VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malá „revoluce“. Namísto dvou pracovníků jen jeden

Dobruška – Začalo to výpůjčkou sokolovny a nakonec skončilo malou „revolucí". Město se rozhodlo, že udělá podstatný krok a sloučí doposud dvě samostatné funkce. Nebude tak již existovat vedoucí sportovních zařízení a na druhé straně vedoucí kulturních zařízení.

18.12.2013
SDÍLEJ:

Dobruška - ilustrační foto.Foto: Pavel Bednář

Nově vznikne jen jedno pracoviště s jedním vedoucím. Změnu už na svém pondělním zasedání schválili jednohlasně zastupitelé. „Nikdo neměl k záměru žádné připomínky ani dotazy. Z řad veřejnosti zazněl naopak souhlasný názor, že se jedná o dobrý krok," uvedl starosta Dobrušky Petr Tojnar.

Zájemců hned několik

V tuto chvíli už město vhodného kandidáta na pozici vedoucího Kulturních a sportovních zařízení Města Dobrušky hledá. „Přihlásilo se hned několik zájemců. Ve čtvrtek a v pátek se uskuteční přijímací pohovory," doplnil starosta.

Radnice se rozhodla pro sloučení poté, co došlo k jednání s místními Sokoly o výpůjčce sokolovny. O její provoz se nyní stará město.

Smlouvu uzavřela radnice koncem listopadu a od 1. prosince se stala provozovatelem sokolovny.

„Smlouva byla uzavřena po vzájemné dohodě, protože obě strany mají zájem na tom, aby sokolovna fungovala a nechátrala. Vzhledem k tomu, že z historického hlediska je sokolovna velmi cennou stavbou, tak máme zájem na tom, aby tady zůstala, aby nás přežila," objasnil už před časem starosta Dobrušky Petr Tojnar.

V té době také začaly úvahy o sloučení obou funkcí.  Sokolovna se totiž stane nejen místem, kde se budou konat sportovní akce, ale i ty kulturní a v tu chvíli by se o ni „dělili" dva vedoucí. „Přijde nám to jako zbytečné a nesmyslné, a proto jsme začali připravovat záměr sloučení. Pro zaměstnance se ale nic nezmění," podotkl Petr Tojnar.

Ani počet pracovníků se od ledna nijak nezvýší. Nový vedoucí totiž nastoupí namísto vedoucí kultury Lenky Bendzové, jež už před časem odešla na rodičovskou dovolenou.

První rok více výdajů než příjmů

Přestože nebude město muset vynaložit peníze navíc v případě zaměstnanců, určité navýšení výdajů výpůjčka sokolovny přinese.

„Víme, že v prvním roce provozu to pro nás bude znamenat určitou ztrátu a finance na provoz určitě převýší příjmy z pronájmu prostor," objasnil starosta města.

Od prosince totiž město platí správce, veškeré energie a opravy s tím, že větší investice budou realizovány po dohodě s TJ Sokol, který zůstává i nadále provozovatelem asfaltového hřiště na národní házenou nacházejícího se v areálu za budovou.

„Chceme dění v sokolovně  oživit a navázat tak na dřívější tradici. Jednou z prvních akcí bude loutkové divadlo v prostorách loutkové scény," dodal starosta Petr Tojnar.

To, že jednání o zapůjčení prostor byla vzájemná a že jde o krok, který může Sokolu pomoci potvrzuje i jeho představitel.

„Vedení jednoty od loňského roku, po vzoru jiných jednot v republice, velmi usilovalo o to, aby se významným partnerem v řešení budoucnosti sokolovny stalo město Dobruška. Cíl byl jasný, najít společné řešení k celoročnímu provozu, aby tato budova nechátrala, ale nadále sloužila všem dobrušským občanům, jak tomu bývalo desítky let v minulosti," řekl Jiří Bednář, jednatel dobrušských Sokolů.
Do budoucna Sokolové věří, že by  z výpůjčky mohla vzniknout nájemní smlouva na více než deset let.

• Budova čp. 585 v Opočenské ulici v Dobrušce byla postavena podle plánů prof. arch. Jana Kotěry.

• Ty upravil jeho spolupracovník a žák v jedné osobě architekt Ladislav Machoň z Prahy.

• Základní kámen byl položen již 20. června 1926.

• Hned v následujícím roce, tedy 1927 se uskutečnilo slavnostní otevření.

⋌(sir, ehl)

Autor: Redakce

18.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Vrchlabí - Rychnov nad Kněžnou

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu. 

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Opočno – Chcete se přenést o několik století zpět a vychutnat si atmosféru období renesance? Tato možnost se nabízí v Opočně, kde se uskuteční týdenní cyklus ve znamení historické epochy trvající od 14. do 17. století. Unikátní multižánrový volně pojatý cyklus, věnovaný renesanční kultuře, je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočno a jeho renesančního zámku. 

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení