VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobruška hledá partnery

DOBRUŠKA - Město Dobruška by se rádo zaměřilo na rozvoj mezinárodních vztahů. Rada města před nedávnem ustavila komisi pro spolupráci se zahraničními partnerskými městy.

12.7.2007
SDÍLEJ:

MAĎARSKOU KULTURU poznali návštěvníci vloni na Svatováclavských slavnostech. Ze zahraničí přijedou i letos. Foto: Pavel Bednář

Město se zaměří na mezinárodní spolupráci. Po Polsku bude následovat Německo.

 

Starosta města Petr Tojnar ve středu 4. července přijal pozvání starosty polského města Miestska Gorka, ležícího kousek od Wroclavi. Zde domlouval další případnou spolupráci. Prohlédl si město i práci úředníků a domluvil návštěvu Poláků v Čechách. „Dalším úkolem je navázání spolupráce v Německu. Tímto směrem bychom chtěli rozšiřovat vztahy se zahraničím, což by nám umožnilo výměnu cenných informací a zkušeností například ze státní správy,“ uvedl Petr Tojnar.

Komise pro zahraniční spolupráci má nyní čtyři členy. Doposud mají na starosti Maďarsko, kde má Dobruška smlouvu s Abrahámhegy u Balatonu a Ter Aar, kde je skupina holandských přátel, zatím bez oficiální podpory. „Naší další spolupráci v oblasti výměny kulturních produkcí a hlavně cestovního ruchu včetně podnikatelských aktivit by existence oficiální smlouvy s Holanďany o partnerství určitě pomohla, protože je podmínkou při žádostech o finanční prostředky z evropských fondů,“ říká členka komise Jana Poláčková.

Tak Dobruška navázala spolupráci hned v několika evropských zemích, protože již byla nedávno uzavřena také smlouva s regionem Vale Royal ve Velké Británii. Dobrušští by rádi se svými zahraničními partnery pokračovali i ve vzájemném poznávání různorodých kultur. Na zářijové Svatováclavské slavnosti by tak měli do východočeského městečka opět přijet maďarští a holandští přátelé a také budoucí polští partneři.


12.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začínají kurzy pletení z pedigu

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Východní Čechy, Dvůr Králové - Pětiletá samice ohroženého nosorožce dvourohého Eliška zemřela. Příčinou smrti nadějného jedince je podle královédvorské zoo nešťastná náhoda.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení