VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opočno by se mohlo dočkat obchvatu

Opočno - Šance na stavbu vytouženého obchvatu nemělo město nikdy vyšší než nyní. V horizontu nejbližších let by mělo dojít k zahájení prací na první etapě. Trasa obchvatu by měla být dlouhá zhruba 3,6 kilometru.

17.1.2015
SDÍLEJ:

Na nákresu je vidět plánovaná trasa obchvatu Opočna. V roce 2006 měla být cena obchvatu vyčíslena na 450 milionů korun. Stavět by se mohl ve dvou částech. Levnější by prý přišla na 150 milionů. Foto: Opočno

Místní lidé si již desetiletí stěžují na hustou dopravu v centru města. Po obchvatu volá většina z obyvatel Opočna.

Obchvat by měl centru pomoci. Směrem od Hradce Králové se doprava odkloní před benzinovou čerpací stanicí, stávající komunikaci vedoucí do Českého Meziříčí pak trasa obchvatu přetne až za Jordánkem. V tomto místě vznikne kruhový objezd.

Napojení na stávající komunikaci směřující na Dobrušku bude až za Opočnem, a to v místech odbočky na Pulice, jak uvedl opočenský zpravodaj.

Na veřejném zastupitelstvu se sešly všechny zainteresované strany včetně několika desítek obyvatel.

Seznámeny byly nejen s trasou, ale také s podobou obchvatu, zejména co se týká protihlukových opatření.

Hlavní diskuze se podle zpravodaje točila kolem křížení obchvatu s cyklostezkoku. Zde se nabízí hned několik variant, jak situaci vyřešit. V úvahu připadá křížení mimoúrovňové nebo úrovňové. První z nich by tvořil nejspíš podchod nebo lávka. Tato možnost by však znamenala značné prodražení stavební akce, navíc by náklady muselo uhradit město samotné ze svojí kasy.

Druhou variantou je úrovňové křížení. To by se kasy města nedotklo. Proti této variantě se ovšem také objevily námitky argumentem byla bezpečnost cyklistů.

„Úrovňové křížení s cyklostezkami je dnes běžné, je mnoho možností, jak zvýšit bezpečnost na cyklostezce optické brzdy, zábradlí a podobně," prozradil projektant pan Dejmek.

Druhá námitka se týkala rizika, že by muselo město vrátit část dotace, kterou na stavbu cyklostezky získalo. V tomto směru se však podle zúčastněných bude jednat, výsledek není známý.

Autor: Barbora Zemanová

17.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení