposlední řadě důležitým měřením únosnosti povrchu (modulu deformace). V současné době byla dokončena první etapa. Po splnění uložených administrativních povinností bude stavba na jaře příštího roku pokračovat s předběžným termínem dokončení do 31. května. (dop)

6.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tour d‘ Europe 2017 startuje v úterý

Ilustrační foto.

U Častolovic zemřel chodec

Měsíc se dvakrát setká s Jupiterem

Hradec Králové - První prázdninový večer uvidíme na obloze Měsíc v první čtvrti nedaleko jasné planety Jupiter. Opodál bude také Spica, nejjasnější hvězda ze souhvězdí Panny. Měsíc pak ještě v souhvězdí Hadonoše potká 7. července planetu Saturn. O dva dny později doroste do úplňku a od poloviny července jej budeme na obloze vídat spíše k ránu.

Prázdniny zpestří hudební poklady

Královéhradecko, Broumovsko - Začátek letních prázdnin je už jedenáct let spojen se zahájením hudebního festivalu Za poklady Broumovska. I letos se po deset následujících sobot kostely na Broumovsku, v Teplicích a Polici rozezní hudbou.

Hradec Králové: Divadlo, kam se podíváš

Hradec Králové - Krajské město žije divadlem. Festival Divadlo evropských regionů je v plném proudu a potrvá až do konce června.. Hraje se všude, kde to jen trochu jde, nejen na na hlavních scénách Klicperova divadla a Divadla Drak, ale i v ulicích, parcích, na schodech nebo na Pivovarském náměstí.

Štamgasti z „Šestky“ v Libňatově: Nakonec v hospodě zakážou i pivo

Královéhradecko, Libňatov - Zákaz kouření v hospodách je tématem, které aktuálně rezonuje. Lidem vadí většinou další politická represe, která zasahuje do svobodného podnikání.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies