Nad vodou je dlouho držel výborný výkon gólmana Sajdla

Lomnice n. P./Čestice - Hokejisté Čestic zakončili základní část prohrou v Lomnici n. P.

15.1.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Lomnice – Čestice 3:0

Domácí byli od začátku utkání lepším týmem. Čestice se v úvodní třetině jen stěží bránily náporu. Nerozhodný stav držely především zásluhou výborného výkonu brankáře Tomáše Sajdla. Do ojedinělé čestické šance se v 11. min. dostal Hradecký, ale ve výhodné pozici přestřelil. V 15. min. se Čestickým naskytla výhoda přesilové hry, v níž měl nadějnou šanci Žďárek, ale skóre se opět neměnilo. Na konci třetiny měli domácí výhodu přesilovky pět na tři trvající minutu a půl, ale Čestice odolaly.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Ve 25. min. se sám před brankou domácích ocitl Hradecký, ale opět mu scházela přesnější střelecká muška. V polovině utkání šli domácí do vedení. Čestice propadly v obranném pásmu a na střelu z prostoru mezi kruhy neměl Sajdl nárok – 1:0. Ve 36. min. měly domácí výhodu přesilovky pět na tři, ale hosté opět bránili pozorně. V následné klasické přesilovce se však už Lomničtí prosadili - 2:0.

Ve třetí třetině soupeři přitvrdili, přibylo nečisté hry. Nejprve si přesilovku pět na tři zahráli domácí – bez změny skóre. Poté měly stejnou výhodu Čestice, ale dvoubrankovou ztrátu nesnížily. V 50. min. během další přesilovky spálil tutovku Hradecký. V 55. min. se sám přes branku prodral Marha, ale ani on neuspěl. Domácí vítězství zpečetili v 57. min. během další hry v početní výhodě. Hosté prohráli zaslouženě, byli horším týmem a jen díky brankáři Sajdlovi si neodvezli vyšší nadílku.

Sestava Čestic: T. Sajdl – Kolář, Vaniš, Macháček, Javůrek – V. Sajdl, Hradecký, Kupka – Marha, Jančárek, Dvořák, Žďárek, Rusiňák, Vích.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vrchlabí - Rychnov nad Kněžnou

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Proboštův betlém v Třebechovickém muzeu betlémů - dřevěný unikát po kompletní rekonstrukci.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.