VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce silnice se dočká pokračování

Roveň, Peklo nad Zdobnicí - Komunikace v Rovni je zatím opravena jen do půlky. To se však změní v příštím roce, kdy dostane nový kabát až do Pekla nad Zdobnicí.

9.12.2011
SDÍLEJ:

Kraj počítá s tím, že by měl na rekonstrukci silnic v příštím roce získat zhruba půl miliardy z evropské unie. Tato rekonstrukce bude patřit do této částky, kterou by kraj rád získal na tyto účely. Na fotografii je vidět předěl mezi novou a starou silnicíFoto: Deník/Kamila Císařová

Rekonstrukce silnice v Rovni, která začala letos, bude pokračovat i v příštím roce. Oprava začne v úseku od mostu přes řeku Zdobnici na začátku Pekla nad Zdobnicí ve směru od Vamberka. Končit bude napojením na nově zrekonstruovanou silnici v Rovni.

Královéhradecký kraj na rekonstrukci počítá s částkou přibližně třicet pět milionů korun, nicméně předpokládá, že při zadání veřejné zakázky cena půjde dolů. „V plánu, který se týká získání evropských dotací, se však počítá s vyšší částkou,“ uvedl Jiří Hošna z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje.

Stavba je v plánu na příští rok, nyní je teprve zažádáno o stavební povolení, proto je zatím těžko odhadnutelné, kdy stavba začne. „Nyní je zahájeno řízení. Dokument je vyvěšený na veřejné desce. Zahájit však musí do dvou let, pak by si stavební povolení museli nechat prodloužit,“ řekl Libor Dostál z odboru výstavby a životního prostředí v Rychnově nad Kněžnou.

Podle Hošny je však nejpravděpodobnější, že se s opravou začne na jaře nebo v létě, kdy jsou nejvhodnější klimatické podmínky k rekonstrukci. „Chceme, aby to bylo do zimy hotové. Roveň patří k těm větším investicím, které se plánují na příští rok,“ vysvětlil Hošna.

Rekonstrukce bude spočívat převážně v zesílení stávající konstrukce vozovky, díky které se zvýší její únosnost, odpovídající dopravnímu zatížení.

Při rekonstrukci se také nahradí stávající chodníkové obrubníky novými, budou postaveny nové kryty nástupišť autobusových zastávek a také se vystaví dvě železobetonové opěrné zdi v Pekle.

Oprava je rozdělena na čtyři dílčí realizační úseky. V době rekonstrukce bude vždy jeden úsek uzavřen pro veškerou silniční dopravu. Ta bude vedena po navržených objízdných trasách.

Ještě před stavbou bude v dostatečném předstihu v obou obcích provedena výstavba nového vodovodu a v Rovni také nová kanalizace.

JEDNOTLIVÉ ÚSEKY

1. úsek
Začínat bude u inundačního propustu u mostu přes řeku Zdobnici na začátku Pekla a bude končit před křižovatkou se silnicí na Rybnou.

2. úsek
Mezi křižovatkou na Rybnou a křižovatkou s místní komunikací, zpřístupňující část Pekla zvanou Údolíčko.

3. úsek
Mezi křižovatkou s místní komunikací a začátkem zastavěné části v Rovni a autobusovou zastávkou.

4. úsek
Od autobusové zastávky se napojí na nově zrekonstruovaný úsek v Rovni.
Silnice v okrese před a po rekonstrukci

PO REKONSTRUKCI
Roveň - Dlouhá Ves
Rychnov - Lokot
Sedloňov - Olešnice

PŘED REKONSTRUKCÍ

Roveň - Peklo nad Zdobnicí
Sedloňov - Deštné
Borohrádek - Čermná nad Orlicí

Autor: Kamila Císařová

9.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení