VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Ličně vyrůstá nové sportoviště z dotačního programu

Lično - Základní kámen Sokolíka byl položen během oslav 90 let ličenského Sokola.

6.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP


Projekt Víceúčelového sportoviště Sokolík v Ličně splnil všechny předepsané náležitosti a byl Výborem Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod letošního 17. června schválen k poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu.
Schválení projektu potěšila nejen celý výbor TJ Sokol Lično, ale i ostatní členy organizace. Radost jistě udělala i všem spoluobčanům, kteří dosud jezdí trávit volný čas do vzdálenějších obcí na podobná sportoviště, kde v současnosti rostou jako houby po dešti.
Od okamžiku zrodu myšlenky utekly již čtyři roky naplněné prací na nápravě vlastnických vztahů, čekáním na provedení pozemkových úprav, výkupem pozemků, tvorbou dokumentace a projektu, získáním stavebního povolení a hlavně přípravou vlastní žádostí o získání podpory s množstvím různých dokladů v úzké a intenzívní spolupráci s pracovníky Regional Development Agency. Někomu by to mohlo připadat jako příliš dlouhá doba. Rozhodně se však nezahálelo. Jedná se totiž o velmi zdlouhavý a složitý proces.

Snažení se ličenským Sokolům vyplatilo. Podporu získali a dnes jsou opravdu šťastní. Sportoviště významně obohatí infrastrukturu obce a okolí a zejména možnosti sportování a trávení volného času v obci. Radost je o to větší, že nové sportoviště vyrůstá právě v roce 90. výročí založení spolku Sokol v Ličně. Během slavnostního programu v den oslav kulatého výročí na sklonku srpna bylo symbolicky poklepáno na základní kámen stavby.
A jaké bude mít nově vznikající stavba parametry? Ve sportovním areálu TJ Sokol Lično vznikne víceúčelové sportoviště Sokolík se dvěma kurty s umělohmotným povrchem (umělá tráva s křemičitým pískovým vsypem) s oplocením, elektrickým osvětlením a s dětským hřištěm. Samozřejmě také s patřičným sportovním vybavením - brankami, sloupky, sítěmi, koši a podobně.

Stavba byla zahájena po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace a po uskutečnění výběrového řízení. Vše začalo zaměřením stavby, skrývkou ornice, vybudováním odvodňovacího systému, následovala navážka jednotlivých frakcí kameniva a jejich zhutňováním, instalací a zabetonováním sloupků oplocení, pokládkou obrubníků, přípravou elektromontážních prací a v neposlední řadě důležitým měřením únosnosti povrchu (modulu deformace). V současné době byla dokončena první etapa. Po splnění uložených administrativních povinností bude stavba na jaře příštího roku pokračovat s předběžným termínem dokončení do 31. května. (dop)

6.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení