VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na EKO dni byl překonán účastnický rekord

Druhá říjnová středa patřila v areálu městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce prvnímu ročníku ekologické osvětové akce s názvem EKO den, pořádané občanským sdružením Hastrmánek v úzké spolupráci s Městem Dobruška, s informační kampaní autorizované obalové společnosti EKO-KOM, s podporou Města Opočno, firem Marius Pedersen a.s., Podorlická kartonážní Dobruška a Servisbal Dobruška, SOMIPO Opočno, za účelem podpory třídění odpadů.

15.10.2014
SDÍLEJ:

Zájem o způsoby třídění odpadu byl na městském stadionu v Dobrušce nebývalý. Osvětová akce nabídla velmi pestrý programFoto: Zdroj redakce

Mezi nejdůležitější partnery našich aktivit patří město Dobruška – spolupráce s ním probíhá na několika úrovních: o.s. Hastrmánek dostává od města finanční i materiálovou podporu, bez níž by se některé projekty, jako například právě EKO den v Dobrušce, nemohly uskutečnit.

Ačkoliv podzimní počasí je proměnlivé, počet návštěvníků přesáhl rekordních pět set osob, plánovaný program proběhl beze změny a zážitek z řady atrakcí nezkazil přítomným ani silný vítr. „Hlavním cílem EKO dne je osvěta veřejnosti v oblasti problematiky odpadového hospodářství a ekologie. Během jednoho dopoledne se návštěvníci z MŠ a prvního stupně ZŠ mohli dozvědět, jak žít v souladu s životním prostředím a jak myslet ekologicky při každodenních činnostech běžného života. Naším posláním je přimět veřejnost, aby si uvědomila hrozbu související s úbytkem primárních zdrojů a s jejich těžkou nahraditelností," vysvětlila hlavní organizátorka EKO dne a předsedkyně o.s.

Hastrmánek Kateřina Klímová smysl konání akce.

Tvoření z odpadu

EKO den pak tyto informace poutavou formou předal veřejnosti, čímž rozšířil povědomí o problematice odpadového hospodářství a vyvolal zájem o ochranu přírody a zlepšení životního prostředí.
Součástí programu byla řada atrakcí pro malé i velké návštěvníky. K nosným bodům ekologického programu patřilo tvoření z odpadového materiálu. Každá oslovená třída měla za úkol vytvořit z odpadového materiálu zajímavý produkt. Pro nejlepší je odměnou exkurze za účelem spatření nové třídící linky společnosti Marius Pedersen v novém roce 2015.

Jak třídí nevidomí?

Zábavu pro nejmenší – výtvarné dílny – zajišťoval stacionář NONA z Nového Města nad Metují, občanské sdružení Hastrmánek vytvořilo dětský koutek s hrami a soutěžemi.

Děti mohly pozorovat způsob třídění odpadů u nevidomých, kde měla na stanovišti svá útočiště zvířátka – vodící psi, což vneslo na akci kus živé přírody, která potřebuje pomoc nás všech.
O zábavné atrakce a soutěže s tématikou třídění odpadů se postarala společnost EKO-KOM se svými Barevnými dny, s mobilní expozicí nazvanou Svět recyklace, a farmářka Ilona Dostálová Zavřelová z Ještětic podala zájemcům zajímavé informace týkající se zpracování bioodpadu. ⋌(zr)

Autor: Redakce

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení