VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pelclovo divadlo bude mít dva promítací sály

Rychnov nad Kněžnou - V polovině dubna, kdy Kultura, s. r. o., bude pořádat Šlitrovo jaro, budou moci příchozí poprvé zhlédnout promítání na novém plátně ve velkém sále Pelclova divadla.

15.3.2012
SDÍLEJ:

Pelclovo divadloFoto: Archiv

Odborník pro vybavování kinosálů veškerou technikou proto v minulých dnech měřil a plánoval, kde má být plátno umístěno a v jaké výšce.

Umístění je velmi důležité zvláště kvůli tomu, že sál nemá stupňovitě uspořádaná sedadla. Proto se plátno musí umístit tak, aby na něj bylo dobře vidět z kteréhokoliv místa v sále.

„Také jsme museli s velkou pečlivostí volit umístění rolovacího plátna tak, abychom žádným způsobem nepoškodili celkový dojem z překrásného jeviště a nedotkli se žádných vzácných prvků,“ objasnila potíže Marie Otavová, jednatelka společnosti Kultura, s.r.o.

Dalším požadavkem bylo to, že museli vybrat takové plátno, které bude, stejně jako celé vybavení Pelclova divadla, odolné proti požáru.

Nové plátno, které bude instalováno do velkého sálu Pelclova divadla, se musí vyrobit speciálně na míru a musí být uděláno tak, aby bylo srolovatelné. Nebude totiž umístěno napevno, protože by vadilo například při divadelních představeních. Nyní se vyrábí.

Sál tak bude sloužit nejen pro velké akce, ale také i jako biograf. Kinokavárna bude však využívána i nadále, protože Kultura, s. r. o., pořádá také komornější pořady.

„Musíme se připravit na různé počty návštěvníků. Dokonce i malý sál bude během Filmové osmičky a Filmového smíchu využíván,“ uvedla Marie Otavová, jednatelka společnosti Kultura, s. r. o.

V letošním roce bude společnost na konci května pořádat také Svátky knihy, které budou rovněž doplněny filmovou projekcí. „Začíná se ukazovat, že těch akcí, které potřebují tuto projekci, začíná přibývat. Tím pádem se zdá, že o využitelnost plátna se nemusíme vůbec obávat,“ pochvaluje si Marie Otavová.

V čem však není jasno, je otázka financování. Marie Otavová zatím doufá, že plátno zaplatí Kultura, s.r.o. „Zatím ale ještě neznáme přesnou cenu. Nerada bych nějak zveřejňovala tu přibližnou, protože to podle mě není to nejdůležitější. Nejpodstatnější je to, aby se plátno podařilo udělat a zavěsit tak, aby nebyl vůbec rušen pohled,“ řekla Marie Otavová.

Zřizovatel společnosti je město Rychnov, které jednatelka o koupi informovala, ale protože ještě není uzavřeno účetnictví předchozího roku, tak podle Marie Otavové v podstatě existují dvě varianty.

„Jednou možností je, že se plátno zaplatí z přebytku hospodaření společnosti z loňského roku. Ovšem jestli nějaký bude. Nebo jsou ve ještě prostředky, které město získává z automatů, to je druhá možnost. Těžko se mi teď ventiluje, jak to bude, protože náš zřizovatel čeká, až bude definitivně doúčtován předchozí rok. Potom se uvidí,“ vysvětlila jednatelka Kultury, s.r.o.

Podle slov místostarostky Michaely Zimové si však Kultura, s.r.o., bude plátno financovat sama. „Jak jim budou vycházet hospodářské výsledky v závěru roku 2012 a zda to zvládnou ze svého rozpočtu či ne, to budeme řešit až na konci roku. Zatím jsou jakékoliv spekulace zavádějící,“ řekla Michaela Zimová.

Autor: Kamila Císařová

15.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení