VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odklon náporu fanoušků přes Rychnovsko není vyloučen

Rychnovsko - Policie nechce předjímat žádné scénáře a je prý připravena na všechny eventuality.

8.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Archiv Deník

Dnešek netrpělivě očekávali všichni čeští příznivci fotbalu. Řada z nich ale bude mít díky své profesi plné ruce práce. To platí o příslušnících policie, ale i personálu nejrůznějších restauračních zařízení.

Díky příhraniční poloze zasáhne okres tranzitní vlna fotbalových fanoušků. V jaké míře, to teprve ukáží následující dny. V rámci Rychnovska jsou po dobu konání šampionátu v provozu pouze dva silniční hraniční přechody, v Orlickém Záhoří a Bartošovicích v Orlických horách.

Přechod v Olešnici v Orlických horách se polská strana rozhodla uzavřít, takže je průchozí pouze pro pěší a cyklisty. Těm jsou nadále k dispozici i zbylé „turistické" přechody. V době konání šampionátu je ale vyloučeno překonávání hranice jinde než na místech, k tomu určených, protože polská strana dočasně obnovila ochranu vnitřních hranic, což jí úmluva o Schengenském prostoru umožňuje.

Konání šampionátu v sousedním státě klade větší nároky i na českou policii. Ta ale nechce konkrétní opatření blíže specifikovat. „Výkon služby bude posílen nejen v řadách pořádkových policistů, ale také u dopravní a cizinecké policie. V pohotovosti bude připravena i naše pořádková jednotka," uvedla Alena Kacálková, mluvčí Policie ČR v Rychnově nad Kněžnou.

Policie totiž nechce předjímat žádné scénáře a hodlá pružně reagovat podle aktuálního dění. Nicméně připustila, že by se očekávaný nápor na náchodský hraniční přechod mohl přelít i do rychnovského okresu.

„Budeme monitorovat příjezdové cesty ke všem silničním hraničním přechodům. Pokud by se některé místo začalo ucpávat, budeme provoz odklánět přes ty přechody, které budou aktuálně průchodnější," připustila Iva Kormošová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie v Hradci Králové. To by mohl být i případ Orlického Záhoří, které je po uzavření Olešnice nejbližším přechodem východně od Náchoda.

Ti, kteří nikam necestují, mohou v klidu zaujmout svá místa u televizních obrazovek nebo promítacích pláten. Na úvodní zápas by nemělo být problém zajistit si místo i bez rezervace.

„Poptávka ze strany hostů je sice větší, ale očekávám, že se to rozjede až v průběhu šampionátu. Rusko není právě nejatraktivnější soupeř, ale v záloze máme náhradní židle," řekl Milan Petřík ze sportbaru Gullit v Dobrušce.

„Pro příchozí máme na páteční zápas dostatek míst i bez rezervací," potvrdila Jiřina Nosková, provozovatelka motelu Skalka v Podbřezí.

Autor: Michal Friček

8.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies