VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD ČTENÁŘE: Důraz se klade na praktické dovednosti

Rychnov nad Kněžnou - Střední praktická škola pod vedením ředitelky Hany Fuksové je určena žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, plynoucími ze snížené úrovně rozumových schopností, kteří splnili povinnou školní docházku na základní škole speciální nebo praktické.

21.3.2011
SDÍLEJ:

Důraz se klade na praktické dovednostiFoto: Eva Tomášová

V odůvodněných případech mohou být přijímáni i absolventi běžné základní školy.

Žáci zde získávají vzdělání podle zvoleného oboru: praktická škola jednoletá nebo dvouletá. Forma a obsah vzdělávání jsou upravovány podle potřeb žáka. V případě potřeby se jako ideální jeví možnost rozložení studia až na čtyři roky.

Ve škole se vyučují všeobecně vzdělávací předměty – český jazyk a literatura, matematika, občanská výchova, rodinná a zdravotní výchova, dále práce na počítači, výtvarná, hudební a tělesná výchova.

Důraz je kladen na rozvíjení praktických dovedností – práce v domácnosti, sebeobsluha, zahradnické práce, práce se dřevem.

Praktická výuka probíhá jak v dílnách školy, tak i praxí u smluvních partnerů. Naši žáci se tak mohou seznámit s prostředím kavárny Láry Fáry, pečovatelským domem, kuchyní a pracovními dílnami v Ústavu sociální péče Domečky. Za zmínku stojí samozřejmě i vstřícný přístup zaměstnanců pracovišť, na kterých se praxe vykonává.

Při ukončení studia probíhá závěrečná zkouška před komisí, kde žáci předvedou v jednom dnu praktické dovednosti z oboru kuchyňské práce. Po týdnu pak v teoretické části vědomosti z rodinné a zdravotní výchovy. Po absolvování je vydán certifikát Vysvědčení o závěrečné zkoušce. Žáci získají střední vzdělání bez výučního listu.

Nejšikovnější z absolventů praktické školy mohou následně pokračovat v přípravě na budoucí povolání na některém z odborných učilišť.

Uvažujete-li o studiu na naší škole a chcete-li se s ní blíže seznámit, přijďte se podívat. Rádi vás uvidíme, podáme informace a celou školou provedeme.

Eva Tomášová

21.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Přepychy vstřelily čtyři branky za dvanáct minut a slavily výhru

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ochránce Orlických Rampušák otevřel svoji pivní náruč

Dobruška /FOTO/ - Milovníci zlatavého moku měli o víkendu jasno, kam vyrazit za orosenou sklenicí. V sobotu své brány již posedmé otevřel dobrušský pivovar Rampušák, který pro návštěvníky připravil jak komentovanou prohlídku, tak i bohatý kulturní program orámovaný ochutnávkou pivního speciálu.

Okresní „osmička“ před startem sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartuje o víkendu fotbalová I. B třída – skupina B. Rychnovsko bude reprezentovat osm týmů. Před podzimním výkopem přinášíme informace z jejich táborů.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Rychnovsko - Rekordně nízká nezaměstnanost trápí snad všechny firmy v rychnovském okrese. Problém je ve službách i ve fabrikách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení