VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lékařská pomoc na Opočensku: ambulance i telefon

Opočno – V jakém stavu se na počátku roku nachází opočenská nemocnice, jakou pomoc zde obyvatelé po změnách loňského roku najdou? Přinášíme rekapitulaci a informace o fungování ambulancí.

7.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/David Taneček

O tom, že hrozí zrušení chirurgického oddělení zdejší nemocnice, která spadá pod náchodskou, se začalo mluvit už počátkem loňského roku. Přes veškeré protestní akce byla 30. června provedena na chirurgickém sále poslední operace, 9. září bylo chirurgické oddělení oficiálně zrušeno.

Další rozhodnutí padlo na jednání zastupitelstva Královéhradeckého kraje 2. prosince, verdikt byl jasný: V nemocnici v Opočně skončí během první poloviny roku 2011 všechny její lůžkové části. O pacienty se postarají nemocnice v Náchodě a v Rychnově nad Kněžnou. Podle odborné komise tak krajské zdravotnictví ušetří na provozu malé nemocnice zhruba 25 milionů korun ročně a další desítky milionů korun, které by bylo nutné použít na rekonstrukci opočenského zařízení. Přestože se mluvilo o první polovině roku 2011, interní oddělení bylo uzavřeno už 23. prosince.

Návrh polského investora na provozování nemocnice byl vyřazen ze hry.

Současný stav

Z lůžkových částí zůstalo v areálu opočenské nemocnice už jen oddělení následné péče, které by mělo být dle prosincového rozhodnutí zrušeno v první polovině roku 2011 (LDN je samostatným subjektem). Nadále zde zůstávají ambulance, laboratoře, rentgen a zdravotnická záchranná služba.

O dalším vývoji by měli krajští zastupitelé rozhodnout na svém příštím jednání počátkem února. Do té doby má Jana Třešňáková, krajská radní odpovědná za zdravotnictví, připravit koncepci opočenské nemocnice.

Snaha radnice

Nikdo neví, s jakým překvapením přijde Jana Třešňáková, snahou města je zachování maximální ambulantní péče pro občany. Starosta Štěpán Jelínek se prosincového jednání krajských zastupitelů zúčastnil, předložil zde návrh radnice: „Na jednání jsem předložil návrh města soustředit do areálu bývalé chirurgie veškerou ambulantní léčbu. Přineslo by to určitě úspory (vytápění a další náklady na provoz pouze v jedné budově), zároveň by to znamenalo velká plus pro pacienty. V současnosti jsou zdravotní zařízení na různých místech, např. plicní je přes silnici, obvodní lékaři ordinují v najatých prostorách, které jsou dost daleko od nemocnice. Pro pacienty by určitě bylo pohodlnější mít na jednom místě lékaře , laboratoř, rentgen.“

Že situace ve zdravotnictví není růžová, to pacient ví. Že realizované kroky povedou k lepším zítřkům, v to může doufat nebo o tom pochybovat, vyjde to nastejno. A tak by měl mít aspoň maximum informací pro případ, že bude potřebovat rychlou pomoc, ty nejdůležitější přinášíme.

Interní ambulance

Pacienti se objednávají v době od 7.00 do 15.00 hodin na tel. čísle 494 674 223. Pracovní doba pouze ve všední dny, hodiny jednotlivých lékařů jsou uvedeny přímo na dveřích ambulance.

Zůstávají pravidelné ordinace:
MUDr. Leoš Žďánský – interní ambulance, MUDr. Tomáš Hrdina – diabetologická poradna, MUDr. Markéta Kopecká – rehabilitační ambulance, provoz na rehabilitační ambulanci probíhá včetně fyzioterapie (rehabilitační sestry), MUDr. Ludmila Bejdová a MUDr. Jaroslav Uhlík – gynekologická poradna.

Chirurgická ambulance

Pracovní doba pouze ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin, polední přestávka od 12.00 do 12.30 hodin. Upozornění – vzhledem k tomu, že ambulance se zavírá v 15.30, je ošetření omezeno do 15.15 hodin.

Pokud budete potřebovat lékařskou pomoc mimo pracovní hodiny, je možné:
- zajet přímo do nemocnice v Rychnově n. K. nebo v Náchodě, interní i chirurgické oddělení v obou nemocnicích má nepřetržitý provoz.
- Pokud nemáte auto nebo nejste schopni se dopravit, je možné zavolat na dále uvedená telefonní čísla a požádat o pomoc:
- 155 - v případě, že je situace velmi vážná a potřebujete rychlou pomoc.
- 841 155 155 - v ostatních případech. Na tomto čísle nepřetržitě funguje Zdravotnické centrum Trutnov, kde vám poradí, jak postupovat, popřípadě vám zajistí dopravu sanitkou.

(dm)


7.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tour d‘ Europe 2017 startuje v úterý

Ilustrační foto.

U Častolovic zemřel chodec

Měsíc se dvakrát setká s Jupiterem

Hradec Králové - První prázdninový večer uvidíme na obloze Měsíc v první čtvrti nedaleko jasné planety Jupiter. Opodál bude také Spica, nejjasnější hvězda ze souhvězdí Panny. Měsíc pak ještě v souhvězdí Hadonoše potká 7. července planetu Saturn. O dva dny později doroste do úplňku a od poloviny července jej budeme na obloze vídat spíše k ránu.

Prázdniny zpestří hudební poklady

Královéhradecko, Broumovsko - Začátek letních prázdnin je už jedenáct let spojen se zahájením hudebního festivalu Za poklady Broumovska. I letos se po deset následujících sobot kostely na Broumovsku, v Teplicích a Polici rozezní hudbou.

Hradec Králové: Divadlo, kam se podíváš

Hradec Králové - Krajské město žije divadlem. Festival Divadlo evropských regionů je v plném proudu a potrvá až do konce června.. Hraje se všude, kde to jen trochu jde, nejen na na hlavních scénách Klicperova divadla a Divadla Drak, ale i v ulicích, parcích, na schodech nebo na Pivovarském náměstí.

Štamgasti z „Šestky“ v Libňatově: Nakonec v hospodě zakážou i pivo

Královéhradecko, Libňatov - Zákaz kouření v hospodách je tématem, které aktuálně rezonuje. Lidem vadí většinou další politická represe, která zasahuje do svobodného podnikání.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies