VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pěší zónu v Rychnově v létě obsadí dělníci

Rychnov nad Kněžnou - Změny, které město dlouhodobě chystá na pěší zóně, budou mít brzy jasné obrysy. O letních prázdninách totiž odstartuje první etapa rekonstrukce Havlíčkovy ulice. Ta vyjde na více než 22 milionů korun.

19.6.2015
SDÍLEJ:

Pěší zóna v rychnovské Havlíčkově uliciFoto: Kamila Císařová

Při rekonstrukci pěší zóny bude radnice vycházet také z vítězného projektu studentské soutěže, v níž se na prvním místě umístil Václav Novák z Kvasin.

„Projektant vycházel nejen z architektonického návrhu Václava Nováka, ale také ze studie, která byla na městě vypracována již v dřívější době. Z těchto podkladů pak použil prvky, které je možné na místě realizovat a vytvořil z nich jednu verzi, podle které se ulice zrekonstruuje," prozradila k návrhu místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Na Havlíčkově ulici budou pracovat dělníci o letních prázdninách, kdy se v této lokalitě pohybuje méně lidí. S první etapou začnou hned prvním dnem prázdnin.

„Přípravné práce odstartují prvního července. Rekonstrukce se ale plně začne realizovat od 12. července. Bude se jednat o první etapu, která začne napojením na cestu od náměstí a bude pokračovat až po schody u zdejší masny," prozradil Milan Bělka, vedoucí odboru správy nemovitostí v Rychnově nad Kněžnou.

Celková rekonstrukce Havlíčkovy ulice vyjde na více než 22 milionů korun.

Kromě nového povrchu z žuly, budou během první etapy opraveny také schody, přibude zde nové osvětlení. Samozřejmě radnice neopomněla ani na zeleň, která by měla okolí zkrášlit. A na odpočinek zde budou moci lidé využít nově nainstalované lavičky.

Rekonstrukce Havlíčkovy ulice se bude realizovat během tří etap. První, která odstartuje prvního července, by měla být hotová posledního srpna. Změny na pěší zóně budou pracovníci realizovat právě o letních prázdninách.

„Druhá etapa je naplánovaná na příští rok, opět na červenec a srpen. S poslední etapou se pak počítá v roce 2017," vysvětluje další průběh prací na pěší zóně Milan Bělka, vedoucí rychnovské správy nemovitostí.

Vzhledem k tomu, že v Havlíčkově ulici se nachází spousta obchodů, mají z plánované stavební akce velké obavy především místní obchodníci. Ti se s vedením města domlouvali již dříve na vzhledu a funkčnosti ulice. Radnice tak přihlédla k jejich připomínkám. „Všechny místní obchodníky jsme pozvali na jednání a případné problémy se s nimi projednávaly, aby byli obeznámeni ještě před samotnou realizací," dodává dále místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Majitelé obchodů doufají, že rekonstrukce proběhne co nejrychleji a bez větších komplikací, a že bude provedena kvalitně ke spokojenosti všech návštěvníků Havlíčkovy ulice.

Vedení města se bude snažit během stavebních prací vyjít obchodníkům vstříc. Nakupující by se tak měli do prodejen bezpečně dostat. I první část oprav ulice bude probíhat na etapy, aby vždy byla alespoň část průchodná.

Pokud nenastanou během zvelebení Havlíčkovy ulice žádné komplikace, mělo by být vše hotové během dvou měsíců. Po letošní rekonstrukci přijde v příštím roce na řadu druhá etapa, v které se dělníci zaměří především na prostranství před obchodem Elmax. V roce 2017 by měla být opravena zbylá část, tedy poslední etapa. Pěší zóna na Havlíčkově ulici pak bude zcela v novém hávu.

Autor: Stanislava Preclíková

19.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Ilustrační foto

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení