VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orion pomáhá rodinám s postiženými dětmi

Rychnov nad Kněžnou - Každá nezisková organizace řeší, jak získat finanční prostředky pro svoji činnost. I naše občanské sdružení ORION v Rychnově nad Kněžnou, které se zaměřuje na děti s handicapem a jejich rodiny, stále hledá cesty, jak zabezpečit aktivity, které nabízíme - oslovujeme sponzory, píšeme granty a další žádosti o dotace.

16.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock

V minulých letech se nám podařilo získat peníze mimo jiné také z Evropských zdrojů. Díky projektu z tohoto programu umožňujeme rodičům i dětem s handicapem účastnit se přednášek a vzdělávacích kurzů, nabízíme asistenci, speciální dopravu, poradenství i alternativní terapie, školíme své pracovníky, některé přednášky jsou určené i pro veřejnost.

Poskytujeme sociální službu osobní asistence, která je určená dětem s postižením. Tuto službu si částečně financují rodiče sami, dále ale přispívá ministerstvo práce a sociálních věcí a každé město a obec, jejichž obyvatelům tuto službu zabezpečujeme. V současné době poskytujeme asistenci nejen ve školních a předškolních zařízeních, ale také při odpoledních aktivitách a v domácím prostředí, celkem 89 dětem v celém rychnovském regionu.

Sociálně aktivizační služby mají velice důležitou úlohu při pomoci rodinám v péči o jejich dítě s handicapem. Působí preventivně pomáhají jim vyrovnat se s nepříznivou situací, která v rodině nastala. To, že je tato služba potřebná, je vidět na počtech dětí i rodičů, kteří pravidelně do ORIONU dochází - v současné době to je 65 rodin. Sociálně aktivizační služby jsou součástí individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji. Také tento projekt je financován z evropských fondů a státního rozpočtu ČR.

Naše sdružení také nabízí další aktivity, které nejsou součástí žádné sociální služby a nejsou hrazeny ani zdravotními pojišťovnami. Zkušenosti s nimi ale ukazují, že jsou velkým přínosem pro skupinu dětí s handicapem i jejich rodiče. Jedná se například o hipoterapii, canisterapii, letní dětské tábory či setkávání rodin s dětmi s postižením, která jsou určená pro členy sdružení.

Na tuto oblast naší činnosti se snažíme zajistit peníze z různých zdrojů, jako jsou například veřejné akce. V letošním roce jsme se na jaře zúčastnili Bambiriády, v létě jsme prodávali palačinky na Jarmarku v Rychnově nad Kněžnou, nebo nedávno jsme výrobky, které vyrobily maminky dětí s handicapem, prodával také na vánočním jarmarku.

K aktivitám sloužícím k získání dalších financí na činnost patří také pořádání vlastních akcí - mezi ty pravidelné patří např. Country bál. S organizačním zajištěním pomáhá také rychnovská skupina Kalumet, která na našem bále vystupuje. Na zajištění této akce se velkou měrou podílí také rodiče členové sdružení při zajištění tomboly a pořadatelské činnosti. Letos Country bál proběhl v polovině listopadu a výtěžek z něj byl celkem 29 800 korun ze vstupného, tomboly, ale i ze sponzorských darů lidí, kteří se na této akci sešli a tímto darem se rozhodli podpořit naši činnost.

Oceňujeme, že se sháněním financí na činnost našeho sdružení nám aktivně pomáhají také rodiče dětí s handicapem. Přesto se musíme do budoucna dívat s obavami - situace ve financování sociálních služeb je v našem státě postupně každý rok horší, také evropské zdroje nebude možné čerpat stále.

Z toho důvodu je pro naši organizaci klíčové hledání dalších a dalších zdrojů financování, abychom mohli být i nadále oporou rodinám dětí s handicapem z našeho okresu, aby naše nabídka mohla být i nadále pestrá a aby pomáhala dětem s handicapem v jejich vývoji a jejich rodinám zvládat péči o své dítě.

Dovolte nám touto cestou poděkovat všem, kteří s námi až dosud spolupracovali, všem našim příznivcům, dobrovolníkům a sponzorům za jejich pomoc a podporu. Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a do nového roku nebe plné jasných hvězdiček

I. Mikušová a M. Červinková,
za OS ORION

16.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení