VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překážíte? Přijede odtah

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - První překážející vozidlo ve městě včera odvezli strážníci s odtahovou firmou. Velitel zásahu Ladislav Chmelík varuje, že podobné akce budou následovat. Záleží jen na motoristech.

19.9.2007
SDÍLEJ:

STRÁŽNÍCI městské policie za asistence odtahové služby odstraňují z komunikace automobil, který bránil provozu. Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Strážníci nechají odtáhnout každé auto, které brání silničnímu provozu.

 

 

„Každý automobil, který bude bránit silničnímu provozu, může být odtažen. Nutně nemusí jít jen o stará auta, ale takový osud potká i majitele nových vozů, kteří nehodlají respektovat silniční pravidla,“ prozradil velitel.

Prvním odtaženým autem se stala škodovka, která čtyři roky parkuje před domem s pečovatelskou službou. „Majitelka je nezvěstná. Snažíme se jí dopátrat. Pravděpodobě se odstěhovala do Hradce Králové,“ vysvětlil Chmelík.

Strážníci každé auto před odtahem musí důkladně nafotit, aby majitelé neobviňovali odtahovou službu z poškození vozu, který je staršího data.
Stejně tak postupovali včera u shnilé škodovky. Historicky první odtah se neobešel bez obecenstva. Starší ženy, které sedávají pravidelně na nedaleké lavičce, prozradily: „Několikrát tu byli nějací mladíci a na auto se vyptávali, asi jej chtěli koupit.“

Na vůz má nárok jen majitelka. Až ji budou moci strážníci kontaktovat, čeká ji úhrada celého odtahu. Škodovka prozatím zůstane v areálu rychnovských Technických služeb, kde budou končit i další odtažená auta.

 

Foto na stránce: Deník/ Jan Ježdík

Co se do tištěného vydání nevešlo:

 

Všechna auta, která nechají městští strážníci odtáhnout, kvůli tomu, že tvoří překážku silničního provozu, skončí vrychnovském areálu Technických služeb. „Podmínkou takových odstavných ploch je, že majiteli vozu, může být auto vydáno v podstatě kdykoli. Zvolili jsme tedy technické služby, kde je čtyřiadvacet hodin vrátný. Majitel si pak může auto vyzvednout třeba i o půlnoci, na což má nárok,“ vysvětlil Ladislav Chmelík, velitel rychnovské Městské policie.

Vždy, když bude auto odtažené, jeho majitele strážníci vyrozumí. Po uhrazení nákladů spojených sodtahem a vyřízení pokuty za porušování silničního provozu, si pak může jít majitel pro své auto.

„Zjišťovali jsme si, jak odtahy fungují vdalších městech. Ve větších jsou konkrétní odtahové firmy, které neustále jezdí a odvážejí auta. Vmenších městech kodtahům dochází několikrát za měsíc,“ prozradil Chmelík zkušenosti zjiných měst.

 

19.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tour d‘ Europe 2017 startuje v úterý

Ilustrační foto.

U Častolovic zemřel chodec

Měsíc se dvakrát setká s Jupiterem

Hradec Králové - První prázdninový večer uvidíme na obloze Měsíc v první čtvrti nedaleko jasné planety Jupiter. Opodál bude také Spica, nejjasnější hvězda ze souhvězdí Panny. Měsíc pak ještě v souhvězdí Hadonoše potká 7. července planetu Saturn. O dva dny později doroste do úplňku a od poloviny července jej budeme na obloze vídat spíše k ránu.

Prázdniny zpestří hudební poklady

Královéhradecko, Broumovsko - Začátek letních prázdnin je už jedenáct let spojen se zahájením hudebního festivalu Za poklady Broumovska. I letos se po deset následujících sobot kostely na Broumovsku, v Teplicích a Polici rozezní hudbou.

Hradec Králové: Divadlo, kam se podíváš

Hradec Králové - Krajské město žije divadlem. Festival Divadlo evropských regionů je v plném proudu a potrvá až do konce června.. Hraje se všude, kde to jen trochu jde, nejen na na hlavních scénách Klicperova divadla a Divadla Drak, ale i v ulicích, parcích, na schodech nebo na Pivovarském náměstí.

Štamgasti z „Šestky“ v Libňatově: Nakonec v hospodě zakážou i pivo

Královéhradecko, Libňatov - Zákaz kouření v hospodách je tématem, které aktuálně rezonuje. Lidem vadí většinou další politická represe, která zasahuje do svobodného podnikání.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies