VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec útrap občanů Vamberka?

Vamberk - Občané města pociťují dopravní přetíženost centra města jako již dlouhodobě neúnosnou. Listopadem letošního roku má započít třetí etapa dostavby obchvatu města. Ve chvíli, kdy se podaří poslední část zrealizovat, očekává se pokles provozu na druhé etapě až o 50 – 60%. Dokončení této části se předpokládá na rok 2010.

1.10.2008
SDÍLEJ:

Dennodenní kolona na Husově náměstí ve Vamberku.Foto: DENÍK/Miloslav Dostálek

Dokončení poslední části vamberského obchvatu se předpokládá na rok 2010.

Nespokojenost občanů se stávající kritickou situací je pochopitelná vzhledem k velkému hluku, prachu a výfukovým zplodinám, způsobeným hustým provozem ve středu města. Nejbolestivěji se to projevuje na Husově náměstí, zde sídlící obchodníci jsou ze stavu věcí deprimovaní již několik let. Rozhorlený dotaz byl vznesen jedním z vambereckých občanů, Pavlem Konvalinkou, na internetové diskusi: „První, co každého v souvislosti s obchvatem napadne, je, proč se začal stavět od té části, která nic neřešila! Proč se vlastně staví po etapách a ne celý najednou!“

Podle Martiny Vápeníkové, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic, hlavního investora stavby, bude tato konkrétní část obchvatu dokončena jako poslední kvůli nedořešené majetkoprávní přípravě: „Kde se nejdříve podařilo vykoupit pozemky, přes které obchvat povede, tam stavební práce také nejdříve začaly.“ Starosta města Vamberk Jiří Mazúch informoval Deník o posledním odhadu částky, za kterou bude projekt postaven: „Jde o přibližně 325 milionů korun.“
Jedná se o napojení silnice I/14 z Náchoda, která vede v současné době středem města a měla by být vyvedena mimo město a dále napojena na současný obchvat. První etapou byla stavba přeložky silnic I/11 ve směru od Doudleb nad Orlicí se silnicí I/14 směrem od Rychnova nad Kněžnou, dokončena byla 1996. V druhé etapě bylo navázáno na předchozí stavbu novou okružní křižovatkou a obchvat byl prodloužen směrem na Žamberk, a to severně od Vamberka. Poslední fází celé stavby bude stavba I/14 Vamberk - jižní přeložka, 1,7 km dlouhá s mostem o délce 526,6 m. Tato poslední část komunikace vyloučí tranzitní dopravu mezi Náchodem a Ústím nad Orlicí z centra města.

IVA RŮŽIČKOVÁ

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení