VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prváci již obdrželi slovníky a mluvníky i v digitální formě

Kostelec nad Orlicí - Na zdejší Obchodní akademii T. G. Masaryka zdárně pokračuje projekt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání. Všichni studenti prvního ročníku zde totiž obdrželi studijní materiály k podpoře výuky cizích jazyků.

30.3.2009
SDÍLEJ:

Na Obchodní akademii T. G. Masaryka zdárně pokračuje projekt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání. Všichni studenti prvního ročníku zde totiž obdrželi studijní materiály k podpoře výuky cizích jazyků.Na fotografii je přebírají Foto: DENÍK/Miloslav Dostálek

„Jde o slovníky s CD a mluvníky, a to buď anglicko-české a česko-anglické, nebo německo-české a česko-německé, podle toho, který jazyk studují déle a na vyšší úrovni,“ upřesnila manažerka projektu Alena Svátková.

Studenti podepsali předávací protokol, čímž se zavázali, že budou materiály využívat v souladu s požadavky na výuku po celou dobu studia. „Cílem projektu je zkvalitnění výuky cizích jazyků na OA v souvislosti s rostoucími požadavky na absolventy a se členstvím ČR v Evropské unii,“ doplnila manžerka.

Obchodní akademie T. G. Masaryka se zapojila do projektu moderní výuky, který svým rozsahem nemá v regionu obdoby. Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání dotuje 11,5 miliony korun Evropská unie z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschop­nost. Do projektu vstoupila OA od ledna 2009 s dobou realizace do konce roku 2011 a zapojila se do něj většina pedagogického sbo­ru.

Zmíněný projekt je uskutečňován v několika etapách. Práce na přípravě učebních materiálů započaly od 1. ledna a pokračují dalšími aktivitami, vedoucí k realizaci digitalizace učebních materiálů. „V krátké době, která uplynula od zahájení projektu, byla škola vybavena elektronickými panely sloužícími k informování studentů o změnách v rozvrhu a dalších aktuálních událostech a v průběhu jarních prázdnin také moderní jazykovou laboratoří,“ upřesnila ředitelka OA Anna Oberreiterová.

Autor: Miloslav Dostálek

30.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies