VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na EKO dni byl překonán účastnický rekord

Druhá říjnová středa patřila v areálu městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce prvnímu ročníku ekologické osvětové akce s názvem EKO den, pořádané občanským sdružením Hastrmánek v úzké spolupráci s Městem Dobruška, s informační kampaní autorizované obalové společnosti EKO-KOM, s podporou Města Opočno, firem Marius Pedersen a.s., Podorlická kartonážní Dobruška a Servisbal Dobruška, SOMIPO Opočno, za účelem podpory třídění odpadů.

15.10.2014
SDÍLEJ:

Zájem o způsoby třídění odpadu byl na městském stadionu v Dobrušce nebývalý. Osvětová akce nabídla velmi pestrý programFoto: Zdroj redakce

Mezi nejdůležitější partnery našich aktivit patří město Dobruška – spolupráce s ním probíhá na několika úrovních: o.s. Hastrmánek dostává od města finanční i materiálovou podporu, bez níž by se některé projekty, jako například právě EKO den v Dobrušce, nemohly uskutečnit.

Ačkoliv podzimní počasí je proměnlivé, počet návštěvníků přesáhl rekordních pět set osob, plánovaný program proběhl beze změny a zážitek z řady atrakcí nezkazil přítomným ani silný vítr. „Hlavním cílem EKO dne je osvěta veřejnosti v oblasti problematiky odpadového hospodářství a ekologie. Během jednoho dopoledne se návštěvníci z MŠ a prvního stupně ZŠ mohli dozvědět, jak žít v souladu s životním prostředím a jak myslet ekologicky při každodenních činnostech běžného života. Naším posláním je přimět veřejnost, aby si uvědomila hrozbu související s úbytkem primárních zdrojů a s jejich těžkou nahraditelností," vysvětlila hlavní organizátorka EKO dne a předsedkyně o.s.

Hastrmánek Kateřina Klímová smysl konání akce.

Tvoření z odpadu

EKO den pak tyto informace poutavou formou předal veřejnosti, čímž rozšířil povědomí o problematice odpadového hospodářství a vyvolal zájem o ochranu přírody a zlepšení životního prostředí.
Součástí programu byla řada atrakcí pro malé i velké návštěvníky. K nosným bodům ekologického programu patřilo tvoření z odpadového materiálu. Každá oslovená třída měla za úkol vytvořit z odpadového materiálu zajímavý produkt. Pro nejlepší je odměnou exkurze za účelem spatření nové třídící linky společnosti Marius Pedersen v novém roce 2015.

Jak třídí nevidomí?

Zábavu pro nejmenší – výtvarné dílny – zajišťoval stacionář NONA z Nového Města nad Metují, občanské sdružení Hastrmánek vytvořilo dětský koutek s hrami a soutěžemi.

Děti mohly pozorovat způsob třídění odpadů u nevidomých, kde měla na stanovišti svá útočiště zvířátka – vodící psi, což vneslo na akci kus živé přírody, která potřebuje pomoc nás všech.
O zábavné atrakce a soutěže s tématikou třídění odpadů se postarala společnost EKO-KOM se svými Barevnými dny, s mobilní expozicí nazvanou Svět recyklace, a farmářka Ilona Dostálová Zavřelová z Ještětic podala zájemcům zajímavé informace týkající se zpracování bioodpadu. ⋌(zr)

Autor: Redakce

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor: Kostelečtí fotbalisté se rozstříleli až po změně stran.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu. 

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Opočno – Chcete se přenést o několik století zpět a vychutnat si atmosféru období renesance? Tato možnost se nabízí v Opočně, kde se uskuteční týdenní cyklus ve znamení historické epochy trvající od 14. do 17. století. Unikátní multižánrový volně pojatý cyklus, věnovaný renesanční kultuře, je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočno a jeho renesančního zámku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení