VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ubytovna jen pro pracující?

Rychnov nad Kněžnou - Taková je vize. Prozatím tam jsou ale ubytovaní i tací, kterým „musí” s nájmem pomáhat město.

25.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Lži, fámy a pomluvy, tak hovoří město Rychnov nad Kněžnou o tvrzeních, která v současné době kolují mezi lidmi.

„Takovéto fámy ohledně sestěhování nepřizpůsobivých občanů vyvstaly nejen u nás, ale také v Opočně či Kostelci. Podle mě to vzniklo pomocí médií a také díky situaci, která je ve Šluknovském výběžku. Někdo pak vymyslel, že by mohlo být řešením, kdyby se ti lidé někam přestěhovali, a takhle to vzniklo,“ vysvětlila příčinu vzniku této fámy místostarostka Rychnova Michaela Zimová.

Město s ubytovnou nemá nic společného, protože bývalé vedení objekt kasáren prodalo.

Ubytovnu provozuje obecně prospěšná společnost Helpion, která má budovu v nájmu na jeden rok již od srpna tohoto roku.

„Na základě nájemní smlouvy s vlastníkem objektu zde provozujeme podnikatelskou činnost ubytovací služby, to znamená komerční ubytovnu. Pro společnost Helpion je to činnost doplňková, naší hlavní činností jsou obecně prospěšné služby zaměřené na zaměstnanost,“ vysvětlila situaci ředitelka společnosti Hana Bláhová.

Ubytovnu by měli využívat zejména dělníci, kteří dojíždějí za prací.

Někteří obyvatelé, které tady ubytoval ještě předchozí nájemník, zatím zůstali.

„To není zrovna nejlepší řešení, protože někteří z těchto lidí jsou problematičtí a platit nechtějí. Oni ve skutečnosti patří někam jinam, ale jelikož město nemá peníze na sociální ubytování, tak když nás požádali, vzali jsme je do našeho zařízení s tím, že na ně města alespoň částečně doplácejí,“ uvedla Bláhová.

Majitelem objektu bývalých kasáren je Michal Rejmon z Mladé Boleslavi. „Helpionu jsme tuto možnost pronájmu nabídli my, jelikož jsme hledali vhodného nájemce a toto sdružení nám z toho vyšlo nejlépe, protože ti lidé to opravdu chtěli dělat,“ uvedl Rejmon, který dodává, že kdyby Helpion chtěl, tak by mu objekt i prodal.

„To by bylo nejlepší řešení. Oni si to vyzkouší a na základě toho se uvidí, jak to bude dále. Pokud budou chtít, tak jim to nechám na dvacet let. Já ještě stále platím úvěr a spousta milionů se do toho investovala, aby se to vůbec zrekolaudovalo,“ řekl Rejmon.

To, že celá fáma nemusela být zase až tak daleko od pravdy, potvrzuje i Rejmon. „Já jsem měl zájemce, kteří tam chtěli ubytovat Romy a mysleli si, že vyberou peníze a budou se mít dobře. Já jsem se však s nimi vůbec nedohodl, ani bych to nechtěl,“ vysvětlil majitel objektu.

Stížnosti na obyvatele ubytovny strážníci městské policie zatím moc nedostávají. „Na Helpion žádné stížnosti nebyly, tam je spíše problém s ubytovnou automobilky, která je také v kasárnách. Občas se tam jezdí, ale díky tomu, že je to mimo město, tak to okolním lidem nevadí,” řekl velitel městské policie Miloš Friml, který dodává, že do objektu jezdí v rámci běžné hlídkové činnosti preventivně. „Neřekl bych, že tam jsou problémy,” uvedl Friml.

Jaké služby také sdružení poskytuje

• Posláním společnosti je poskytování pomoci a podpory osobám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením a podpora sociálních služeb, zejména azylových domů.

Společnost Helpion
• realizuje programy podporující návrat znevýhodněných osob na trh práce
• nabízí doplňkové a navazující služby ke službám sociální prevence
• Od září 2009 zajišťuje Helpion pro město výkon veřejné služby
• Helpion vytváří ve spolupráci s Úřadem práce Rychnov nad Kněžnou veřejně prospěšná pracovní místa pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou z nejrůznějších důvodů znevýhodněni na trhu práce.

Autor: Kamila Císařová

25.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka

Albrechtice nad Orlicí - V pondělí dopoledne kolem desáté hodiny došlo na silnici z Albrechtic nad Orlicí do Borohrádku k nehodě osobního auta, které narazilo do mostku.

Přepychy vstřelily čtyři branky za dvanáct minut a slavily výhru

Rychnovsko - Nejvyšší okresní fotbalová soutěž pokračovala o víkendu zápasy druhého kola.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení