VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslový boom pokračuje. Firmy 
v okrese se neustále rozšiřují

Rychnovsko – Na Rychnovsku vznikají nové výrobní haly. Nová místa bude těžké obsadit.

4.11.2016
SDÍLEJ:

NOVÁ VÝROBNÍ HALA (viz snímek nahoře) vznikne ve Vamberku na místě bývalých kasáren.Foto: Vizualizace Pewag

Rozvoj průmyslu v regionu rozhodně neustal. Firmy v okrese se neustále rozšiřují, vznikají nové výrobní závody, některé teprve vyrostou – to s sebou ruku v ruce nese i nárůst pracovních míst.
Uchazeči o zaměstnání se ale budou muset hledat někde jinde, na Rychnovsku jich je totiž opravdu pomálu. Rychnovský okres se stále řadí mezi ty s nejnižší nezaměstnaností v celé republice.

Průmyslový boom však nadále pokračuje, například ve Vamberku vyroste nová výrobní hala, a to na místě bývalých kasáren. Vznikne zde nový závod společnosti Pewag. Stavět se má začít počátkem příštího roku.

Rozšíření čeká také výrobce zámků, společnost Assa Abloy v Rychnově nad Kněžnou chystá výstavbu nové haly.

V Kvasinách zase vzniká výzkumné a školicí centrum, které má sloužit především pro vývoj a konstrukci automobilů. Budoucí zaměstnanci se zde zaměří i na speciální úpravy aut, například pro sport, policii či záchranné složky.

Místo bývalých kasáren 
ve Vamberku vznikne nová výrobní hala. V Kvasinách roste nové výzkumné 
středisko.

Dle slov Michala Jakšíka, zástupce výkonného ředitele společnosti Evektor, která v Kvasinách zprovozní novou výzkumnou budovu, je zatím hotova první etapa stavby.

Stavební akce je rozdělena celkem do třech etap, další dvě jsou v současné době ve fázi příprav.
Výzkumné centrum roste od ledna letošního roku na místě bývalého kvasinského automobilového učiliště. Jak potvrdil dříve Deníku místostarosta Kvasin Ivan Ešpandr, budova už byla značně zchátralá.
„Učiliště už bylo v opravdu špatném stavu, budova byla téměř na spadnutí a svým zevnějškem narušovala okolní vzhled obce."


Stavební práce se chystají také ve Vamberku, zde má v průmyslovém areálu vzniknout místo kasáren nová výrobní hala společnosti Pewag. Stavba ale zatím zahájena nebyla.
„V současné době čekáme na stavební povolení. Do konce roku by měly být dokončeny také demoliční práce a terénní úpravy v průmyslovém areálu. Se samotnou stavbou začneme nejdříve na konci ledna," prozradil za společnost Pewag Jan Končický.

Strojírenská výroba se zde rozšíří. „Budou se zde vyrábět nově řetězy větších průměrů. Doposud zde vznikaly řetězy do průměru pěti milimetrů, nově se zaměříme na řetězy dosahující až 20 milimetrů v průměru, které se zatím vyráběly pouze v zahraničí," vysvětlil již Dříve Deníku Jan Končický.
Ve Vamberku tak má vzniknout šestnáct výrobních linek.

UCHAZEČŮ JE OPRAVDU NEDOSTATEK

V novém areálu místo bývalých kasáren vznikne zhruba stovka pracovních míst, ta ale může být v poslední době hodně těžké obsadit. Na úřadech práce už se najde pouze minimum vhodných uchazečů, kteří by mohli na volná místa nastoupit.

Vhodných uchazečů je velmi málo, a to právě díky průmyslovému rozvoji. Nové zaměstnance stále přibírá také kvasinská automobilka, ale i okolní firmy v okrese.

ZA PRACÍ PŘICHÁZEJÍ 
CIZINCI


Zaměstnanci sem přicházejí za prací zdaleka, výjimkou nejsou ani cizinci. Nejčastěji jsou to například Poláci, Slováci a Ukrajinci.

Úřady práce v regionu už nemají velké možnosti, problém prý není ani s kvalifikací.
Ti, kdo nemají technické vzdělání, mohou nastoupit jako agenturní zaměstnanci.

Autor: Stanislava Preclíková

4.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Ilustrační foto

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení