VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Učit se při závodech vážně nejde,' směje se střelkyně

Kostelec nad Orlicí - V řadě úspěšných studentek a studentů Obchodní akademie T. G. Masaryka v současné době vyniká NIKOLA MAZUROVÁ z Doudleb nad Orlicí, mimo jiné trojnásobná vicemistryně Evropy ve sportovní střelbě a držitelka stříbrné medaile z halového Mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní, které se konalo v Plzni.

21.4.2012
SDÍLEJ:

Foto:

U příležitosti slavnostního předávání cen studentům, kteří dosáhli významných úspěchů ve sportovních a vědomostních soutěžích, byla oceněna medailí Obchodní akademie T. G. Masaryka vydanou ke stému výročí založení střední školy v Kostelci nad Orlicí. Zároveň jsme jí položili několik otázek.

Nikolo, jak jste se dostala ke sportovní střelbě?
Ke střelbě mě přivedli sportovní střelci v rodině, tatínek a hlavně dědeček, který se mě jednou zeptal, jestli bych to nechtěla zkusit. V mých necelých devíti letech mě začal tatínek trénovat, a když se po roce až dvou objevily první úspěchy, bylo jasné, že u střelby zůstanu. Nejdřív to bylo hodně náročné, hlavně finančně, a přestože dnes závodím za Duklu Plzeň, tatínek mě trénuje dál. Dnes už taky střílí i moje čtrnáctiletá sestra.

V kolika letech jste vyhrála první soutěž?
To mi bylo devět, zúčastnila jsem se svého prvního velkého závodu, Mistrovství ČR ve sportovní střelbě 2004, kde jsem úplně nečekaně nastřílela maximum bodů. Pamatuju si úplně parádní pocity, které jsem tehdy měla.

Jaký byl doposud váš největší úspěch?
Úplně nejvíc si vážím zlaté medaile z juniorské kategorie v soutěži družstev z Mistrovství světa ve střelbě 2010 v Německu a hned potom svého prvního velkého individuálního úspěchu titulu vicemistryně Evropy z Finska z letošního února. Kromě toho mě moc těší i stříbro ze soutěže družstev z evropského mistrovství v Chorvatsku 2009 nebo bronz z Itálie 2011.

Jak se vám daří skloubit sport na vrcholové úrovni s denním studiem na obchodní akademii?
Snažím se. Na závodech je hodně těžké soustředit se na učení, tam to opravdu nejde, ale naštěstí mi škola hodně vychází vstříc. Teď se rozhoduji, jestli si na příští rok vyberu jako volitelný předmět konverzaci v angličtině, nebo matematiku.

Kolik hodin týdně věnujete tréninku? Máte vůbec čas na „normální“ život dospívající slečny?
V průměru trénuju tři až čtyři hodiny za den, většinou čtyři dny v týdnu. Ale mám hodně kamarádů, komunikujeme po Facebooku, chodíme ven. Když se vrátím ze závodů, sejdeme se u někoho doma a díváme se třeba na film. Díky závodům mám ale hodně kamarádů i v zahraničí, trávím s nimi dost času během soutěží, a když jsem doma, píšeme si.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Máte nějaký sportovní cíl, kterého byste chtěla dosáhnout?
Ráda bych za dva roky úspěšně odmaturovala a pak by mě lákalo studium managamentu, nejlíp sportovního, protože bych se mohla věnovat tomu, co umím a co by mě opravdu bavilo trénovat někoho, být manažerkou sportovce nebo týmu. Mým sportovním snem je medaile z olympiády. Účast na olympiádě v Rio de Janeiro v roce 2016 je docela pravděpodobná, takže záleží jen na mně a na štěstí, jestli se mi můj sen splní.

(as)

Autor: Redakce

21.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies