VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdy bude průjezdné náměstí?

Rychnov nad Kněžnou - Komplikované dopravě v centru Rychnova, která leží v žaludku nejen zdejším obyvatelům, by do konce letošního roku mohlo odzvonit.

5.4.2011
SDÍLEJ:

Vyřeší dopravní situaci v centru?Foto: Jolana Zeidlerová

Průjezdné náměstí, zpomalovací retardéry, dostatek parkovacích míst, ale zároveň ponechání charakteru odpočinkové zóny. Tak by mohlo v blízké době vypadat rychnovské Staré náměstí.

Jaká bude doprava v centru města? Tuto otázku si položilo nové vedení Rychnova nad Kněžnou již na začátku letošního roku a následně vyzvalo spoluobčany, kterým na zlepšení situace v centru Rychnova záleží, aby se na jejím vyřešení sami podíleli.

Není možné vyhovět všem nápadům

„Vím, není to jednoduchá záležitost a konečné rozhodnutí nechci podcenit, proto pro zvolení té správné varianty bude nejvhodnější mít co nejvíce podnětů a nápadů,“ uvedla tehdy místostarostka Rychnova nad Kněžnou Michaela Zimová a dodala, že není možné nalézt takovou možnost, která bude vyhovovat všem, a s tím je třeba počítat.

Během několika prvních dní od zveřejnění výzvy přicházely k rukám Zimové již první návrhy. Od konce ledna do 31. března, kdy byla výzva ukončena, obdrželo vedení města 35 různých námětů.

Při jejich tvorbě měli mít lidé na paměti několik důležitých bodů: Aby se z náměstí nestal jen průjezdní bod, aby v rámci dopravy byla zachována či vylepšena společenská podmínka, a v neposlední řadě aby v srdci města byla zachována klidová zóna, ale zároveň také možnost parkování. Ta je smluvně uzavřena s firmou, jež vybírá parkovací poplatky.

„Čekali jsme kreslené návrhy. Většina námětů došla v písemné podobě, ale i ty samozřejmě bereme v úvahu a zvážíme veškeré nápady k zlepšení situace nejen na náměstí, ale také v přilehlých ulicích, které s problematikou dopravy v centru úzce souvisí. Na přelomu dubna a května bychom již měli znát optimální řešení a do konce letošního roku je zrealizovat,“ informovala Michaela Zimová. Dodala, že je třeba pohlížet také na finance celého projektu.

Vyhlídková jízda, nebo cvičiště?

Podnětem k úpravě komplikované dopravy byli nejenom návštěvníci města, kteří často hledají tu správnou cestu na náměstí, na němž není možné se dostat z jedné strany na druhou, aniž by se objíždělo několik bloků. Také obyvatelé Rychnova musí často řešit příjezd ke svému bydlišti v centru města či parkování.

Mezi nespokojenými s nynější dopravou se objevili i zdejší podnikatelé. Ti se cítí být stávajícím řešením znevýhodněni. Dopravu v celém městě probírali na lednovém setkání pořádaném rychnovskou pobočkou Krajské hospodářské komory. Nesmyslné jednosměrky, nedostatek parkovacích míst či zdlouhavý průjezd Rychnovem dle podnikatelů neprospívá ani společnostem v okolních obcích. Radní Josef Ješina přirovnal rychnovské ulice ke cvičišti pro autoškoly.

Autor: Jolana Zeidlerová

5.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Situace spjatá se silným větrem na Královéhradecku.

Derecho znásobilo škody

Režisér Strach oceněn na festivalu komedie, za Anděla Páně má dvě ceny

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - 39. Festival české filmové a televizní komedie ovládly filmy Anděl Páně 2 a Bezva ženská na krku. Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo včera v Kině 70, kde slavnostním večerem provázel moderátor Michal Jančařík.

Končí termín přihlášek na sváteční klání v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - Tělocvičná jednota Sokol Rychnov nad Kněžnou pořádá ve sváteční čtvrtek 28. září druhý ročník „Amatérského nohejbalového turnaje trojic“.

Ve znamení chilli aneb „Někdo to rád ostré“

Hradec Králové - Až do pozdního sobotního večera patřilo letní kino Širák všem milovníkům chilli, dobrého jídla a dobré muziky. Už podruhé se tady konal „Chilli festival Mechov vol. 2.“

Vlček čtyřmi góly „rozsápal“ beránky z Domašína

Rychnovsko - OP IV. třídy: V šestém kole nejnižší okresní fotbalové soutěže vedoucí rezerva Lípy nad Orlicí vyhrála v Domašíně, když všechny čtyři góly zaznamenal Jiří Vlček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení