VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město zajistí větší bezpečnost v Křovicích

Dobruška – Velmi frekventovaná silnice první třídy vedoucí z Rychnova na Náchod by měla být od prosince tohoto roku pro chodce bezpečnější. Jedná se o nebezpečné místo na křižovatce směrem do Křovic.

10.10.2014
SDÍLEJ:

KŘIŽOVATKA U BENZINOVÉ PUMPY v Dobrušce už má své přechodové místo. I v Křovicích se dočkají. Foto: Deník

V tomto úseku vzniknou nová dopravní opatření, místo bude osvětlené, přibudou také nové chodníky.
„Vznikne zde nové přechodové místo podobné jaké je už před benzinovou stanicí. Místo bude osvětlené. Pro auta jedoucí ve směru na Rychnov vznikne také nový odbočovací pruh k odbočení vlevo na místní komunikaci," prozradil Martin Pošvář z odboru rozvoje města v Dobrušce.

Tento úsek se kvůli nárůstu automobilové dopravy stává čím dál nebezpečnějším. Dle místních obyvatel tu jezdí auta nepřiměřenou rychlostí a stávající přechod pro chodce není nijak bezpečný.

Město proto chce dopravní situaci v tomto místě řešit a následně zlepšit. Místní komunikace do Křovic tedy bude zúžena, vzniknou zde také nové chodníky a nový odbočovací pruh. Silnice na Náchod bude pouze jednopruhová.

Také podle starosty Dobrušky Petra Tojnara je úsek opravdu nebezpečný, je třeba to řešit. „Hodně dětí chodí z Křovic samo do školy. Přejít ale tento úsek silnice je pro ně hodně nebezpečné, komunikace je velmi frekventovaná, proto chceme na tomto místě zajistit větší bezpečnost," uvedl již dříve starosta Dobrušky Petr Tojnar.

„Momentálně je vybrán dodavatel na stavbu. Akce by měla být hotová do konce listopadu," dodává Martin Pošvář.
Děti se na vysoce frekventované silnici musí pohybovat podél krajnice, což je velmi nebezpečné. Tuto situaci by měly také zlepšit nově vybudované přechody.

Dle městské policie bude samozřejmě toto opatření na místě.

„V poslední době jsme tu u žádné nehody naštěstí nezasahovali. Provoz je tu ale hodně vysoký, chodník by byl opravdu na místě, stejně jako lepší možnost přecházení. Není v našich silách, abychom pravidelně vysílali hlídky ke všem přechodům ve městě," prozradil vedoucí městské policie v Dobrušce Norbert Bene.
Vyřešení dopravní situace v Křovicích vyjde město zhruba na jeden a půl milionu korun. Dobruška by však na tuto investici měla získat také grant ve výši sto tisíc od automobilky, která se tímto způsobem snaží zajistit zvýšení dopravní bezpečnosti v okrese.

Autor: Stanislava Preclíková

10.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška zamířila do Tanzanie loni.

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení