VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, pozor. Od ledna se změní způsob registrace vozidel

Rychnovsko – Od 1. ledna příštího roku vstoupí v účinnost novela zákonu o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která společně s prováděcí vyhláškou významnou měrou mění pravidla pro registraci vozidel. Mezi největší změny patří skutečnost, že končí takzvané. „odhlášky" či „polopřevody".„Převod vozidla mezi původním a novým provozovatelem se uskuteční při jedné návštěvě „starého" registračního úřadu, kde je vozidlo registrováno doposud," Zdeněk Molcar, vedoucí oddělení dopravně správních agend okresního města.

19.11.2014
SDÍLEJ:

Městský uřad Rychnov n. K.Foto: DENÍk/Miloslav Dostálek

Tabulky s registrační značkou již nebude nutné měnit. Nový provozovatel na „svůj" úřad již nemusí, pouze v případě, že chce nahlásit na vozidle další změnu.

V případě, že se registrace vozidla nebo změna provozovatele či vlastníka bude provádět na základě plné moci, musí být tato plná moc podepsána úředně ověřeným podpisem. Protokol o evidenční kontrole, který se přikládá k žádosti o zápis změny vlastníka, nesmí být nově starší než čtrnáct dní.

„Nově také dochází k úpravám při vyřazení vozidla z provozu (dříve takzvaný. „depozit"). Pokud bude trvat vyřazení vozidla z provozu déle než dvanáct po sobě jdoucích měsíců, je vlastník tohoto vozidla povinen oznámit adresu místa, kde je vozidlo umístěno a účel jeho využití," vysvětluje Zdeněk Molcar.
V případě, že tak neučiní, nejen že mu hrozí pokuta ve výši až padesát tisíc korun (stejně jako u nesplnění celé řady dalších stanovených povinností), ale vozidlo navíc zanikne.

Za zaniklé vozidlo bude považováno i takové, které je v současnosti právě v takzvaném . „polopřevodu" a do šesti měsíců od účinnosti zákona (tedy do 30. června 2015) nebude podána žádost o zápis vlastníka do registru.
Pojem zánik vozidla (dříve „trvalé vyřazení") znamená, že vozidlo ztratí technickou způsobilost k provozu a nebude již možné jej ani zaregistrovat, ani provozovat. 

Autor: Redakce

19.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení