VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je jen o něco mladší než Karel Schwarzenberg

Častolovice, Hradec Králové – Pánové, jestli nevíte, jak překvapit svou ženu v šestačtyřicátém roce vašeho společného soužití s ní, klikněte na www. eurobabicka.cz a přihlaste ji do soutěže.

21.6.2010
SDÍLEJ:

Úkolem soutěžících bylo zaujmout především porotu.Foto: Jan Rotrekl

cz a přihlaste ji do soutěže. Tedy zase až za rok, letošní casting proběhl v Hradci Králové ve čtvrtek 17. června, v Praze už byl před časem a v Olomouci bude tuto středu. Vaše první a poslední manželka vám bude zprvu lát, brzy se však uklidní a jelikož vás má ráda, a hlavně je dost zvědavá, pojede.

Podobných adeptek na titul se v ten rozesmátý červnový den sešlo v hradeckém areálu Nový pivovar, přesněji v jídelním sále, kde se jindy stravuje přes čtyři sta krajských úředníků, kolem dvaceti. Jako doprovod tu byli dva manželé a jinak převážně dcery, vnuci i odrostlejší vnuci přihlášených babiček. Do letošní pátého ročníku soutěže, kterou organizují manželé Tauchmanovi, bylo přihlášeno prý tisíc uchazeček, do několika castingů jich bylo pozváno sto čtyřicet. Z nich se vybírají finalistky, o čemž se adeptky dozvědí v červenci.

Samotný akt spočívá v přidělení čísla, vylosováno je prý v Praze, uvítání pořadateli a pak už je to jako u zubaře, s tím doplněním, že vás před vstupem do místnosti s porotou štíhlounká slečna zvěční před panelem se jmény sponzorů. Jste-li třeba osmnáctá, pak čekáte na tuto chvíli asi sto pět minut. Porota je vlídná, ústy vítězky z roku 2008 vás požádá, abyste o sobě něco řekla. Začnete třeba takhle: Narodila jsem se druhý měsíc druhé republiky v den 22. výročí úmrtí císaře Františka Josefa, což se stalo onoho měsíce dne 2l., takže jsem téměř o jedenáct měsíců mladší než Karel Schwarzenberg. A máte vystaráno. Než si porota spočítá datum vašeho narození, už tu jsou vaše údaje o počtu, věku a pohlaví vašich vnoučat, důležité je, aby byly vaše vlastní, pohovoříte krátce o svém původním povolání, přidáte zamyšlení nad obtížností výchovy současné nejmladší generace, nad níž vám bývá svěřen dohled. Pokud se porota pokouší něco říci, případně oponovat, nedáte se a pět minut uteče rychleji než voda v Labi.

Že si volíte kostým podle toho, jak jste zvyklá či jak chcete zapůsobit, to se ví. Ostatně v porotě je vizážistka, psycholog i zástupci sponzora, předsedající pan Tauchman, ti všichni si vás ocejchují a s úsměvem propustí. Vězte, že paní Tauchmanová ví o každé z vás, které se i osobně věnuje. Budiž všem vzdán dík, organizace tohoto zajímavého setkání si to zaslouží.

A to především proto, že už nejde jen o to povzbudit ženy nejstarší generace, aby nic nevzdávaly a přinejmenším svým nejbližším dokázaly, že opravdu ještě patří do života jako basa do orchestru. Ale v letošním ročníku se podařilo spojit se s nadací Rakovina věc veřejná, aby se podařila realizovat jedna z vizí této záslužné organizace: zviditelnit nadaci a i za pomoci akce EURObabička zaktivizovat postoje veřejnosti k této závažné problematice. Podporou nadace se otvírá řešení bolestného tématu, jež se týká bezmála každé rodiny.

EURObabička 2010 pomáhá nadaci Rakovina věc veřejná zcela určitě. Vypůjčím si teď slova André Mauroise na propagačním letáku nadace: “Nejcennější věci na světě jsou zadarmo. Peníze však potřebujeme proto, abychom tuto šanci udrželi pro všechny.“
Účastnice i organizátoři letošního ročníku EURObabička 2010 tuto šanci zcela jistě podpořili. (al)

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení