VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podepsáno. Města a obce se dočkají obchvatů

Rychnovsko - Rozvoj průmyslové zóny Solnice Kvasiny má za sebou další postupný krok. Zástupci měst z Rychnovska podepsali v Rychnově nad Kněžnou smlouvu o spolupráci s Královéhradeckým krajem a hradeckým Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky.

13.10.2015
SDÍLEJ:

Automobilka v KvasináchFoto: Zdroj redakce

Kraj je garantem projektů za téměř tři miliardy korun. Investiční akce v našem regionu se týkají Rychnova nad Kněžnou, Solnice, Opočna, městyse Častolovice a obcí Kvasiny a Černíkovice.

S rozvojem zóny se plánuje velké množství projektů. Královéhradecký kraj bude administrovat vše potřebné kolem vzniku nové průmyslové zóny, organizovat investice dotčených měst a obcí a ponese odpovědnost koordinátora celé investice ve výši téměř tří miliard korun.

Začne se v Opočně

V rámci rozšíření strategické průmyslové zóny se do roku 2020 plánuje vybudovat silniční přeložka Opočna. Následovat by měly obchvaty Častolovic, Rychnova nad Kněžnou, Solnice a Domašína. V rámci rozšíření kvasinské průmyslové zóny se například chystá rekonstrukce vozovky na frekventované silnici III. třídy 30821 už za hranicemi rychnovského okresu z obce Spy do městské části Krčín v Novém Městě nad Metují.

Mezi akcemi dopravní infrastruktury rovněž figuruje výstavba pokračování stávající cyklostezky z Rychnova nad Kněžnou přes Solnici podél komunikace I/14. Cyklostezku by měla z Ještětic, kde momentálně končí, pokračovat směrem na Dobrušku až do Podbřezí.

Podpisy zárukou budoucího rozvoje

Mezi plánovanými akcemi s odhadovaným nákladem 340 milionů korun je začleněn obchvat Častolovic. „Podpis smlouvy je zárukou toho, že se náš městys bude rozvíjet. A netýká se to pouze plánovaného obchvatu. Budeme muset řešit také bytovou politiku a s tím spojenou například problematiku školství či nabídku služeb," říká častolovický starosta Zdeněk Praus. „Pokud by se našli investoři, připravujeme na našem území pět zón, kde by se mohlo v budoucnu stavět. Myslím si, že Častolovice jsou pěkné místo pro bydlení s ideální dostupností do kvasinského závodu. Na druhou stranu se ale nechceme stát pouhým satelitem."

Přímé dotace

V rámci vládního usnesení, které schválila letos v únoru vláda, se má realizovat velká řada projektů z oblasti samotné přípravy pro krajskou průmyslovou zónu, jako například dopravní infrastrukturu, technicko inženýrskou infrastrukturu, občanskou vybavenost, školství i zdravotnictví a další dílčí projekty v obcích zónou dotčených.

„Smlouva o spolupráci připravuje dotčené obce na potřebu jejich zodpovědnosti za řádné a rychlé administrování a realizování projektů, na které budou dostávat z různých zdrojů přímé dotace," popsal smysl smlouvy hejtman Lubomír Franc, který ji podepsal za Královéhradecký kraj.

Se zájmy občanů

Také Rychnov nad Kněžnou řeší stále komplikovanější dopravní situaci ve městě. V době, kdy se v nedaleké kvasinské automobilce střídají směny, se v Jiráskově ulici před nemocnicí tvoří dlouhé kolony aut. Až se roční produkce škodovky, která nyní činí 150 tisíc vozů, zvedne na plánovaný téměř dvojnásobný počet 280 tisíc a s tím spojený strmý nárůst zaměstnanců, bude v rychnovských ulicích ještě rušněji. „Podpisy smlouvy o spolupráci stvrdily, že dojde k naplnění předchozího memoranda. Na připravovaný obchvat Rychnova však nemají vliv. V tomto konkrétním případě se nejprve v souladu se zájmy občanů Rychnova bude muset vyřešit naplánování ideální trasy obchvatu. Pokud dojde k jejímu schválení, bude následovat výkup pozemků ředitelstvím dálnic a silnic, zpracování projektové dokumentace a další logické kroky," tvrdí Jan Skořepa, starosta Rychnova.

Z plánu investičních akcí v rámci rozšíření průmyslové zóny Solnice Kvasiny

Přeložka komunikace II/298 (Opočno) termín 2015 2020

Rekonstrukce vozovky III/30821 (Spy Nové Město nad MetujíKrčín) 2015 2020

Obchvat obce Častolovice 2020+

Dopravní řešení Rychnov nad Kněžnou obchvat 1. etapa 2020+

Obchvat obce Domašín 2020+

Obchvat města Solnice I/14 2020+

Chodník komunikace III/31817 Solnice Kvasiny (ulice Zámecká) 2020

Chodník komunikace III/31818 Kvasiny (č.p. 22) Kvasiny (ZŠ) Kvasiny křižovatka Lukavice 2017

Pokračování cyklostezky

podél komunikace I/14 z obce Ještětice do Podbřezí 2019

Dokončení cyklostezky do průmyslové zóny 2020

Základní tech. vybavenost sídliště (Kvasiny) 2018 2020

Příprava území a zákl. tech. vybavenost (Solnice) 2018

Rozšíření kulturního domu (Kvasiny) 2015 2017

Stavební úpravy MŠ a ZŠ, sportovní areál (Kvasiny) 2015 2017

Rekonstrukce kulturního domu (Solnice) 2016 2018

Sportoviště, sokolovna (Solnice) 2016 2018

Rekonstrukce SPŠ a VOŠ Rychnov nad Kněžnou 2016

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou 2018

Autor: Miroslav Sixta

13.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Otevření nového useku D11 u Hradce Králové
AKTUALIZOVÁNO
17

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka
7

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka

Přepychy vstřelily čtyři branky za dvanáct minut a slavily výhru

Rychnovsko - Nejvyšší okresní fotbalová soutěž pokračovala o víkendu zápasy druhého kola.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč

Dobruška /FOTO/ - Milovníci zlatavého moku měli o víkendu jasno, kam vyrazit za orosenou sklenicí. V sobotu své brány již posedmé otevřel dobrušský pivovar Rampušák, který pro návštěvníky připravil jak komentovanou prohlídku, tak i bohatý kulturní program orámovaný ochutnávkou pivního speciálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení