VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice získala nový trenažér chůze

Náchod / Rychnov n. Kn. Nový trenažér chůze a přístroj pro terapii horní končetiny má rehabilitační oddělení náchodské oblastní nemocnice, pod níž spadá nemocnice Rychnov. Jedná se o dynamický chodník pro nácvik chůze (systém Rehawalk) a přístroje pro funkční terapii horní končetiny s motivační zpětnou vazbou.

15.10.2015
SDÍLEJ:

DYNAMICKÝ CHODNÍK na analýzu chůze (vlevo) a přístroj pro funkční terapii horní končetina novinky v náchodské nemocnici. Foto: ON Náchod

Další nové přístroje pro funkční terapii horní končetiny (Pablo, Amadeo) umožňují funkční trénink ruky pro pacienty s poruchou funkce horní končetiny z důvodů neurologického onemocnění nebo úrazu.

„Dynamický chodník se systémem Rehawalk je vhodný pro analýzu chůze a pro léčbu poruch chůze v rámci neurologické a ortopedické rehabilitace. Na pohled je to vlastně téměř stejný běžecký pás, který se používá v posilovnách, s tím rozdílem, že základem našeho přístroje je pás vybavený matricí s několika tisíci kalibrovanými silovými senzory. Pohyb pásu je kompenzován tak, aby bylo možné analyzovat stabilní chůzi a parametry kroku," popisuje nový přístroj primářka oddělení Simona Umlaufová.

„Výsledná zpráva z analýzy chůze nám popíše všechny důležité parametry místa a času, jako jsou fáze stoje, zhoupnutí a stoje na obou nohách, délka kroku, šířka kroku, úhel rotace chodidla a podrobná analýza rozložení sil pod ploskami," dodává primářka oddělení.

Přístroje pro funkční terapii horní končetiny (Pablo, Amadeo) vedle funkčního tréninku ruky měří svalovou sílu v různých úchopech ruky a prstů, také diagnostikují a zaznamenají rozsahy pohybů v kloubech prstů a ruky.

Přístroje jsou vybaveny softwarem, který umožňuje přenášet a zaznamenávat veškerá data pomocí senzorů do připojeného počítače se zpětnou motivační vazbou pro pacienta. Získaná data výraznou měrou pomáhají v následné indikaci rehabilitace.

Nové přístroje téměř za čtyři miliony korun byly pořízeny na rehabilitační oddělení v rámci projektu spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj s názvem „Přístrojové vybavení iktového centra ON Náchod a.s." v rámci 13. výzvy Ministerstva zdravotnictví ČR pro Integrovaný operační program.


Autor: Redakce

15.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zelí už kvasí v bazénu. Úroda je mimořádná

Zdravá lahůdka: Zelí už kvasí v bazénu

Kafe a cigárko v šestidílném seriálu
3

Novinka: Kafe a cigárko v šestidílném seriálu

Vražda zavřela pověstný bar. Čeká Levín nová kapitola slávy?

Královéhradecko, Nová Paka - Manželský pár obviněný z vraždy u Lázní Bělohradu byl úzce spjatý s problematickým podnikem v Nové Pace. Čekají restauraci lepší zítřky?

Lyže pro Horskou službu vyrábějí v žacléřské fabrice

Královéhradecko, Žacléř /FOTO, VIDEO/ - Horští záchranáři z celé republiky budou mít ve výbavě lyže ze žacléřské fabriky, která ročně vyrobí šest tisíc párů vlastní značky a k tomu ještě dva tisíce snowboardů.

Policisté naháněli „chytrou horákyni“ na letišti. Podvodnice jim neunikla

Královéhradecko - Výlet ve Skotsku za peníze, ke kterým přišla podvodem, neskončil pro šestačtyřicetiletou ženu z Hradecka zrovna příjemně. U dveří jejího domu na ni totiž čekala kriminálka, která ji odvedla rovnou do vazby. Policisté přitom ženu chtěli zadržet už na letišti, ale podařilo se jí jim proklouznout.

Vítězství na Pražském jaru znamená splněný sen

Dobruška /ROZHOVOR/ - Na housle hraje od svých čtyř let a v květnu tohoto roku dosáhla zatím svého největšího úspěchu, když zvítězila v mezinárodní houslové soutěži Pražské jaro. Jmenuje se Olga Šroubková a právě pro ni bezesporu platí ona, takřka "ďábelská" kombinace - mladá, krásná, nadaná a úspěšná. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení