VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská rada odvolala vedoucí kulturních zařízení

Dobruška - Z kulturní scény Dobrušky odchází Vladimíra Svobodová, důvodem je reorganizace.

7.3.2011 2
SDÍLEJ:

Městská rada odvolala vedoucí kulturních zařízeníFoto: Pavel Štěpán

Nesmíme ani naznačovat. Památná věta z cimrmanovské inscenace v Dobrušce neplatí. Svůj odchod z kulturní scény naznačila Vladimíra Svobodová, nyní už bývalá vedoucí Kulturních zařízení města Dobrušky, v pátek večer jasně. Ve Společenském centru Kino 70 proběhla poslední akce, kterou připravila, v období hlavních příprav už věděla o svém odvolání. Vedení města její odvolání zdůvodňuje reorganizací městského úřadu a organizačních složek města Dobrušky. Starosta odmítá politické pozadí rozhodnutí.

Radostné tři roky

„Po celou dobu výkonu funkce jsem se snažila o pestrou nabídku. Dobruška si určitě nemohla stěžovat na nedostatek programů určených pro širokou veřejnost, zároveň probíhaly pořady pro náročnější diváky. A byla to práce krásná. Největší radost jsem měla z toho, že zájem o divácky náročnější akce narůstal,“ bilancuje téměř tříleté zkušenosti na kulturním poli Vladimíra Svobodová.

Páteční večer, o jehož návštěvnosti jeho oponenti silně pochybovali, její slova potvrzuje. Taneční představení Jalegado Dance Company dokázalo zcela zaplnit velký sál s kapacitou 310 míst. „Je to důkaz, že Dobruška a okolí má kultivovaného a náročného diváka, že jsme schopni navázat na bohaté kulturní a historické tradice města,“ oceňuje přístup diváků Svobodová.

Bohatý kulturní život mohou Dobrušce ostatní města závidět. Je to zásluha celého týmu, ale Vladimíře Svobodové jako vedoucí všech kulturních zařízení (muzeum s domkem F. L. Věka, knihovna, informační centrum, kino a kulturní dům) by oponenti těžko upírali zásluhy.

Reorganizace

Jaký je tedy důvod jejího odvolání z funkce? Na to odpovídá dobrušský starosta Petr Tojnar: „V současné době probíhá reorganizace městského úřadu a organizačních složek města Dobrušky, která započala na podzim roku 2010. Z tohoto důvodu Rada města Dobrušky na svém jednání rozhodla, jako o jednom z opatření, také o odvolání vedoucí Kulturních zařízení města Dobrušky z této funkce. Garantem a koordinátorem kulturního a společenského života ve městě byl již dříve radou pověřen místostarosta města Petr Lžíčař.

Občané Dobrušky a okolí mohou být ubezpečeni, že kulturní a společenský život se bude rozvíjet v Dobrušce i nadále a doufám, že si udrží stoupající tendenci.“

Politické pozadí starosta vylučuje

Odvolání Svobodové je ve městě spojováno s politickým pozadím (na podzim kandidovala za TOP 09, nyní je v zastupitelstvu města). Je na tom něco?
„Rozhodnutí Rady města Dobrušky nejsou ovlivňována žádným politickým pozadím. Mohu se jen domnívat, že o tomto vlivu hovoří pouze někteří příznivci či členové TOP 09,“ vylučuje politické důvody Petr Tojnar. V odpovědi na otázku, zda s důvody odvolání byla Vladimíra Svobodová seznámena, reaguje stručně: „Vzhledem k tomu, že paní Svobodová byla v době odvolání v pracovní neschopnosti, byla o tomto opatření vyrozuměna písemně.“

To potvrzuje i Vladimíra Svobodová, důvody však podle ní v dopise uvedeny nebyly. „Z dopisu jsem se pouze dozvěděla, že na jednání Rady města Dobrušky dne 16. 2. jsem byla odvolána z funkce, a to ke dni 18. 2. 2011. Důvody uvedeny nebyly. Vždy jsem striktně oddělovala práci v kultuře od politiky, to očekávám i od ostatních. Vzhledem k tomu, že ještě v prosinci mi starosta tvrdil, že po pracovní stránce je se mnou velmi spokojen, byl pro mě dopis o mém odvolání dost šokující,“ konstatuje Vladimíra Svobodová. Zároveň tvrdí, že vztahy se starostou se právě od podzimních voleb značně zhoršily, což se mělo přenést i do její práce v oblasti kultury: „Příkladem byla příprava poslední akce - taneční představení Jalegado Dance Company vznikalo za velmi nepříznivé atmosféry.“

Dana Marková

7.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Ilustrační fotografie.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor: Kostelečtí fotbalisté se rozstříleli až po změně stran.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu. 

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení