VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města schválila schodkové rozpočty

Rychnovsko - Opočno, Dobruška ani Týniště nebudou mít do konce roku schválený rozpočet.

21.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Petr Šilar

Zatímco v Rychnově nad Kněžnou i Kostelci nad Orlicí zastupitelé schválili rozpočty na rok 2017 na svých prosincových zasedáních, Dobruška, Opočno i Týniště nad Orlicí na své městské rozpočty teprve čekají. Je jisté, že do konce roku schválené nebudou. Od 1. ledna 2017 proto bude až do ustanovení nového rozpočtu platit takzvané rozpočtové provizorium, díky němuž budou moci městské správy běžně fungovat.

Vedení města Rychnov nad Kněžnou počítá pro příští rok se schodkem rozpočtu přes 8,5 milionu korun při příjmech okolo 233 milionů korun a výdajích necelých 242 milionů korun. „Rozpočet je schodkový, ale musím vyjádřit spokojenost s tím, jak se nám daří splácet a snižovat dluh po minulém vedení města," řekl zastupitelům starosta Rychnova Jan Skořepa.

V Kostelci nad Orlicí bude schodek rozpočtu na příští rok ještě vyšší, konkrétně necelých 32 milionů korun. Příjmy se přitom předpokládají okolo 114 milionů, výdaje asi 146 milionů korun.

Zastupitelé měst schválili schodkové rozpočty

Vedení města Rychnov nad Kněžnou předpokládá, že z celkových příjmů přes 233 milionů korun by v příštím roce mohlo být více než 153 milionů příjmů daňových. „I přes ekonomický růst jsme v minulém období zaznamenali pokles daňových příjmů. Bude zajímavé, jak se tato rozpočtová položka bude vyvíjet v příštím roce," vyjádřil lehký údiv nad vývojem daní starosta Rychnova Jan Skořepa.

Kromě běžných výdajů bude v příštím roce město investovat například do rekonstrukcí chodníků a ulic, přesunu autobusového nádraží (kvůli očekávanému rozhodnutí o přidělení dotace není výsledná částka ještě známá), budování vodovodu a kanalizace v některých městských částech a nákupu audio-vizuální techniky pro rekonstruované společenské centrum (bývalý klub Alien). Při celkových výdajích necelých 242 milionů korun tak městu vznikne deficit přibližně 8,5 milionu korun. „Na konci roku 2017 by po splacení další části měl městu zbývat dluh ještě asi 60 milionů korun," dodává Skořepa.

V Kostelci nad Orlicí budou největší částky v příštím roce investovány taktéž do opravy ulic. Zastupitelé doufají, že jich stihnou rekonstruovat celkem šest. Další miliony poputují na rekonstrukci budovy technických služeb a stravovacího pavilonu, začít by se mělo i s rekultivací Stadionu mládeže. Na konci roku by pak měl být rozpočet deficitní, a to ve výši skoro 32 milionů korun.

Rozpočet na příští rok schválili včera na svém jednání i zastupitelé krajské metropole. Jen pro srovnání – počítá se schodkem 20 milionů korun. Hodnota celkových příjmů činí 1,73 miliardy korun, celkové výdaje jsou 1,75 miliardy korun. Jednou z největších investičních akcí příštího roku bude rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina, či zahájení stavby nového fotbalového stadionu.

(jan, zem)

Autor: Redakce

21.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška zamířila do Tanzanie loni.

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení