VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I uchazeči a zájemci se zdravotním omezením mají šanci

Rychnov n. K. - Kurz rychnovského Úřadu práce je situován do několika oblastí, které mají být posíleny pro lepší uplatnění uchazečů na trhu práce.

15.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Uchazeči se zdravotním omezením úřadu práce dostali příležitost, nastoupit do nového projektu. Ten jim v dnešní složité ekonomické situaci má pomoci získat nové znalosti, schopnosti a dovednosti pro větší šanci stát se opět zaměstnanými, a to v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Náchodě, Jičíně a v Hradci Králové.

Oblasti kurzu

Program je financován státním evropských fondem a státním rozpočtem České republiky. V Rychnově nad Kněžnou začal motivační kurz prvního běhu 3. listopadu 2009 a nastoupilo do něj 16 účastníků. „Program je realizován v objektu na adrese Javornická 1560. Účastníci zde mají k dispozici učebnu vybavenou potřebným zařízením pro výuku a také kuchyňským koutkem pro přípravu občerstvení. Kurz je situován do několika oblastí, které mají být posíleny pro lepší uplatnění uchazečů na trhu práce. Jde o orientaci v kariéře, rozvoj osobnosti, stres a jeho zvládání, umění seberealizace, základy obsluhy PC, environmentální osvětu, bilanční diagnostiku a individuální poradenství,“ vysvětlila expertka projektu Dana Dohnálková.

Jak doplnila, jde zde především o následnou schopnost prokázání těchto znalostí v běžném životě. Délka motivačního kurzu se pohybuje zpravidla okolo 4 – 5 týdnů, kde mají účastníci vždy jeden pracovní den volno na vyřízení svých běžných záležitostí. Po dobu motivačního kurzu jsou dojíždějícím proplaceny náklady na stravné a cestovné.

Osm rekvalifikací

Po ukončení motivačního kurzu mají účastníci možnost zvolit si z osmi rekvalifikačních kurzů: pedikúra a manikúra, obsluha PC, Operátor Call centra, ECDL, Účetnictví a využitím výpočetní techniky, mzdové účetnictví s využitím výpočetní techniky, řidič manipulačních vozíků a všeobecný sanitář.
Od 19. ledna 2010 probíhá ve výše uvedených prostorách rekvalifikační kurz obsluha PC v rozsahu 80 hodin, kde nastoupilo 8 účastníků. Po úspěšném ukončení náleží účastníkům certifikát o absolvování a splnění kurzu. Po dobu rekvalifikačního kurzu je účastníkům vyplácena podpora při rekvalifikaci dle zákona.

„Ti, kteří si z nabízených rekvalifikací nevybrali, mohu nastoupit na společensky účelné pracovní místo, nebo na pracovní rehabilitaci. Pevně věříme, že tento projekt je úspěšných našlápnutím do lepší pracovní budoucnosti,“ dodala expertka projektu rychnovského ÚP Dana Dohnálková. (zr)

15.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení