VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž zpravodajů Rychnovska odstartuje čtvrtý ročník

Rychnovsko – Již čtvrtý ročník soutěže zpravodajů odstartuje na Rychnovsku v příštím roce.

10.7.2015
SDÍLEJ:

Vyhodnocení nejlepších zpravodajů v Mokrém v roce 2013.Foto: Miroslav Hofmann

StatistikyJak probíhala soutěž 
v minulých letech
Rok 2010 – účast 33 zpravodajů
Rok 2011 – účast 47 zpravodajů
Rok 2013 – účast 40 zpravodajů

Všechny obce rychnovského okresu se mohou se svým zpravodajem přihlásit. Rychnovský deník, který je taktéž mediálním partnerem této soutěže, vám pravidelně bude přinášet informace k podmínkám soutěžení.

Soutěž zpravodajů Rychovska má stále ohlas, organizátoři se proto rozhodli, že je vhodná doba zahájit další ročník. Hlavním organizátorem je knihovna U Mokřinky Mokré s paní Dagmar Honsnejmanovou. Nabídku na spolupráci a hlavního mediálního partnera opět přijal Rychnovský deník, na jehož stránkách bude tradičně probíhat hlasování veřejnosti.

Partnery a dárci věcných cen v zatím posledním ročníku 2013 bylo 35 + 20 obcí, které také věnovaly prezentační materiály. V tuto chvíli už máme první partnery, kteří se chtějí zapojit do čtvrtého ročníku. Svoji účast na vyhodnocení přislíbil herec a moderátor Jaroslav Brendl.
Čtvrtý ročník o nejlepší zpravodaj roku 2015 bude zahájen 1. ledna 2016, ale již v tuto chvíli jsou spuštěny nové stránky soutěže www.obecmokre.cz/zpravodaje2012, kde je ke stažení přihláška a pokyny k účasti. Stránky jsou zatím pracovní, postupně se budou doplňovat.
Na výherce čekají také velmi zajímavé ceny.

Hlavní ceny

Cena knihovny U Mokřinky a obce Mokré
Cena Rychnovského deníku Cena Státního okresního archivu Rychnov nad KněžnouCena cestovatele Jiřího Máry Cena veřejnosti Rychnovského deníku
Cena veřejnosti putovních výstav a další ceny podle zájmu sponzorů
Téma zpravodajů roku 2015 – „Naše kronika aneb historie naší obce." Obec, která zašle do soutěže zpravodaj s tématikou obecní kroniky, články o historii obce, bude navíc soutěžit o tuto speciální cenu!

Soutěže se může zúčastnit každá obec a město Rychnovska, která zašle 3-5 ks tištěného zpravodaje roku 2015 nebo případně posledního vydaného čísla v minulých letech.

Uzávěrka přihlášekPřihlášky do soutěže mohou zájemci posílat už v současné době.
Zpravodaje se budou sbírat do 28. února 2016.
Zpravodaje se mohou zasílat na adresu knihovny v Mokrém.
Zpravodaje bude sbírat také 
Informační centrum v Opočně.
Veškeré dotazy můžete zasílat na adresu zpravodajerk2015@seznam.cz

Pokud je to možné, žádáme o zaslání 3-5 čísel, občas se při výstavách ztrácejí a pak je pracně sháníme – děkujeme. Tři čísla zpravodajů jsou základ, včetně jedné elektronické verze, která bude soutěžit o přízeň veřejnosti na webu Rychnovského deníku.
Do soutěže se mohou přihlásit i MAS, SDH a další spolky, které vydávají časopis. Vytvoříme jim speciální kategorii.
Soutěž má i nové logo, které vytvořila Hana Minářová z Deníku.
Přihlášky mohou soutěžící zasílat průběžně už v současné době, zpravodaje se budou sbírat do 28.2.2016. Soutěž prezentujeme již nyní, aby obce měly dostatek času si rozmyslet, který zpravodaj vyberou, na kterém čísle zapracují a také aby si mohly zpravodaje dát stranou a neměly starost s jejich hledáním či dotiskem příští rok. Je to i z důvodu, abychom měli kontakty a mohli vás od začátku o průběhu akce informovat.
V přihlášce je potřeba napsat jednu e-mailovou adresu, na kterou budeme posílat veškeré informace o soutěži – Aktuality z webu soutěže.
Tištěné zpravodaje, případně ceny do soutěže, se budou zasílat na adresu: Knihovna U Mokřinky, Mokré 12, 517 71 České Meziříčí, k rukám Dagmar Honsnejmanové.
Zpravodaje bude sbírat také Informační centrum Opočno. Veškeré dotazy zasílejte na adresu 
zpravodaje-rk2015@seznam.cz. (dh, star)

Stručné pokynyPřihlášky zasílat do 28. 2. 2016
Výstavky – květen až srpen 2016
Vyhlášení výsledků – říjen 2016

Autor: Redakce

10.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení