VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mimořádně nadané děti lze rozeznat již ve školce

Rychnov n. K. – Pracovnice Pedagogicko–psychologické poradny Rychnov n. K. (PPP) vytvořily novou screeningovou metodu, která pomůže učitelům a učitelkám mateřských škol nenásilnou a hravou formou pracovat s dětmi a rozpoznat jejich mimořádné schopnosti.

30.12.2009
SDÍLEJ:

Tým psycholožek rychnovské Pedagogicko-psychologické poradny.Foto: ARCHIV/PPP

Projekt Nadané dítě.eu, spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem, který je zaměřený na vyhledávání extrémně nadaných dětí a vzdělávání pedagogických pracovníků a pracovnic v dané oblasti, může vykázat první hmatatelné výsledky. Jak s touto a dalšími metodami pracovat bude náplní vzdělávacích e-learningových kursů pro pedagogické pracovníky a pracovnice MŠ i ZŠ.

Kurz, jak rozpoznat talentované dítě

Začátkem prosince obdrželi ředitelé a ředitelky mateřských a základních škol prostřednictvím elektronické pošty pozvánku ke spolupráci s nabídkou možnosti zapojení do tohoto projektu. První vzdělávací akce, kterou připravuje partner – Univerzita Hradec Králové spolu s rychnovskou Pedagogicko-psychologickou poradnou a dalšími odborníky zaměřenými na danou problematiku, se uskuteční 11. ledna 2010 na Univerzitě HK. V Rychnově nad Kněžnou následně 15. ledna od 10 do 12 hodin.

„Tento vzdělávací blok je určen pro ředitelky a ředitele mateřských a základních škol a také pro výchovné poradce ZŠ. Budou seznámeni s cíli projektu a formou následného e-learningového šestihodinového kursu získají základní vědomosti týkající se problematiky identifikace mimořádně nadaných dětí a systému pedagogické péče o ně. Pak bude už na nich, jakým způsobem budou motivovat své učitele pro další vzdělávání, které je koncipováno tak, aby se přes internet, v pohodlí domova, mohli v klidu vzdělávat,“ komentoval akci tým psycholožek PPP.

Důležité je osvojit si metody práce

Děti s mimořádným nadáním jsou z hlediska školských předpisů dětmi a žáky se specifickými vzdělávacími potřebami. Cílem projektu je naučit učitelky MŠ a učitele a učitelky prvního stupně s těmito dětmi pracovat, stanovovat individuální vzdělávací plány, volit vhodné metody a pomůcky. Součástí realizace grantu je i vytvoření uceleného systému včasné identifikace těchto dětí již v MŠ, aby mohly již od počátku školní docházky své schopnosti pod fundovaným pedagogickým vedením optimálně rozvíjet.

V případě zájmu o spolupráci lze využít kontakt na: grantesf-ppprychnov@seznam.cz, nebo tel. 739 615 305. (zr)

30.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení