VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prvňáčci se představují - ZŠ Ohnišov a ZŠ Bolehošť

Rychnovsko - Letos se vydalo v Královéhradeckém kraji poprvé do školních tříd bezmála šest tisíc malých žáčků. V doprovodu rodičů se seznámili se svými třídními učitelkami nebo učiteli a začnou tak další etapu svého života.

12.9.2012
SDÍLEJ:

1. třída ZŠ BolehošťFoto: ZŠ Bolehošť

Deník chce tyto první kroky taktéž zachytit a dát škole, rodičům i známým možnost, uchovat tuto vzpomínku živou co nejdéle. Po dobu několika týdnů bude v Rychnovském deníku vycházet vždy fotografie žáčků prvních ročníků. Na stránkách je objevíte vždy ve středečním a pátečním vydání.

Škola, která má o možnost zveřejnění tabla svých prvňáčků zájem, stačí když kontaktuje redakci na email silvie.sprynarova@denik.cz. Uveďte prosím název školy a kontakt na osobu, s níž se budeme moci domluvit na podrobnostech. Fotografie jednotlivých tříd najdete i na webu rychnovsky.denik.cz/prvnacci.

PRVNÍ TŘÍDA ZÁKLADNÍ ŠKOLY BOLEHOŠŤ

S úsměvem. První den vcházeli do dveří Základní školy v Bolehošti s nadšením a radostí ve tvářích. Pětice prvňáčků se nemohla dočkat svých nových kamarádů i třídní učitelky. Od pondělí 3. září se z Dáši Gottwaldové, Jakuba Kučery, Adély Rejdákové, Adama Silného a Kamila Uhlíře stali školáci.

1. třída ZŠ Bolehošť

Foto: ZŠ Bolehošť

Opustili hravé prostředí mateřinky a vydali se na další životní etapu. Popřát jim neváhala ani jejich ředitelka Hana Boukalová: „Milí prvňáčci. Do vašeho prvního školního roku vám přeji, abyste do školy chodili rádi a  abyste se v ní cítili dobře a příjemně. Letos usedáte do svých lavic poprvé jako školáci a budete v nich sedět ještě nejméně devět let. Devět let máte na to, abyste zjistili, v čem budete šikovní, co vás bude bavit, čím byste jednou chtěli být. Přeji vám, aby se vám těch devět budoucích let dařilo."

PRVNÍ TŘÍDA ZÁKLADNÍ ŠKOLY OHNIŠOV

V lavicích všech tříd jich sedí čtyřiadvacet. Jinde je to jedna třída, ale v Základní škole Ohnišov jsou to všichni školáci prvního stupně. To však není žádná překážka. Spíše naopak. Sedm prvňáčků tak může získávat nové znalosti nejen od své třídní učitelky, ale také od svých starších spolužáků, s nimiž sdílí učebnu.

1. třída ZŠ Ohnišov

Foto: Veronika Pohlová

A kdože do lavic zasedl v první třídě? Nicola Havlíková, Luboš Malý, Patrik Chaloupka, Matěj Suchánek, Barbora Matějková, Lucie Štafová a  Gabriela Hromádková. Jejich ředitelka Vladěna Stratilová jim nezapomněla popřát: „Prvňáčkům především přeji šťastné a radostné vykročení do školních let  a aby se jim
v naší škole  s novým vybavením líbilo. Ostatním pak přeji mnoho úspěchů při získávání nových vědomostí."

Autor: Redakce

12.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení